predchádzajúci post
Starožitný nábytok možnosti a nuansy mať na pamäti
Predchádzajúci článok
Starožitný nábytok možnosti a nuansy mať na pamäti
next-post
Americký nábytok možnosti a nuansy mať na pamäti
Ďalší článok
Americký nábytok možnosti a nuansy mať na pamäti

Rôzne značkové nábytok z vlastných materiálov

Rôzne značkové nábytok z vlastných materiálov

Vytvorenie jedinečného interiéru vyžaduje veľa času a úsilia. Návrhár rýchlo a kvalitne vyrieši problém. Pomôže pri výbere av prípade potreby vytvorí jedinečný dizajn nábytku, ktorý bude spĺňať všetky požiadavky klienta.

rysy

Dizajnový nábytok je exkluzívny. Značkové výrobky sa vyrábajú v obmedzenom množstve a využívajú špeciálne technológie. Dizajnér nábytku môže vytvoriť jednu položku na mnoho mesiacov. Majster vynakladá maximálne úsilie a predstavivosť. Výsledkom sú nezvyčajné kúsky: svetelné sedačky, stoličky vo forme guličiek, ohnuté stoly.

Dizajnérske výrobky sa líšia od výrobných a pozitívnym spôsobom:

  • Vysoká kvalita - pre prácu dizajnéra používa spoľahlivé a overené materiály;
  • Šetrnosť k životnému prostrediu - exkluzívne zariadenie pozostáva z prírodných materiálov, ktoré neobsahujú žiadne škodlivé látky;
  • Štýl - vzhľad výrobkov priťahuje pozornosť - používajú sa nezvyčajné farby a tvary, neštandardné kombinácie;
  • Multifunkčnosť - väčšina výrobkov, ktoré návrhár vyrobil ako dizajnér nábytku, má niekoľko funkcií (šatníková posteľ, stolička);
  • Zvýšené pohodlie.

Jedinou zápornou hodnotou projektovej práce je vysoká cena. Tento bod je však opodstatnený použitím vysoko kvalitných a drahých materiálov. Zahŕňa to aj manuálnu prácu a používanie jedinečných technológií a nástrojov.

Drevený nábytok s dizajnovými prvkami

Dizajnový nábytok

Drevený nábytok

Neobvyklá tabuľka

Efektné plastové stoličky

druh

Dizajnové práce sú originálne. Niekedy na prvý pohľad nie je možné určiť, aký materiál sa použil pri výrobe stoličky alebo stola. A v niektorých prípadoch postele, kreslá a stoličky nie sú ako oni. Hlavnou podmienkou pre navrhovanie nábytku a interiéru je atraktivita a pohodlie pre človeka. Spolu s tým tvoriví remeselníci vytvárajú nábytok pre zvieratá. Drobné predmety, nábytok a čalúnený nábytok vyrábajú remeselníci z najneobvyklejších materiálov.

Masívne drevo

Slávny dizajnér, ruský dizajnér nábytku, sa raz rozhodol vyrezať kreslá, skrinky a stoličky z masívneho dubu. Na zvýšenie pevnosti varil výrobky z dreva v oleji. Vývoj dizajnu a implementácia myšlienky trvá dosť dlho: od mesiaca do šiestich mesiacov. Medzi najjednoduchšie predmety patria konopné stoličky zdobené zaujímavými rezbami. Hotové výrobky sú drahé. Cena často dosahuje pol milióna.

Minimalistický moderný stôl

Nábytok z masívneho dreva

Dizajnový stôl

Stoličky z masívneho dreva

Pohodlná stolička

Z vína z korku

Moderní návrhári sú schopní vytvoriť čokoľvek z čohokoľvek. Víno zátky majú už dávno záujem kreatívnych ľudí.Teraz si môžete objednať alebo kúpiť hotovú stoličku, stôl alebo stoličku, úplne vyrobenú z vína. Môžete si ho vytvoriť sami, ak vám návrhár nábytku na diaľku otvorí niekoľko tipov.

Bezrámový nábytok oživí každé prostredie. Tieto výrobky sú predovšetkým vhodné do domácnosti v krajine. Priekopníkom vo svete korkového nábytku bol dizajnér z Nemecka - Gabriel Wiese. Vytvoril zbierku kresiel a pohoviek.

Stoličky pre domácich majstrov

Korkové stoličky

Korkové kreslo

Cork Wine Crafts

Veľké pôvodné kreslo

Z čadičového vlákna

Zahraničná spoločnosť Maffam Freeform dokázala skombinovať šetrnosť k životnému prostrediu a kreativitu. Lotyšský dizajnérsky dizajnér nábytku vytvára jedinečné kolekcie čadičových vlákien pre dom a záhradu. Ručne vyrábané stoličky, stoly a stoličky sa vyznačujú sofistikovaným a originálnym vzhľadom. S tmavým čadičovým nábytkom je ľahké vytvoriť jedinečný interiér.

Nábytok Elite Designer vytvorený pomocou jedinečnej technológie (sopečné horninové vlákna spojené ekologickými živicami) je vhodný na použitie v byte aj na ulici. Na čadič sa nanáša polyuretánový povlak, ktorý chráni stoličky a stoly pred vystavením slnečnému žiareniu. Nábytok je veľmi odolný a ľahký.

Čadičový záhradný nábytok

Kreslo čierne

Čadičové záhradné kreslo

Kreslo do domu

Vyrobené zo skla

Dizajnový sklenený nábytok vyzerá ako umelecké dielo. Z dôvodu plasticity materiálu môže dizajnér v kolekcii stelesniť akýkoľvek nápad. Dizajn nevyžaduje veľa času, v dôsledku čoho sa získajú ohnuté stoličky, vlnité stoly a okrúhle stoličky.

Sklenené predmety sa hodia do akéhokoľvek prostredia. S ich pomocou môžete vytvoriť dizajn malých bytov. Sklenené výrobky organicky susedia s prvkami z iných materiálov a vizuálne rozširujú priestor. Ako základ, môžete si vziať béžový dizajn jedálne alebo inej miestnosti. V takom prípade bude dizajn interiéru jasný a vzdušný.

Sklenený konferenčný stolík z dreva

Nábytok zo skla a zrkadla

Sklenený stôl

betón

Pri výstavbe domov sa obvykle používa sivá hmota. Ale pre nábytok a dizajn interiéru neexistujú žiadne zákazy. Z betónu môžete vytvoriť skutočný dizajn pre každú miestnosť. Izby s bielym betónom a tmavými stenami budú vyzerať skvele.

Stavebný materiál susedí so stromom, takže môžete vidieť fotografiu nábytku, kde skrinka pozostáva z kamenného rámu a drevených políc. Na internete nájdete obrázky stolov, stoličiek a kresiel, ktoré sú úplne odlievané z betónovej hmoty.

Betónový gauč

Kreslo a stôl

Z áut

Automobilový nábytok od renomovaných dizajnérov - to je nábytok založený na detailoch strojov, ktoré zlyhali. Kupujúci automobilovej kreativity sú majiteľmi tematických kaviarní, reštaurácií, autosalónov, predajcov automobilov a autoservisov.

Nábytok z automobilov má nielen exkluzívny dizajn, ale aj vysokú pevnosť. Dizajnér nábytku je schopný vytvoriť stôl namiesto nôh, ktoré budú mať motor alebo pohovku z jednodielneho automobilu. V kaviarni alebo bare si môžete objednať stoličky pre návštevníkov zo športového auta. Automobilová téma je druh dizajnu priemyselného nábytku.

Dizajnový nábytok z automobilov

Nábytok do auta

Satro auto v interiéri domu

Z preglejky

Drevo je obľúbený materiál dizajnérov. Dá sa ľahko spracovať a výrobky z neho sú odolné a bezpečné. Preglejka nie je výnimkou, takže niektorí dizajnéri ju radi berú ako základ pre vytvorenie stoličiek, stolov a skriniek pre dom a chalupu.

Za byt si môžete kúpiť skrinku z preglejky pre TV. Za účelom použitia preglejkového nábytku v kúpeľni alebo na ulici sa tento materiál v procese tvorby podrobuje osobitnému spracovaniu.

Pre zlepšenie vzhľadu a predĺženie životnosti preglejky je potiahnutá a laminovaná. Obývacia izba alebo knižnica s preglejkovým nábytkom bude vyzerať nezvyčajne a štýlovo.

Umelecká stena

Preglejkový nábytok

epoxidové živice

Nábytok z epoxidovej živice sa považuje za najatraktívnejší. Kombináciou známeho dreva so sklovitou hmotou vytvára dizajnér, dizajnér nábytku jedinečný povrch. Táto technika sa zvyčajne používa na vytváranie tabuliek na rôzne účely.

Epoxidový nábytok sa zmestí do interiéru bytu a kancelárie a je zariadený v akomkoľvek štýle. Najčastejšie sa stolové dosky so živicovými obrazmi kupujú na dekoráciu interiéru v štýle podkrovia, čo zahŕňa prítomnosť drsných textúr, dreva a kovu a lesku. Originálne stoly sú vhodné pre hotely.

Známy návrhári na žiadosť zákazníkov umiestnia pod pokrývku stola trojrozmerné obrázky: hlboké more, hviezdnu oblohu. Všetko, čo je potiahnuté epoxidovou živicou, si zachová svoj pôvodný vzhľad niekoľko desaťročí. Výrobky vyrobené z polymérneho materiálu sú absolútne bezpečné: neemitujú toxické látky a nevydávajú nepríjemné pachy. Pre ekologický dizajn je nábytok z dreva a epoxidu ideálny.

Modrá tabuľka

Epoxy Worktop

Použitie epoxy na výrobu nábytku

Exkluzívny nábytok pre domácich majstrov

Epoxidový nábytok

Populárne ciele a štýly

Dizajn nábytku má tri populárne oblasti:

  1. Historické - sem patria štýly, ktoré boli vytvorené v určitej dobe: ríša, baroko, klasika. Na transformáciu priestorov v jednom z nich musíte mať veľkú plochu. Historickí dizajnéri nábytku by mali jasne rozlišovať 2 hlavné črty - luxus a romantiku;
  2. Etnický - každý štýl vedenia nesie kultúru určitých ľudí. Atmosféru africkej savany, bohatého východného alebo japonského minimalizmu si môžete vytvoriť v ktorejkoľvek miestnosti;
  3. Moderné - v priebehu času sa štýly kombinujú a vytvárajú nové úžasné formy dizajnu. Na prvom mieste v akomkoľvek štýle nového sveta je funkčnosť. Dizajn miestnosti môže byť jasný alebo naopak - minimalistický. Jasné hranice, priame čiary, nedostatok malých detailov sú charakteristické znaky hi-tech.

Každý smer kombinuje niekoľko štýlov, ktoré majú podobnosti a odlišnosti. Dizajnový nábytok má veľké množstvo druhov a poddruhov. V tomto ohľade je ľahké nájsť alternatívu, ktorá je vo všetkých ohľadoch vhodná pre určitú miestnosť.

Výber moderného nábytku s originálnym dizajnom

Nábytok pre domácich majstrov

Stoly a stoličky v bielej farbe

výzdoba

Na vytvorenie prostredia v určitom štýle alebo smere nie je vždy potrebné kupovať nové položky. Moderná posteľ alebo nočný stolík, na ktorom dizajnér pracoval, môže získať vzhľad produktu v akomkoľvek štýle.

Technika decoupage

Princíp zdobenia týmto spôsobom je vyrezať vzory z rôznych materiálov a prilepiť ich na hladké povrchy. Na lepené kusy sa nanesie priehľadný lak. Použitý základný materiál je papier, tkanina alebo koža.

Klasická verzia decoupage je lepenie obrázkov na prednej strane nábytku. Ak je potrebné ozdobiť priehľadné detaily, obrázok je pripevnený na zadnej strane. Pomocou techniky decoupage môžete vytvoriť mozaiku: nalepiť kúsky, ktoré vytvoria úplný obraz.

Čo je to decoupage na nábytok skrine

Nová tkanina

Bežnou pohovkou, stoličkou alebo stoličkou sa dá vymeniť čalúnenie. Každý štýl v interiéri vyžaduje vlastnú tkaninu. V niektorých prípadoch môžete použiť pokožku. Ak chcete obnoviť starý nábytok týmto spôsobom, musíte odstrániť starú látku - meria sa nové čalúnenie a až potom sa vytiahnu nové textílie. Ak sa preprava zdá komplikovaná, môžete šiť nábytkové poťahy. Ak ich chcete položiť na stoličku alebo pohovku, nemusíte odstraňovať staré čalúnenie.

Zakrývanie pohovky novou látkou

starnutie

Niektoré štýly interiéru sa neobídu bez vzácneho nábytku. Nie každý si môže dovoliť kúpiť stoličku alebo stoličku z minulého storočia. Aby sme ušetrili peniaze, existuje alternatíva - umelé starnutie. Tento proces nevyžaduje veľké investície a čas. Existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť účinok staroveku: čistenie povrchu farby a brúsenie vrchnej vrstvy dreva, nanášanie tenkej vrstvy zlata alebo striebra, natieranie škvrnami. Každá z možností sa používa na manipuláciu s dreveným nábytkom. S ich pomocou je ľahké sami vytvoriť vintage nábytok.

Starnúce skrinky

fotografie

Neobvyklé stoličky

Výhody značkového nábytku

Televízny stojan

Nízka stolička pre dieťa

Nezvyčajný vzhľad tabuľky

Kreatívny nábytok

Krásny originálny nábytok

Dizajnový stôl

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine