predchádzajúci post
Výhody javorového nábytku, tipy na výber
Predchádzajúci článok
Výhody javorového nábytku, tipy na výber
next-post
Popol nábytku, hlavné rozdiely stojí za poznať
Ďalší článok
Popol nábytku, hlavné rozdiely stojí za poznať

Funkcie bambusového nábytku, prehľad modelov

Funkcie bambusového nábytku, prehľad modelov

Bambus je symbolom dlhovekosti, šťastia a šťastia v dome. Preto je bambusový nábytok na východe tak populárny. Jeho dopyt medzi Rusmi neustále rastie. Takéto zariadenie je ľahké, odolné a kompaktné. Rastlina patrí do skupiny stromových obilnín. Moderné metódy spracovania materiálu vám umožňujú vytvoriť jedinečný nábytok pre interiér v štýle krajiny, etnika, provence alebo klasiky. Výrobky sú nenáročné na starostlivosť a veľmi trvanlivé.

Klady a zápory

Bambusové stonky s hrúbkou steny 1-1,5 cm idú do výroby nábytku, na tkanie sú vhodné konáre s minimálnou šírkou 0,5 cm. Natieranie materiálu lakom ho chráni pred popraskaním.

Alternatívou k pevným kmeňom je lisovaný materiál. Umožňuje vám vytvárať ploché konštrukčné prvky: steny skrinky, dosky, podložky na sedenie, fasády nábytku.

Medzi hlavné výhody bambusu používaného pri výrobe nábytku patrí:

 • hotové výrobky sa neboja vysokej vlhkosti, vhodné na vonkajšie terasy, letné kaviarne, sauny, altánky a kúpeľňu v dome;
 • bambusový nábytok má prírodnú farbu, je schopný nastaviť celkový štýl interiéru;
 • Pri pestovaní bambusu sa nepoužívajú urýchľovače rastu, takže materiál je vysoko šetrný k životnému prostrediu. Pri zahrievaní nevypúšťa škodlivé látky, nevybledáva na slnku;
 • rôzne predmety z nábytku sú vyrobené z bambusu: stoličky, stoly, skrine, postele, stoličky. Doplňte interiér pomocou bambusových žalúzií, lámp, ozdobných figurín;
 • materiál nie je poškodený drevinami, nehnije. Povrch neumožňuje vlhkosť, takže hotový výrobok je možné použiť v kúpeľni, saune;
 • bambusové výhonky rastú veľmi rýchlo, sú nenáročné na podmienky, a preto sú náklady na materiál nízke;
 • vo výrobkoch sa bambus ľahko kombinuje s inými materiálmi: sklo, ratan, textil, koža, drevo;
 • veľké množstvo farieb hotových výrobkov. Prirodzenou farbou materiálu je zlatá trstina;
 • rastlina má pozitívnu energiu. Nábytok z kufrov vytvára útulnú, uvoľňujúcu atmosféru;
 • aj ľudia so zdravotným postihnutím budú môcť používať stoličky a kreslá. Výrobky sú ľahké, malé. Je možné zmeniť usporiadanie veľkého nábytku bez toho, aby do toho boli zapojené sťahovacie prvky.

Výrobky sa vyrábajú ručne z prírodných surovín bez použitia lepidiel, chemických impregnácií, alkydových lakov. Pri spracovaní sa používajú iba špeciálne drevené živice. Nábytok z bambusu by sa nemal používať pri vysokých teplotách a nízkej vlhkosti. Materiál vyschne a praská.Medzi nevýhody patrí aj nemožnosť umiestnenia predmetov v blízkosti vykurovacích zariadení, otvorených zdrojov ohňa.

Bambus ako materiál na stavbu alebo vytváranie niečoho je veľmi výhodný

Nábytok z bambusu a bambusové lavičky

Nábytok a príslušenstvo z bambusu sú mimoriadne praktické a dekoratívne.

Výber nábytku

Vysoko kvalitný, profesionálne vyrobený bambusový nábytok

druh

Prítomnosť rôznych foriem materiálu: lisované dosky, tenké konáre, široké kmene vám umožňujú vytvárať rôzne doplnky. Tu sú ich hlavné skupiny.

prútené

Prútený nábytok z bambusu a ratanu sa aktívne používa pri návrhu kuchyne, terasy, balkóna a dokonca aj obývacej izby. Výrobky sú tkané z tenkých konárov, rámy sú vyrobené zo širokých stoniek. Nábytok je ľahký, pevný, odolný. Tenké konáre nie sú prasknuté ani pri maximálnom zaťažení.

Záhradné sady optimálne zapadajú do prírodnej krajiny. Stoličky a kreslá majú prútené sedadlá, operadlá. Pre nohy a rám si vyberte pevný jednodielny bambusový kmeň.

Výrobky z prepletených bambusových vetiev vážia oveľa menej ako z lisovaného alebo pevného materiálu. Ale prakticky im nie je nižšia ako ich sila.

Kreatívne výrobky z dreva a bambusu

Záhradné posedenie

Starostlivosť o nábytok z bambusu

skrine

Väčšina skríň je vyrobená z kombinovaných materiálov: drevený rám s bambusovými dverami. Krídla môžu byť sklopné alebo s valčekmi. Podľa tohto princípu sa rozlišujú 2 typy skriniek:

 • hojdačky a knižnice. Pri výrobe rámu sa používajú hrubé kmene, tenké lišty sú vhodné pre steny a dvere. Modely z extrudovaného bambusu navonok sa podobajú výrobkom z MDF alebo drevotriesky. Z hľadiska hustoty a pevnosti sú bambusové dosky lepšie ako drevo, zatiaľ čo majú menšiu hmotnosť. Upevnenie príslušenstva v bambusových doskách je veľmi spoľahlivé. Vo výrobkoch s malými listami sa niekedy používajú prútené bambusové vložky, ktoré dodávajú orientálnu chuť a pôvab;
 • posuvné skrine s valčekovým systémom. Ak sú modely vstavané, dvere sú vyrobené z bambusových alebo prútených dosiek. Pri modeloch s tromi dverami je možné vyrobiť kombinované fasády: bočné fasády sú vyrobené z bambusových dosiek, stredná fasáda je zdobená fotografickou tlačou s reliéfnym dekorom, dekoračné vrstvy.

Na výrobu fasád skriniek, dverí, kupé modely používajú materiál z horných častí závodu. Vyznačuje sa maximálnou dekoratívnosťou. Výrobky majú spravidla prírodný odtieň. Dekoratívny lesk sa dosahuje lakom na vodnej báze.

Nábytok z bambusu

Nábytok vyrobený z bambusu je odolný

Moderný bambusový nábytok

Šatníková skriňa s bambusovými žalúziami

Kreslá a stoličky

Pre stoličky vyrobené z bambusu sa vyznačuje stabilným nízkym rámom. Nohy a spodná časť chrbta sú vyrobené zo silných stoniek, takmer vždy zaoblené. Operadlo a sedadlo sú vyrobené z prútených vetiev alebo tenkých koľajníc. Podrúčky sú pokračovaním chrbta alebo úplne chýbajú. Fanúšikovia mäkkých sedadiel môžu bambusové kreslo doplniť mäkkým textilným vankúšom, ktorý je upevnený kravatami alebo suchým zipsom.

Výhodou bambusových stoličiek je dobré vetranie sedadiel a operadiel. Dokonca ani v horúcom tele sa telo nebude potiť. Etnický interiér vyzerá zaujímavými stoličkami, ktorých sídlo je len 20-30 cm od podlahy. Modely napodobňujú trón, majú široké opierky rúk a chrbtov s prútenými vložkami.

K relaxácii a relaxácii v atmosfére v miestnosti patria hojdacie kreslá alebo papašské stoličky. Majú bizarné tvary pri výrobe bambusu s ratanom. Napriek značnej veľkosti sú všetky modely kresiel a kresiel ľahké, dokonca ich môže ľahko usporiadať aj dieťa.

Hojdacia stolička Verba bambusová zelená

Hojdacia stolička z bambusu

Prútené kolo stoličky

Prútený nábytok z bambusu

Prútený hojdacie kreslo bambus

Postele

Nábytok z bambusu je optimálny pre spálňu. Je to úplne prirodzené a bezpečné, má svoj vlastný štýl a vydrží dlho. Postele sú rám s chrbtom alebo bez chrbta. Na dokončenie základne sa používajú najodolnejšie široké kmene, ktoré boli podrobené tepelnému spracovaniu. Priečky umožňujú vloženie matraca pri zachovaní dobrej výmeny vzduchu.

Hlavy môžu byť spojené z niekoľkých kmeňov alebo polovíc kmeňov pripevnených k lisovanej doske. Pridanie ľahkosti je možné pomocou dekoratívnych vložiek z prúteného bambusu.Aby bola krásna textúra materiálu viditeľná, horná vrstva bambusu sa očistí a povrch sa natrie bezfarebným lakom. Ak sa na výrobu postele použili dospelé drevené výhonky, bude jej farba tmavá.

Bambus v interiéri

Bambusové lôžko

lôžko

Jednolôžko

Miesto na spanie

Stoly, komody, skrinky

Pracovné dosky, bočné a zadné steny komôr, podstavce sú vyrobené z lisovaného materiálu. Tvarovky sú dobre udržiavané v bambusovom prevedení, takže komody a zásuvky majú niekoľko zásuviek. Vďaka vysokej pevnosti bambusových dosiek v nich môžete uložiť aj ťažké veci. Existujú modely komôr a skriniek úplne tkaných z bambusových vetiev. Takéto výrobky sú vhodné na skladovanie textilu a iných ľahkých vecí.

Tabuľky majú jednoduchý tvar, doska je obdĺžniková, štvorcová alebo zaoblená. Ich nohy sú rovné, rovné. Pre moderný interiér vidieckych domov sú vhodné stoly so sklenenými doskami, ktoré sú zahrnuté v jedálňach alebo čajových súpravách. Malé prútené stoly zdobia balkón, terasa, altánok.

Bambusový konferenčný stolík

Hrudník z bambusu

Komoda

Nábytok v interiéri

Bambusový stôl

Ako zapadnúť do interiéru

Prírodná farba materiálu vám umožní umiestniť bambusový nábytok do takmer akéhokoľvek interiéru:

 • V byte zariadenom v etnickom štýle sú posteľ, pohovka, kreslá a stôl z hrubých bambusových kmeňov na nízkych nohách dokonalé. Výrobky si vyberajú jednoduché obdĺžnikové tvary v prírodných farbách. Ak sú steny a podlaha vyzdobené vo svetlých farbách, mali by ste uprednostniť tmavé bambusové výrobky, aby vynikli nádherne;
 • kuchyňa, jedáleň, obývacia izba v štýle Provence alebo country môžu byť zdobené tkanou bambusovou súpravou. Textilné vankúše na sedenie si vyberajú pastelové jednoduché farby alebo s malým vzorom. Nábytok z bambusu je vhodný aj do interiéru spálne. Štýlové skrine, postele a komody si vyberajú prútené vložky;
 • v modernom alebo klasickom interiéri môžete použiť nábytok z bambusových dosiek jednoduchých tvarov. Vzhľad pripomína drevený a ľahko sa s ním kombinuje. Farba výrobkov môže byť od najľahšej po wenge alebo čiernu. Dvere skrinky sú zdobené tónovaným sklom, stoly sú doplnené doskami z rovnakého materiálu;
 • v interiéri high-tech bambusové výrobky sa používajú samostatne, výber prírodných odtieňov. Na rozdiel od chladného dizajnu stien a podláh dávajú interiéru zvláštny pôvab.

Hlavné farby bambusových dosiek sú: prírodná zlatá slama, hnedá káva, zebra s tmavými prúžkami, najtmavšia eben. Tento materiál sa používa nielen v nábytkárskom priemysle, ale aj pri výrobe podlahových krytín, žalúzií, rohoží.

sada

Návrh interiéru

Dizajnové myslenie vytvára úžasné bambusové riešenia

Prírodné bambusové sfarbenie

Nábytok nápad

Pravidlá výberu a starostlivosti

Bambus je nenáročný materiál. Je odolný proti vlhkosti, ale nadmerné sušenie môže viesť k praskaniu. Aby sa tomu zabránilo, nábytok z bambusu by sa mal umiestňovať mimo zdrojov otvoreného ohňa, radiátorov. Odporúča sa nevyberať stoličky a kreslá z teplého domu okamžite v chlade. Rozdiel vonkajšej teploty od teploty po studenú a naopak by mal byť postupný.

Abrazívne výrobky nie je možné používať na čistenie nábytku, budú vyvolávať tvorbu mikrotrhlín. Tiež sa neodporúča používať bežný prášok alebo mydlo. Pravidelné spracovanie sa vykonáva so špeciálnym zložením pre bambus.

Stoličky a kreslá môžete používať až po úplnom vyschnutí, pretože vlhký materiál sa ľahko deformuje. Prach na ťažko dostupných miestach je ľahké odstrániť pomocou vysávača s dýzou na nábytok alebo špeciálnou kefou.

Ak sa nábytok používa vonku, na priamom slnečnom svetle, je potrebné lak každoročne aktualizovať. Tento výraz tak môže predĺžiť ich životnosť. Ak sa na povrchu objavia škrabance, musí sa poškodená oblasť obrúsiť a ošetriť tónovacou pastou.

Použitie bambusu pri výrobe nábytku umožnilo mnohým spotrebiteľom vyzdobiť svoje domovy ekologickým nábytkom za prijateľnú cenu. Ručne vyrábané výrobky majú svoj vlastný jedinečný šarm a dizajn.Ľahko sa prenášajú, ale majú dostatočnú pevnosť.

video

fotografie

Ako maľovať bambus

Tmavá bambusová posteľ

lôžko

Kuchynský nábytok z bambusu

Vonkajší nábytok

Nábytok z bambusu - dokonalosť prírody

Bambusový nábytok v interiéri

Nábytok z bambusu ako spôsob, ako sa dokázať

Dizajnový nábytok

Nábytok z bambusu

Výzdoba izby

Prežite interiér s bambusom

Prútený nábytok

lavice

Moderný nábytok

Štýlový dizajn

Exteriér a chata ručne robené

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine