next-post
Funkcie nábytku v podkroví, prehľad modelov
Ďalší článok
Funkcie nábytku v podkroví, prehľad modelov

Výroba nábytku v štýle podkrovia, ako na to sami

Výroba nábytku v štýle podkrovia, ako na to sami

V 40. rokoch minulého storočia sa architektonický štýl podkrovia začal v USA získavať na popularite. Pochádza z priemyselných oblastí v New Yorku, kde ich majitelia opustili veľa priemyselných priestorov kvôli rastúcim cenám pôdy. Zástupcovia bohémia boli prví, ktorí im venovali pozornosť, a po nákupe začali na výstavbu bývania a nábytku používať opustené výrobné haly. Ukázalo sa, že lacno a vkusne, čo umožnilo, aby štýl zostal populárny dodnes. Teraz je také usporiadanie bytu veľmi populárne a podkrovný nábytok pre domácich majstrov je ideálny pre súkromné ​​domácnosti aj kancelárie.

Aké materiály sú prijateľné

Pri výrobe nábytku v štýle podkrovia sa používajú materiály, ktoré sa pri veľkých opravách obvykle dostanú na skládku. To vysvetľuje jeho nízke náklady. Staré kovové rúry a hrubo vypracované dosky v zručných rukách sa premenia na nádherné dizajnérske predmety v štýle podkrovia. Jediným obmedzením pri výbere materiálu je všeobecný štýl domu. Loftový nábytok by mal zdôrazňovať, takže musíte premýšľať o farebnosti a celkovom interiéri. Najpoužívanejšie materiály v podkroví pomôžu dreva a kovu. Ako prvky dekorácie sú veci vyrobené z betónu alebo zhruba vytesaného kameňa. Nie je potrebné kupovať ušľachtilé materiály, ako je mramor. Plast je nežiaduca surovina, pretože nezodpovedá štýlu. Loft pochádza z priemyselných priestorov, takže materiál by mal byť podobný materiálu použitému pri navrhovaní priemyselných budov. Nie vždy je však možné nájsť paluby alebo kovové sudy. Potom môže byť táto látka umelo starnutá, čo jej dodáva nedbalý vzhľad.

Najjednoduchší spôsob výroby pohoviek, postelí, pohoviek a stolov na rôzne účely v podkroví. Na vytvorenie prvých dvoch potrebujete palety potiahnuté lakom. Postačí vankúšiky a matrace na vrch. Rám postele môže byť kovová konštrukcia nachádzajúca sa napríklad v miestnej továrni. Ak máte dostatočné skúsenosti s prácou s kovom, môžete ich podľa potreby prepracovať a prikryť látkou. Palubné dosky budú neštandardnou a originálnou voľbou ako základ pre posteľ v podkroví. Pohovka môže mať podobný dizajn, ale môže mať aj svoje vlastné vlastnosti. Napríklad pre dno sú vhodné kovové sudy. Vrchná časť je opatrne odrezaná, povrch je leštený, potom je pohovka naplnená odolnou látkou a na vrch sú položené mäkké vankúše.

Vrecká sa získavajú z paliet, kovových alebo drevených sudov, priemyselných mechanizmov, dokonca aj zo starých kufrov. Tabuľky je možné vyrobiť aj z čokoľvek, hlavnou vecou je mať dostatok fantázie a schopností. Všetko bude použité - od starých dosiek a pevných vrstiev dreva až po rámy šijacích strojov.Dokonca aj drevené káblové bubny sa môžu zmeniť na štýlový konferenčný stolík.

Dizajnový nábytok v podkroví

Loftový stôl

Poličky v podkroví

Interiér pre mládež

Loft - estetika drsných tvarov

Čo sa dá urobiť

Neexistuje žiadny taký podkrovný nábytok, ktorý by nebolo možné vyrobiť samostatne. Navyše to môže byť celý rad vzorov a veľkostí.

Posteľ paliet

Táto možnosť je čoraz obľúbenejšia vďaka dvom faktorom - originalite a nízkym nákladom. Palety je možné kúpiť za 100 - 150 rubľov a najdrahšou časťou návrhu bude matrac. Najlepšie je kúpiť palety s označením EUR / EPAL. Vďaka svojej vysokej kvalite vydržia dlhšie. Nové alebo použité palety sú často vo vlhkom stave. Mali by ste ich preto najprv obrúsiť brúsnym papierom a farbou. Môžete zanechať prirodzený vzhľad pomocou impregnácie pre strom, alebo môžete experimentovať s farbami. Originalita zloženia podkrovia závisí od schopnosti nájsť uplatnenie pre nie nové veci. Ak je rozpočet obmedzený, paleta je vyrobená z dosiek vlastnou rukou, ale bude viac problémov. Okrem toho majú tieto postele jednu veľkú nevýhodu - nepohodlie pri čistení. Pre skutočných milovníkov podkrovia to však nebude také dôležité.

Pre štandardné lôžko paliet budete potrebovať:

 • tri palety s rozmermi 120 x 80;
 • základný náter a farba na drevo;
 • valčeky a kefy na farbenie;
 • brúska a brúsny papier.

Najprv musíte chodiť po drevenom povrchu brúskou a vyhladiť miesta, kde sa nedostal, brúsnym papierom. Potom sa palety utierajú vlhkou handrou. Nasleduje ošetrenie dreva základným náterom a farbou. Ak je to potrebné, nanesú sa dve vrstvy. Potom sa palety skladajú jedna na druhú, aby vytvorili rám postele. Na záver zostáva položiť matrac a vankúše na vrch. Existuje viac funkčná možnosť s výklenky. Na vytvorenie takejto postele je potrebných osem paliet a ďalší vrták do dreva. Najprv musíte odstrániť ďalšie dosky, aby sa pri ukladaní výklenkov pre krabice tvorili. Potom sa proces opakuje: čistenie brúskou alebo brúsnym papierom, utretie navlhčenou tkaninou, základný náter a farba. Odporúča sa nechať palety zaschnúť cez noc. Fotografie poschodových postelí z paliet nájdete nižšie.

Príprava materiálu
palety
podrobnosti
Príprava dielov
Návrh zostavy
Návrh zostavy
nadácie
Základ budúceho lôžka
Montáž na paletu
Inštalácia paliet na podstavec
Utiahnutie základnej tkaniny
Podklad je pokrytý mäkkou tkaninou alebo kobercom.
Položenie matraca
matrace

Hotové lôžko

Stolík

Dizajn štandardného stola v podkroví, ktorý sa predáva v obchode, je veľmi jednoduchý - drevená doska na kovovom ráme v tvare rovnobežníka. Za touto elementárnosťou je však značná cena, takže je najlepšie robiť také veci sami. Ak to chcete urobiť, musíte:

 • dve jedľové dosky s rozmermi 250 x 15 centimetrov;
 • tri borovicové drevo 250 x 5 centimetrov;
 • 30 skrutiek 7 cm;
 • brúsny stroj alebo brúsny papier;
 • vŕtať;
 • morenie dreva farbou „tmavá orech“ a „eben“;
 • polyuretánový lak.

Pred montážou je možné na počítači vytvoriť výkresy.

Postup je nasledovný: najprv sa rám zostaví pomocou skrutiek. Odporúča sa predvŕtať otvory pre upevňovacie prvky v každom rohu. Dosky sú potom vyleštené a doska je namočená „tmavou maticou“. Rám pre kovový vzhľad tabuľky je spracovaný v dvoch vrstvách s ebenovým stromom. Pomocou dvanástich skrutiek je doska pripevnená k rámu. Potom sa stôl otočí a do každej dosky sa z vnútornej strany zaskrutkujú tri skrutky.

Požadované materiály
Nástroje

Príprava dielov

podrobnosti

Základňa stola

stolný

Roh na nohy
Upevňovacie rohy nôh

Všetky časti sú spojené

Roh na nohy
Upevňovacie rohy nôh
nohy
Upevnenie nôh

Maľovanie výrobkov Stôl v interiéri

Nočný stolík

Pravdepodobne najjednoduchší kus nábytku v podkroví - nočný stolík. Môže byť vyrobený z kovových stĺpikov alebo rukovätí, ale niekedy z dostatočne natretého kovového valca. Niekedy kvôli priemyselným koreňom pôdneho štýlu zohrávajú úlohu nočného stolíka dva škvárové bloky dohromady.Hlavná vec je, že materiál tvorí jednu z najvýraznejších častí interiéru z najjednoduchšieho prvku nábytku. Nočný stolík môže mať okrem originality aj mnoho funkcií. Na jeho výrobu sú potrebné borovicové dosky, dva kusy rúr s priemerom pol palca a štyri kolesá na nábytok:

 • najprv sa zmontujú bočné časti skrinky. Malé prúžky s vopred pripravenými otvormi sú k sebe pripevnené lepidlom;
 • na každej doske sú urobené dva otvory. Predtým by sa mali skontrolovať, či sa zhodujú vo veľkosti - mali by byť rovnaké;
 • dve dosky sú priskrutkované k strednej a dolnej polici. Aby boli rovnaké, popruhy sú pripevnené k stredu;
 • spodná časť sa inštaluje pod bočné podstavce pomocou lepidla a eurových skrutiek;
 • zvyšné lišty sa inštalujú zhora na bočné steny. Horná polica je zostavená z troch dosiek;
 • vopred pripravené otvory sa naplnia špeciálnym zložením;
 • chyby na stenách treba odstrániť brúsnym papierom;
 • nočný stolík je pokrytý škvrnami a nechá sa doschnúť. Po nanesení jednej vrstvy laku;
 • Po zaschnutí sú kolesá pripevnené na spodnú časť trubice pomocou skrutiek pomocou lepidla.
palety
Drevené palety
Kresba dreveného nočného stolíka
kreslenie
Výber šírky
Šírka nočného stolíka
Rám pripravený na rám nočného stolíka vyrobený z dreva
Rám pripravený na rám
brúsenie
Brúsenie obrobkov
Montáž nočných stolíkov
Zostavenie pracovnej dosky
Montáž stien nočného stolíka
Montáž na stenu
box
Výroba prepraviek
Pripravená zásuvka na nočné stolíky
Pripravené pole
SHELVE
Výroba políc
Otvor v stene
Rezanie otvorov v tvare srdca

Nočný stolík v interiéri

skrinka

Najobľúbenejší kus nábytku v tomto zozname. Drevo a kov sú pre svoju výrobu najvhodnejšie. Veľkým doplnkom by bolo použitie dvoch druhov stromov. Štandardné ozdobné ozdoby, najmä vo forme kvetov alebo ozdôb, budú zbytočné. Loft je priemyselný štýl a „nežnosť“ v ornamente nebude vhodná. Ak má skrinka zrkadlá, mali by byť ozdobené klasickým spôsobom alebo vo forme fragmentov. Niektoré dekorácie sú povolené, ale musia byť úmerné odvetviu. Napríklad dvere vyrobené vo forme drevených žalúzií. Podkrovné skrinky môžu byť:

 • skrinka - má celorámový rám, nie je ťažké sa ňou pohybovať;
 • Vstavaný - čo najpraktickejšie využíva priestor a neobsahuje steny. Ideálne pre byty na malej ploche;
 • čiastočne zabudované - chýba časť rámu, napríklad stena;
 • diagonálne - vhodné pre domácnosti s veľkou plochou;
 • trapézový - bočná stena bude menšia ako druhá. Skrinka je otočená k dverám.

Niekedy to nemusíte robiť znova. Obyčajná stará skrinka je zdobená kovovými konzolami alebo nitmi, ktoré dávajú podobnosť oceľovým dverám v továrni. Na tento účel sú dobre vhodné nechty s ozdobnými klobúkmi.

Okrem kovových zariadení sú vhodné aj sfarbenie a následné utiahnutie tkaninou. Na fotografii je podkrovný kabinet zaručene vyzerať ako priechod na vojnovej lodi. Ak chcete dať štylistické prvky, nemôžete vykonať kompletnú prepracovanie, stačí pridať niekoľko detailov. Napríklad zo starej stodoly alebo z opusteného staveniska si môžete vziať drevené schodisko, vyčistiť ho a použiť na vysoké skrinky.

Fotografie zobrazujú kusy nábytku v podkroví popísané vyššie. Pomôžu pochopiť, čo je táto oblasť. Osobitná pozornosť by sa mala venovať opisu palety, ktorá sa môže hodiť, ak sú nábytkové prvky podkrovia vyrobené nezávisle.

Vstavaná podkrovná skrinka
Vstavaný
Poschodová šatňa
Šatňa
Kabinet Loft
jatočného tela
Polointegrovaný šatník
semi-recessed
Podkrovná skriňa
neobvyklý

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine