predchádzajúci post
Funkcie bambusového nábytku, prehľad modelov
Predchádzajúci článok
Funkcie bambusového nábytku, prehľad modelov
next-post
Má teakový nábytok, použitie v dizajne domu a terasy
Ďalší článok
Má teakový nábytok, použitie v dizajne domu a terasy

Popol nábytku, hlavné rozdiely stojí za poznať

Popol nábytku, hlavné rozdiely stojí za poznať

Krásny strom s prelamovanými listami - popol, má odolné drevo s teplou farbou, výraznú textúru a prírodný lesk. Nábytok z popola kombinuje vysokú kvalitu, spoľahlivosť, praktickosť. Materiál je ľahko spracovateľný, z ktorého môžete vytvárať štandardné jednoduché výrobky aj exkluzívne modely. Zároveň náklady na nábytok patria do strednej cenovej kategórie.

Vlastnosti a vzor dreva

Pri správnom spracovaní môže nábytok z popola konkurovať mahagónu. Súbor má špecifickú charakteristiku - priamosť, ktorá pozitívne ovplyvňuje pevnosť materiálu. Striedanie tmavých a svetlých vlákien vytvára jedinečné farebné zoskupenie, ktoré zaujme nielen milovníkov, ale aj odborníkov na výrobu nábytku.

Medzi vlastnosti popola patria:

 • Drevo počas spracovania úplne schne. Hotové výrobky nepodliehajú trhlinám, nebojí sa prevádzky v podmienkach vysokej vlhkosti;
 • Možnosť výroby z rôznych popolníkov nábytku rôznych tvarov, štýlov, funkčných účelov;
 • Drevo má krásny prírodný lesk, výraznú textúru;
 • Výrobky z popola sa dajú použiť jednotlivo v interiéri alebo ako súčasť súprav, náhlavných súprav;
 • Drevo má vysokú odolnosť proti deformácii, preto sa používa pri výrobe nielen nábytku, ale aj športového vybavenia, kľučiek seker a kladív, vesiel pre lode;
 • Popol má pozitívnu energiu, vytvára v dome láskavú a príjemnú atmosféru. Drevo neabsorbuje, ne akumuluje toxíny ani iné škodlivé látky, preto sa používa v škôlkach;
 • Hotové výrobky vyzerajú drahé a pevné, môžu sa stať ozdobou kancelárie, obývacej izby, zasadacej miestnosti;
 • Vysoká pevnosť zostavy zaručuje dlhú životnosť výrobkov z nej. Pri použití drahých leštiacich prostriedkov nie je potrebná žiadna špeciálna starostlivosť;
 • Drevo je málo vystavené mikroorganizmom vrátane húb a plesní. Hotové súpravy popola sa používajú v sprchách, kúpeľniach, šatniach bazénov, sauny.

Súprava má širokú škálu prírodných odtieňov, čo umožňuje výrobu nábytku z popola bez povrchovej úpravy alebo s transparentným lakovaním. Drevo z mladých stromov bude mať sivý alebo žltkastý odtieň. Rad starého popola bude žiariť červeno.

Pôvodné usporiadanie obývacej izby

Snehobiela kuchyňa z jaseňového dreva

Popolníkový kancelársky stôl so zásuvkou

Praktický nábytok a jeho výber

Popolník pre deti

Aký nábytok je vhodný

Elegantné spálne, detský nábytok, kuchynské súpravy, výrobky do kúpeľní sú vyrobené z popola. Výrobky sa vyznačujú originalitou prírodnej textúry dreva, sofistikovaným povrchom, zrozumiteľnosťou línií a tvarov. Vysoká pórovitosť materiálu vám umožňuje vytvárať jedinečné modely s efektom patinovania.

Dôležitou výhodou popola pri výrobe bytového textilu je najvyššia miera fixácie spojovacích prvkov, ktorá presahuje dokonca vlastnosti fixácie dubu. Armatúry sa držia v nábytku veľmi pevne.

Kúpeľňové súpravy

Na výrobu nábytku v kúpeľni sa aktívne používa vysoko kvalitný rad pokrytý dekoratívnymi zložkami odolnými voči vlhkosti. Najbežnejšie farby sú biela, wenge, prírodný popol. Do kúpeľne sa ponúkajú úzke skrinky, komody s otvorenými alebo výsuvnými policami, skrinky na umývadlo, závesné a podlahové modulárne diely. Dizajn výrobkov pre kúpeľne je jednoduchý, funkčný. Ale v prípade potreby si môžete vyzdvihnúť modely so zlacením, vyrezávaním, patinovaním.

Hlavným prízvukom interiéru môže byť zrkadlo v vyrezávanom ráme z popola. Niekedy dopĺňajú interiér pevným obložením. Opláštia stenu oproti miestu inštalácie kúpeľne.

Skriňa z masívneho dreva

Sada nábytku do kúpeľne

Nádherné rámovacie zrkadlo

Kúpeľňa s krásnou sadou nábytku

Snehobiely drevený nábytok

Nábytok do spálne a obývacej izby

Popolníkové súpravy sú populárne kvôli dobrej energii materiálu. Atmosféra v takejto miestnosti bude harmonická, upokojujúca a uvoľňujúca. Rám postele je pevný, niektoré modely majú vyrezávané nohy a čelné dosky. Ďalším dekorom je ozdobná maľba, textilný prešívací steh. Spodok je doplnený ortopedickou matracou pre pohodlný spánok. Popolníky vyzerajú draho a sofistikovane.

Na uloženie osobných vecí v obývacej izbe alebo spálni sa používajú skrinky na rôzne účely: skrine, knižnice, vitríny. Robustný rám z masívneho dreva vydrží ťažké bremená. Aby boli výrobky ľahšie, sú žalúzie čiastočne zasklené, zdobené zrkadlami s pieskovanými vzormi alebo lacobel. Prípady sú ponúkané ako klasický lineárny tvar, tak aj uhlové, lichobežníkové, tvaru L. Ak je nainštalovaná vstavaná skrinka, je možné z poľa vyrobiť vnútorné priečky, police, zásuvky.

Súčasťou súprav sú elegantné skrinky z popolníkov, pokryté tónovanými lakmi. Vďaka špecifickej štruktúre dreva v kombinácii s jednoduchými tvarmi je tento nábytok skutočným umeleckým dielom. Nevyžadujú ďalší dekor, iba použitie krásnych kvalitných kovaní.

Ľahká skriňa

Popol stena do obývacej izby

Moderná obývacia izba

Modulárne prvky skrinky

Ako si vybrať pravú rohovú stenu pre dom

Kuchynské súpravy

Kuchynský nábytok z popola, ktorého výhody a nevýhody sú diskutované vyššie, si vyberajú prívrženci klasického štýlu. Fasády a skrinky skriniek a stolov sú pokryté tónovacími lakmi, aby sa zachovala viditeľnosť jedinečnej textúry. Robustné uchytenie kovania a spoľahlivosť masívu popola zaručujú maximálnu životnosť kuchynských súprav.

Môžete si vybrať ten správny balík pre každú veľkosť kuchyne, výrobcovia ponúkajú moduly so šírkou 20, 30, 40, 60, 80 cm. Ich dokončenie v závislosti od interiéru získate útulnú a pohodlnú kuchyňu. Drevo neabsorbuje zápach, preto je optimálne pre použitie v mieste varenia. Ak potrebujete zariadiť veľkú obývaciu izbu v kuchyni, vyberte si modely s rytinami v barokovom štýle. Takéto náhlavné súpravy budú vyzerať luxusne.

Patina na výrobu kuchynského nábytku

Masívne drevo na výrobu kuchynského nábytku

Biely popol s patinou

Biele fasády kuchynského nábytku

Kuchyne bieleho rohu

Popol v interiéri

Nábytok z masívneho jaseňového dreva sa vďaka bohatej prírodnej škále odtieňov ľahko zmestí do interiéru:

 • Sfarbenie ľahkého popola shimo má odtieň kávy s mliekom. Takéto výrobky sú vhodné do minimalistického svetlého interiéru so svojimi prirodzenými tónmi. Pre izbu v štýle Provence je dekor doplnený textilným dekorom s malým kvetinovým vzorom alebo prúžkom;
 • Farba tmavého popola shimo má čokoládový odtieň s výraznými žilami. Takéto výrobky budú vyzerať harmonicky v klasickom interiéri. Kombinácia tmavých a svetlých farieb vám umožní vytvoriť súpravy nábytku pre moderné izby.

Krásu nábytku môžete maximalizovať výberom svetlých pastelových dekorácií stien a stropu. Podlaha sa používa o niekoľko odtieňov tmavších alebo čo najtmavších.Táto kombinácia zdôrazní prirodzenú krásu nábytku z pevného popola. Ak inštalujete interiérové ​​dvere v tóne nábytku, získate vizuálny efekt rozšíreného priestoru.

Miestnosť, v ktorej je drevený nábytok umiestnený, nemusí byť preťažená. Príslušenstvo a ozdobné prvky sú vybrané v jednoduchých tvaroch.

Exkluzívny stôl s lesklým povrchom

Kuchynský nábytok

Ručne vyrobený nábytok

Súpravy Ash Loggia

Kancelársky nábytok z popola

Pravidlá starostlivosti

Aby produkt nestratil svoju funkčnosť a príťažlivosť, je potrebné vyberať objekty iba z kvalitného pevného popola. Ak sa pri výrobe používa slabo vysušený materiál, na stenách nábytku sú viditeľné stopy červích dier alebo nízka rovnomernosť vlákien. Životnosť výrobkov z pevného popola je možné predĺžiť jeho inštaláciou mimo vykurovacích zariadení. Náhle zmeny teploty a vlhkosti negatívne ovplyvňujú popol, nábytok môže stratiť atraktívny vzhľad.

Drevo je vysoko odolné voči otrasom, ale niekedy sa na povrchu dreveného nábytku objavia škrabance a triesky. Poškodené oblasti musia byť obrúsené jemnozrnným brúsnym papierom a pokryté čerstvým lakom. Na odstránenie drobných chýb použite voskovú ceruzku.

Na čistenie pred znečistením sú predmety ošetrené mäkkou vlhkou špongiou. Potom sa výrobky osušia dosucha. Ak sú na doske, skrinke alebo komore mastné škvrny, na kontaminovanú oblasť je potrebné striekať nábytok. Na vytvorenie útulného a harmonického interiéru sa používa nábytok z pevného popola. Vysoká estetická príťažlivosť a životnosť produktu odôvodňujú ich náklady.

Prírodný drevený stôl a stolička pre domácnosť

Tmavé fasády nábytku do spálne

Popolník

Použitie popola na nábytok

Unikátna komoda založená na štítefotografie

Skrinka pre domácich majstrov pod umývadlom

Aký je rozdiel medzi nábytkom z popola

Popolník na chodbe

Spálňa s príjemným interiérom

Príjemné odtiene dreveného nábytku

Originálny nábytok z masívu

Nábytok do kúpeľne na báze panelov z jasanu

Osmanská posteľ

Biela posteľ z dreva

Krásny kuchynský interiér s moderným nábytkom

Popolníková zásuvka

Ako si vyrobiť pekný interiér spálne

Ako vyzerá drevený nábytok z popola

Ako si vybrať stenu z dreva

Drevená pohovka

Ľahké drevené lôžko

Manželská posteľ pre spálne

Súprava z masívneho dreva

lavice

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine