predchádzajúci post
Výroba nábytku v štýle podkrovia, ako na to sami
Predchádzajúci článok
Výroba nábytku v štýle podkrovia, ako na to sami
next-post
Charakteristické črty barokového nábytku, tipy na výber a umiestnenie
Ďalší článok
Charakteristické črty barokového nábytku, tipy na výber a umiestnenie

Funkcie nábytku v podkroví, prehľad modelov

Funkcie nábytku v podkroví, prehľad modelov

Štýl podkrovia, ktorý vznikol v Amerike v štyridsiatych rokoch minulého storočia, je dnes populárny. Vyskytlo sa to v dôsledku rastúcich cien pôdy, keď priemyselné podniky „migrovali“ bližšie k okraju a budovy, ktoré zostali v centre mesta, boli poskytnuté na bývanie. Teraz sa priemyselný alebo, ako sa tiež hovorí, podkrovný štýl používa na navrhovanie výstavných sál, módnych salónov, reštaurácií, kancelárií, koncertných miest, ako aj bývania. Na vytvorenie harmonického súboru v týchto miestnostiach sa používa podkrovný nábytok, ktorý má množstvo funkcií.

Funkcie štýlu

Vhodná miestnosť pre reštaurácie alebo kaviarne v podkroví je podkrovie alebo najvyššie podlažie budovy. Loft v interiéri je charakterizovaný prítomnosťou voľného priestoru bez priečok, stropov alebo iných štruktúr. Rozdelenie na zóny sa vykonáva pomocou vnútorných prvkov, príslušného osvetlenia, podlahy alebo zafarbenia stien, bez ďalších štruktúr.

Detaily interiéru môžu byť akékoľvek potrubné komunikácie, vetracie otvory nezakryté v stenách, nosníky alebo nosníky, ako aj masívne stĺpy. Cenné sú najmä tehly, steny bez povrchovej úpravy alebo hrubá omietka. Pre návrh štýlu podkrovia v interiéri, zrozumiteľnosť tvarov, geometria je vítaná. Uprednostňované sú vodorovné alebo zvislé čiary, ktoré sa riadia hlavnou štruktúrou budovy. Výrobné budovy sa vyznačovali jednoduchými a lakonickými oknami a obdĺžnikovými dverami. Ak je to možné, veľké okná sú zdobené pouličnými lampami.

Na dekoráciu interiéru sa používajú abstraktné maľby, ako aj graffiti, ktoré sa často nachádza na stenách ulíc alebo dokonca na dopravných značkách, značkách s číslami domu, názvami ulíc. Obrazy sa zvyčajne kladú na podlahu a opierajú sa o stenu.

Loft štýl v nábytku je charakterizovaný rôznymi formami, materiálmi. Kreatívni ľudia sa usilujú o pohodlie, takže čalúnený nábytok je, samozrejme, ústredným prvkom interiéru. Pohovka, nevyhnutne veľká, sa nachádza v určitej vzdialenosti od steny, ako aj ďalší nábytok. Štýl v podkroví nábytku zahŕňa použitie pohoviek, lavičiek a ďalších užitočných predmetov, použitie prvkov jednej náhlavnej súpravy je však nevhodné. Je lepšie, ak sa jedná o objekty, ktoré sa líšia farbou a textúrou.

Vintage šatník

Dekoračný nábytok v štýle podkrovia

Detský nábytok

Sofa na kolieskach

Návrh obývacej izby

druh

Pri navrhovaní podkrovia je možné použiť rôzne typy nábytku, z ktorých každý má svoje vlastné vlastnosti:

  • skrinka - najčastejšie používané stoly, komody, stoličky a pod., ktoré musia byť vyrobené z dreva. Nie sú použiteľné žiadne drevotrieskové dosky v podkroví.Či už ide o jedálenský stôl, skriňu alebo stoličky - nemali by zaplňovať priestor, čo znamená, že stojí za to zvoliť si kompaktné a jednoduché modely v dizajne. Na výrobu nábytku sa okrem dreva môže používať sklo, kov a plast. Najčastejšie sa používa skrinkový nábytok, pretože v tomto štýle je obvyklé premiestniť štruktúry smerom od steny a vytvoriť takzvané ostrovy. Preto je vhodné namiesto vysokých skriniek zvoliť komody;
  • modulárny - taký nábytok v podkroví sa používa zriedka, pretože je veľmi ťažké nájsť náhlavné súpravy tohto dizajnu. Najčastejšie sa vyberajú individuálne vzory, z ktorých sa vytvára štýl jednej miestnosti;
  • vstavané - skrine a šatníky umiestnené v týchto výklenkoch alebo rohoch sú bežné. Jedinou požiadavkou je, aby fasáda konštrukcie bola ozdobená vhodnými materiálmi. Ak ide o tlač fotografií, potom by mal obraz úplne zodpovedať rovnakému štýlu, ale je lepšie nechať kresby na pieskovanie pre iné interiéry, pretože v podkroví budú vyzerať mimo miesta;
  • mäkký - nábytok vyrobený z pravej kože dokonale zapadá do tohto štýlu, ale keďže si to každý nemôže dovoliť, je možné použiť ďalšie čalúnené materiály doplnené rôznymi prvkami z plastu a kovu. Okrem obvyklých sedacích súprav a kresiel môže byť v podkroví veľa osmanských výrobkov, široká paleta tvarov a farieb. Teraz je nábytok pre kaviarne v podobnom štýle veľmi populárny, kupuje sa aj v baroch a iných inštitúciách.

Čalúnené nábytkové podkrovie

Modulárny podkrovný nábytok

Nábytok v podkroví

Vstavaný nábytok loft

Ktoré materiály sú lepšie

Loft štýl nie je obmedzený jasnými požiadavkami, hlavná vec je pohodlie, jednoduchosť, kreativita. Kožená sedačka sa napriek tomu považuje za klasiku pôdnej estetiky, čalúnený kožený nábytok zaujíma ústredné miesto v dizajne miestnosti. Populárny je aj kovový nábytok spolu s drevenou kožou. Miestnosť by mala byť vybavená silnými, trvanlivými predmetmi, ktoré je možné uložiť v podkroví, a nie vyhodiť, pretože sa stali nepoužiteľnými.

Nelepené tehlové steny alebo drsné betónové steny sa dokonale kombinujú s kovovými predmetmi: liatinové stĺpy, oceľové nosníky alebo iné predmety výrobného zariadenia. Hrubé drevené dosky, ktoré sa používajú ako podlahy, zapadajú do všeobecnej situácie.

Ďalším požadovaným podkrovím je sklo. Z toho sú priečky zo sklenených tvárnic, veľkoplošné okná, nábytok. Zaujímavým riešením je úplné alebo čiastočné zasklenie strechy.

Nábytok v podkroví je kombináciou praktickosti a stručnosti. Ťažké stoly a stoličky sú vybavené kolieskami, ktoré v prípade potreby uľahčujú ich premiestňovanie. Namiesto objemných skriniek sa používajú komody, kovové vešiaky, otvorené police. Predmety používané v každodennom živote, ako aj domáce potreby, sú skryté pred zvedavými očami.

Okrem tradičných materiálov sa veľmi často používa koža, nehrdzavejúca oceľ, hliník, drevo - plast. Malo by sa poznamenať, že plastové výrobky sú moderné a rýchlo sa lámajú, takže ich použitie je možné, ale nie žiaduce.

Dizajn spálne

Dizajn stola

Zaujímavý nábytok v štýle Loft

Zaujímavý čalúnený nábytok

Laconic, jednoduchá konzola pre podkrovie

Ako používať v interiéri

Nábytok sa používa nielen ako dekor, ale plní aj funkciu vymedzenia zón. Príklady fotografie z podkrovia pomôžu správne umiestniť akcenty a vytvoriť harmonickú kompozíciu. Ako zariadiť izbu podľa jej účelu?

Kuchyňa a jedálenský kút

Kuchyňa má druhoradý význam, je mu pridelená malá plocha obytného priestoru a je umiestnená vo vnútri spoločného priestoru. Kuchyňa pripomína miesto jedla minulého storočia: masívne dosky alebo stojany, barové stoličky s vysokými chrbtami, minimálne domáce spotrebiče a originálne jedlá. Výzdoba využíva staré fotografie a kvetináče so závesnými rastlinami. Starožitná štylizovaná chladnička dokonale dopĺňa celkový štýl.

Hlavné vlastnosti podkrovia kuchyne

Loftový štýl interiéru

Priemyselná kuchyňa

Loftový dizajn kuchyne

Kuchynské doplnky v podkroví

Obývacia izba

Je doplnená masívnou pohovkou s veľkým počtom hostí a konferenčným stolíkom. Sametové alebo kožené čalúnenie, našuchorený koberec s dlhými kobercami, sú skutočnou ozdobou miestnosti, do obývacej izby sa dobre hodí aj krb alebo aspoň jeho napodobenina. Pre spoločnú zábavu je vhodné vybaviť miestnosť domácim kinom alebo moderným audio systémom.

Televízor s reproduktorovým systémom vo vnútri obývacej izby v podkroví

Modrá pohovka v obývacej izbe štylizovaná ako podkrovie

Interiér obývacej izby v podkroví

Obývacia izba v podkroví

Loftový štýl obývacej izby, dekorácie

spálne

Toto je jediné miesto, ktoré môže byť oplotené mobilnou clonou alebo nepriehľadnou priehradkou, na tento účel sa dá použiť aj malá komoda. Spravidla by ste mali pri zdobení spálne dodržiavať trendy minimalizmu. Nezabudnite tiež na to, že podkrovná spálňa nezaručuje súkromie.

Vysokú posteľ zdobenú čelnou doskou z tepaného železa a nohami dopĺňajú brutálne nočné stolíky. Neďaleko sa nachádza odlúčené miesto na čítanie, ktoré sa skladá z malého stola a lampy. Duo je doplnené pohodlným hojdacím kreslom.

Pri zdobení podkrovia je potrebné pamätať na to, že ho dopĺňajú iba tie najnutnejšie predmety, mali by ste tiež obmedziť používanie prvkov na dekoráciu interiéru. Rôzne drobnosti, suveníry a iné sentimentálne gizmy sú tu absolútne nevhodné.

Pekná spálňa s množstvom rôznych textúr

Loftový štýl v interiéri bytu

Loftová spálňa

Tehly v podkroví spálne

Loftový dizajn spálne

video

fotografie

Dizajn podkrovia nábytku

Loftové stoly

Masívne drevo

Nábytok v štýle Loft

Nábytok a dekorácie

Kovový nábytok

Ručne vyrobený loftový nábytok

Malý stôl

Neobvyklá tabuľka

Pôvodná tabuľka

Starožitný priemyselný nábytok

Predsieňový regál

Poschodie a regály

police

Loftový nábytok v interiéri

Nábytok v podkroví

Konferenčné stolíky v štýle LOFT

Farebná schéma spálne

Exkluzívny nábytok

Čo je to podkrovný nábytok

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine