predchádzajúci post
Moderné návrhy záhradných lavičiek, kutilstvo
Predchádzajúci článok
Moderné návrhy záhradných lavičiek, kutilstvo

Druhy transformátorových stolov, dizajnové prvky

Druhy transformátorových stolov, dizajnové prvky

Keď robíte osobný pozemok, nemôžete obísť bez pohodlných lavičiek. Sú dôležitým prvkom pri navrhovaní územia a umožňujú vám vychutnať si krásy prírody a relaxácie. Transformátorová lavica, ktorá je v prípade potreby usporiadaná, je veľmi populárna. Vďaka rozmanitosti hotových výkresov, majstrovských kurzov, schém si môžete vytvoriť návrh sami.

Vlastnosti a výhody produktu

Transformátorové lavice sú jednoduché, ale funkčné prevedenie. Hlavný rozdiel od bežného vidieckeho nábytku je v prítomnosti špeciálnych mechanizmov. Keď je zložený, je to jednoduchá lavica, keď sa rozloží - priestranný stôl s pohodlnými lavicami. Výrobky sa vyznačujú pohyblivosťou, a preto sú vhodné na inštaláciu v každom rohu lokality. Modely skladacích lavičiek majú niekoľko výhod:

 1. Kompaktné - zložená lavica zaberá veľmi málo miesta.
 2. Multifunkčnosť - vďaka jednoduchej manipulácii sa objavia ďalšie sedadlá a stôl.
 3. Trvanlivosť - lavice vyrobené zo správne vybraného materiálu sa vyznačujú dlhou životnosťou.
 4. Jednoduchý mechanizmus - vyrovnať sa s tým môže aj dieťa.
 5. Univerzálnosť - vhodná na použitie v krajine, na vidieku, na záhrade. Lavičky hrajú dekoratívnu úlohu v dizajne krajiny a sú pohodlným nábytkom pre rodinné oslavy.

Skladací model má atraktívny vzhľad. Vyzerá vznešene aj bez použitia dekoru. Okrem toho, lavica je docela jednoduché, aby sa sami.

hustota
multifunkčnosť
trvanlivosť
Jednoduchosť mechanizmu
všestrannosť

Odrody a zaujímavé možnosti dizajnu

Pri výbere vhodného transformátora je potrebné vziať do úvahy počet ľudí, ktorí sa na ňom nachádzajú. Počet sedadiel závisí od typu konštrukcie:

 1. Lavičkový stôl s lavicami. Táto odroda je najbežnejšia. Pomocou jednoduchých manipulácií sa model transformuje z jednej lavice na dve tabuľky. Výhody: pojme až 6 osôb, neprepúšťa priestor. Nevýhodou lavice je, že pri zložení nevyzerá príliš atraktívne.
 2. Dizajnová lavica. Po demontáži poskytuje sedenie až pre 6 osôb v spoločnom tíme - dva; doplnené doskami. Výhody: použiteľnosť, funkčnosť. Nevýhodou lavice sú v porovnaní s predchádzajúcou verziou skromnejšie možnosti.
 3. Lavičkový kvet. Vyzerá to ako dizajnér, ale existujú aj rozdiely - keď sú zmontované, majú tvar púčika. Výhody: nastavenie operadla, pojme až 5 osôb.Nevýhodou sú vybrania a komôrky v sedadlách.

Pre transformátor existujú aj iné možnosti. Model s dvoma lavičkami je jednoduchý dizajn a výroba. Rohový výrobok môže obsahovať iný počet zákrut, poskytuje veľký počet sedadiel. Možnosť vo forme konferenčného stolíka má originálny dizajn, vhodný na relaxáciu, čítanie, prácu na notebooku. Šesťuholníkový lavica priťahuje pozornosť, pojme až 8 osôb.

Milovníci zákazkových riešení ocenia model dvoch stoličiek, ktoré sa premenia na pravidelnú lavicu, lavicu na umiestnenie dvojice proti sebe, ako aj výrobok s bočným stolom.

Lavičkový stôl s lavicami
návrhár
Šesťhranná lavica

Materiály výroby

Ak chcete vytvoriť transformátorový stôl vlastnými rukami, musíte venovať osobitnú pozornosť materiálu, od ktorého závisí kvalita a trvanlivosť konštrukcie. Vo väčšine prípadov sprievodcovia používajú:

 1. Drevené dosky a drevo. Ideálne na výrobu modelov lavičiek v klasickom štýle. Drevo sa ľahko spracováva, čo vám umožňuje dať produktu akúkoľvek konfiguráciu. Práca zvyčajne trvá dve osoby, pretože materiál je dosť ťažký.
 2. Palety. Vhodný na vytváranie lavičiek v štýle country alebo Provence. Odporúča sa používať suroviny zahraničnej výroby, ktoré nemajú známky toxicity, nevyvolávajú nepríjemný zápach. Materiál musí byť starostlivo obrúsený, ošetrený ochrannou impregnáciou a nanesený na povrch laku.
 3. Kov. Zvárané lavičky s kovanými prvkami budú vynikajúcou voľbou pre letnú rezidenciu. Dizajn je vyrobený z pravouhlého, okrúhleho alebo štvorcového profilu. Hrubá stena sa používa na odolnosť proti namáhaniu.

Ak chcete vytvoriť lacnú lavicu a stôl vlastnými rukami, môžete použiť improvizované materiály. Staré stoličky, dvere, nábytkové panely, zbytočné nočné stolíky - všetko záleží na fantázii majstra.

Drevené dosky a drevo
palety
kov

Schémy montáže a rozmerové výkresy

Pri vytváraní vysoko kvalitných transformátorových lavičiek vlastnými rukami sú kresby veľmi dôležité. Sieť má veľa hotových schém, ale v prípade potreby môžete zostaviť individuálny plán. Na tento účel nezabudnite na nasledujúce informácie:

 • Najprv je potrebné premyslieť návrhovú možnosť s prihliadnutím na počet sedadiel, typy premeny na skúšobnej stolici;
 • parametre obchodu by mali úplne zodpovedať oblasti miesta, kde sa bude následne nachádzať;
 • na výkrese sú vyznačené všetky podrobnosti o produkte a rozmery lavice
 • určia sa rozmery pohyblivých prvkov lavice.

Typické rozloženie lavičky zobrazuje celý proces práce až do poradia, v ktorom sa akcia vykonáva, takže bude vynikajúcim pomocníkom pre začiatočníkov. Na výpočet požadovaného množstva materiálu sa berie do úvahy jeho dĺžka a prierez. Ak je hrúbka lúča 8 cm, potom bude potrebných najmenej 5 kusov na vytvorenie jednej nohy.

Ak je lavicové sedadlo vyrobené z dosky so šírkou 4 cm a šírkou 9 cm, bude na prácu potrebných 5 dosiek s dĺžkou 150 cm. 

Lavičkové prvky
Typický nákres

Ako na to sami

Aby ste pochopili, ako vyrobiť transformátorovú lavicu sami, musíte použiť majstrovské triedy. Podrobný popis obsahuje výkresy s rozmermi a fotografiami každého kroku. Najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť svoj vlastný model lavičky z dreva a kovu.

Štandardná drevená konštrukcia

Na prácu budú potrebné nasledujúce materiály a nástroje:

 • dosky a tyče;
 • konštrukčná úroveň, miera pásky;
 • skrutky;
 • samorezné skrutky;
 • značka alebo ceruzka;
 • brúsny papier;
 • Kovové upevňovacie prvky;
 • bulharská;
 • skrutkovač;
 • vŕtať.

Ak chcete vytvoriť kvalitný stôl, je potrebné vykonať všetky činnosti podľa pokynov:

 1. Dve dosky 120 x 12 cm pre sedadlo sú starostlivo obrúsené.Ďalšie dva - 37 x 10 cm (pre nohy) sú spojené s kovovými upevňovacími prvkami tak, aby získali trojuholníkový tvar.
 2. Pár pripravených dosiek sa priskrutkuje k nohám pomocou skrutiek. Otvory sa vŕtajú vopred.
 3. Spodná časť sedadiel je vystužená rozpierkami, ktoré sú pripevnené rohmi a skrutkami.
 4. Pre druhú lavicu sú potrebné dosky s rozmermi 110 x 22 cm, nohy sú vyrobené z dreva a sú spojené samoreznými skrutkami.
 5. Dosky sú priskrutkované k základni, sedadlo je pevné, potom rozpierky. Skontroluje sa správna montáž konštrukcie.
 6. Za dosku sa odoberie 5 dosiek a 2 lamely. Všetky prvky sú navzájom spojené. Pracovná doska je pripevnená k základni.
 7. Je nainštalovaná páka, ktorá je zodpovedná za transformáciu modelu. To si bude vyžadovať dve dosky ľubovoľnej šírky 88 cm a ich konce sú zaoblené.
 8. Otvory s priemerom 7 mm sa vŕtajú do páky, nohy a tyče. Všetky prvky lavice transformátora sú spojené pomocou nábytkových skrutiek a matíc.

Na dotiahnutie mechanizmu je potrebné ho pripevniť k lakťovej opierke. Potom môžete pokračovať v overovaní funkčnosti hotového produktu.

Presnosť konštrukcie stola s lavicami sa určuje kontrolou dodržiavania výkresu. Vnútorná šírka štruktúry by mala byť 115 cm, vonkajšia - 120 cm. Ak dôjde k porušeniu týchto parametrov, výrobok sa nebude zložiť.

Dosky pre sedadlo prebrúste, nohy spojte s kovovými upevňovacími prvkami
Vyvŕtajte diery, priskrutkujte dosky k nohám pomocou skrutiek, pripevnite pomocou rozpier
Odrežte diely pre druhú lavicu
Urobte si nohy
Pripojte podrobnosti o obchode
Skontrolujte správnu montáž
Vytvorte dosku
Upevnite stolovú dosku k základni
Vyrábajte podrúčky
Nainštalujte páku
Hotový výrobok

Záhradný nábytok kovový konvertibilný

Vytvorenie transformačnej lavice pre domácich majstrov je fascinujúcou úlohou. Na prácu budete potrebovať nasledujúce nástroje a materiály:

 • štvorcové rúry 25 x 25 x 1,5 mm, celkom šesť kusov;
 • dosky - 8 kusov;
 • vŕtať;
 • bulharská;
 • skrutkovač;
 • brúsky;
 • zváračka so sadou elektród;
 • podložky, matice, skrutky;
 • farby na kov.

Podrobné pokyny vám pomôžu správne dokončiť každý krok úlohy:

 1. Kovové profily sa čistia, hrdza sa odstráni. Prechody sa strihajú v súlade s plánom.
 2. Na vytvorenie rámu lavice sú rúrky zvárané. Vyvŕtajte otvory pre nábytkové skrutky. Podložky sa používajú na ľahšie skladanie.
 3. Pre nohy z kovového plechu sú vystrihnuté prvky 50 x 50 mm. Všetky časti rámu sú spracované so špeciálnym zložením.
 4. Dosky sa odrežú v súlade s parametrami lavice, pieskujú sa, impregnujú sa antiseptikami a pripevnia sa k telu.

Kovovú konštrukciu môžu tvoriť skúsení remeselníci a začiatočníci, ktorí sa prvýkrát stretli s výrobou záhradného nábytku. Je vhodné mať skúsenosti so zváraním. V opačnom prípade nemusí byť produkt dostatočne silný.

kreslenie
Pripravte si profil
Nakrájajte na prírezy požadovanej veľkosti
Zostavte rám lavice
Zvarené predmety
Vytvorte druhé miesto
Zostavte štruktúru, nainštalujte dosky
Dokončite všetky časti

výzdoba

Transformátor stolovej lavice, ktorý sa nachádza na ulici, si vyžaduje osobitnú úpravu. Na drevo sa používa škvrna navrchu - lak s vodoodpudivými vlastnosťami. Ale ani potom sa neodporúča nechávať výrobky na otvorenom priestranstve. Rozmach počasia nepriaznivo ovplyvňuje jeho dlhovekosť a vzhľad, takže môžete preniesť dizajn na verandu alebo na altánok, zavrieť ho kabínou.

Ak vytvoríte lavicu vlastnými rukami, môžete ju ozdobiť rôznymi spôsobmi. Najatraktívnejší dekor na sedadlách a operadlách. Použite na to:

 • obrázky maľované viacfarebnými akrylovými farbami;
 • oddeľovacie výkresy;
 • očarujúce obrázky vytvorené elektrickým horákom;
 • vyrezávané kvetinové ozdoby, vzory;
 • postavy zvierat, rozprávkové postavičky, rezané skladačky.

Ak bol dizajn vykonaný správne a hotový výrobok je pravidelne udržiavaný, životnosť môže dosiahnuť 25 a viac rokov. Drevené prvky lavičiek sú často nahradené kovovými lavicami, nevyzerajú tak atraktívne, ale životnosť sa výrazne zvyšuje. V krajine alebo na predmestí je vždy dôležitá praktická a praktická záhradná lavica. Keď na ňom sedíte, môžete si užiť svoju dovolenku, obdivovať malebnú scenériu, chatovať so svojimi blízkymi. Takýto užitočný kus nábytku si môžete vyrobiť sami, čo vám umožní realizovať najzaujímavejšie nápady na dizajn.

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine