predchádzajúci post
Odrody a charakteristické znaky vintage nábytku
Predchádzajúci článok
Odrody a charakteristické znaky vintage nábytku
next-post
Charakteristika minimalistického nábytku, štýlové prvky
Ďalší článok
Charakteristika minimalistického nábytku, štýlové prvky

Funkcie high-tech nábytku, vytvára moderný interiér

Funkcie high-tech nábytku, vytvára moderný interiér

High-tech štýl vznikol na začiatku 70. rokov XX storočia a skoro čoskoro získal veľké množstvo fanúšikov. Toto smerovanie, ktoré je presným opakom existujúcich v tom čase predstavy o dizajne interiéru, sa zamilovalo do tvorivej časti spoločnosti, mládežníckej elity. Moderný nábytok symbolizuje túžbu po všetkom novom, ultramodernom, stelesňuje myšlienky dizajnérov týkajúce sa bývania pre ľudí budúcnosti.

Dôvody popularity štýlu

Moderná hi-tech (alebo „špičková technológia“) patrí k najmladším interiérovým štýlom. Dnes sa stala mestskou oblasťou, vyhľadávanou kupujúcimi rôznych vekových skupín. Tento smer získal veľkú popularitu vďaka nasledujúcim funkciám:

 • Funkčnosť všetkých prvkov životného prostredia;
 • Extravagancia a závažnosť obrysov;
 • Minimalizmus a stručnosť;
 • Schopnosť „vyložiť“ priestor a naplniť svetlom aj malú miestnosť.

High-tech trendy apelovať na tých, ktorí sa snažia uniknúť z obvyklých klasických foriem, poskytujú pohodlie v dome a vizuálne rozširujú priestor. Štýl je žiadaný medzi prívržencami asketického prostredia, ľuďmi, ktorí hľadajú výraz, sú nadšení pre futuristické témy. High-tech je určený pre praktických jednotlivcov, ktorí uprednostňujú čo najmenšie množstvo potrebných vecí, poskytujú veľké množstvo voľného miesta v miestnosti a realizujú najmodernejšie trendy.

Štýlový kancelársky interiér

Funkčnosť modernej kuchyne

Moderný nábytok skrinky

Červené fasády nábytku

Módna posteľ do spálne

Charakteristické črty

Hlavnou črtou hi-tech štýlu je úplný opak klasických foriem a riešení, odmietanie obvyklých prvkov pohodlia domova. Interiér často pripomína atmosféru kozmickej lode zo sci-fi filmov umiestnených ako dizajn budúcnosti. Tento smer sa zameriava na ideálne proporcie a technogenicitu.

Moderný nábytok je originálny. Toto ju odlišuje od mnohých iných štýlov. Realizácia je často zložitá z dôvodu multifunkčnosti. Prítomnosť takýchto predmetov v miestnosti nevedie k neporiadku v priestore. Vyrobené z umelých materiálov dodáva životnému prostrediu dotyk ľahkosti a vzdušnosti.

Moderný nábytok má tieto vlastnosti:

 1. Lesklé hladké povrchy;
 2. Jasný geometrický tvar;
 3. Chrome prvky;
 4. Nedostatok nepotrebných častí, častí;
 5. Kompaktnosť, pohodlie;
 6. Prítomnosť pohyblivých prvkov, svetiel, miest na vloženie vybavenia.

Výhodná je čierno-biela farebná schéma, lesklý lesk, rôzne odtiene šedej, metalickej. Použitie jasných „kyslých“ tónov nie je vylúčené. Prijateľné je riedenie základnej farby modrými, zelenými, žltými a červenými detailmi.

Medzi výrobné materiály patrí kov, sklo a vysokokvalitný plast. S takým nábytkom sú ideálne kombinované moderné veľkoplošné podlahy s 3D efektom, dlaždice, porcelánová kamenina, parkety, laminát, pódia s podsvietením LED, stojan, metalizovaný alebo čierny strečový strop. Zvyšok prvkov (dekorácia okna) by mal byť v súlade s farbou a textúrou zariadenia.

Minimálny nábytok v obývacej izbe

High-tech spálňa

Nábytok vysokej technológie

Moderný interiér obývacej izby

Nábytok Frost

Druhy nábytku

Obývacia izba

Miestnosť usporiadaná podľa zásad špičkových technológií by nemala byť preťažená nábytkom. Povinná je prítomnosť:

 • Modulárne pohovky, kreslá;
 • Kovové stoličky;
 • Sklenené police;
 • Stoly na kolieskach;
 • Vstavané police na malé množstvo príslušenstva.

Čalúnený nábytok v modernom štýle obývacej izby je vždy obyčajný, môže byť obdĺžnikový alebo oválny. V strede miestnosti majú často pohovku v červenej, bielej, čiernej. Na čalúnenie je možné použiť tkaninu, kožu alebo jej kvalitnú náhradu. Zadné a lakťové opierky sú nastaviteľné pre pohodlie cestujúcich. Povinným prvkom sú stoličky, ktoré sa dajú ľahko meniť, meniť operadlo, výšku.

Nábytok do kabinetu sa stane relevantným - skriňa so zrkadlovými povrchmi, nástenná šmýkačka. Originálnosť štýlu zdôrazňuje kontrast materiálov a odtieňov, kombinácia lakovaných povrchov s matným povrchom. Obrubníky môžu mať tvar obdĺžnika a police by mali byť umiestnené po celej dĺžke steny. Jedno moderné kreslo v tvare pol vajíčka, kreslo pripomínajúce autosedačku, sa harmonicky zmestí do high-tech interiéru. V blízkosti čalúneného nábytkového skla sa pohybujú malé stoly a sú umiestnené stojany s chrómovými vložkami.

Funkčný moderný dizajn miestnosti

Tmavo mäkká pohovka

Svetlý priestranný obývacia izba

Navrhnite štýlovú izbu

High-tech salónik

chodba

Nábytok v chodbe by mal byť čo najpriestornejší. Vítaná je prítomnosť vstavaných skríň, zdvíhacích mechanizmov, posuvných systémov, ktoré pomáhajú uvoľniť priestor. Konečná úprava je najčastejšie vyrobená z kovových, zrkadlových a sklenených povrchov.

Úzka predsieňová výzdoba miestnosti

Módne aranžovanie izieb

spálne

Moderná high-tech spálňa má centrálne miesto pre postele. Najčastejšie sa vyrába v geometricky prísnych formách, vybavených nohami, ktoré znovu zdôrazňujú futuristický štýl miestnosti.

High-tech štýl v modernej spálni.

High-tech spálňa 2017

Nábytok do béžovej spálne

V kúpeľni

Kúpeľňa by mala obsahovať nábytok s prísnymi rovnými povrchmi, ktoré majú lesklý alebo kovový lesk. Sklenené police sú tradične doplnené chrómovými detailmi. Toto sú fotografie high-tech nábytku a možnosti jeho umiestnenia v domácom interiéri.

High-tech neakceptuje nábytok z prírodného dreva, prútené stoličky, tapetu, masívne záclony, viacfarebné koberce. Tomuto štýlu sa tiež nehodia známe doplnky, veci z minulosti (porcelánové vázy, plyšové hračky, čipkové obrúsky, štukové rámy a šperky, figúrky, obaly).

High-tech funkčnosť

Červené odtiene v hi-tech spálni

Ako urobiť kúpeľňu krásnou

Moderná kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou

Snehobiela kúpeľňa

funkčnosť

Multifunkčnosť je najdôležitejšou vlastnosťou high-tech nábytku. Pre dizajn obývacej izby je ideálna pohovka, ktorá môže mať rôzne podoby. Skutočný bude model, ktorý sa stiahne do steny alebo sa zmení na konferenčný stolík.

Nábytok navrhnutý do spálne poteší nielen pokročilé funkcie. Kapacita malých skriniek. Postele napriek monolitickému dizajnu majú často nastaviteľnú čelnú dosku. „Rastúce“ police zo stien upevnené pomocou maskovaných zátvoriek si všimnú ľahkosť.

Miesto známych skriniek na chodbe by malo byť obsadené funkčnými štruktúrami a transformujúcim nábytkom, ktorý je možné ľahko zostaviť bez pomoci. Úplným dodržiavaním zásad špičkového štýlu je prítomnosť kovových rúrok, priehradových políc, vešiakov a háčikov.Na chodbe je logické umiestniť:

 • Posuvná skriňa;
 • Lavica;
 • Skrinka na odkladanie obuvi a rôznych drobností.

Špičkový kuchynský nábytok sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou proti vlhkosti, vysokým stupňom adaptácie na extrémne teploty a mechanickým namáhaním. Interiér v modernom štýle je plný prvkov, ktoré poskytujú zvýšenú funkčnosť priestoru - police, háčiky a zásuvky na náčinie. Umývačky riadu a práčky sú často integrované do kuchyne.

Aký je rozdiel medzi moderným nábytkom?

Pohodlný high-tech nábytok

Funkčnosť moderných náhlavných súprav

Nástenné dekorácie v high-tech interiéroch

Nezvyčajné okrúhle lôžko v interiéri

Kombinácia s modernými technológiami

V miestnosti vyzdobenej podľa najmodernejšieho štýlu je prítomnosť ultramoderného vybavenia povinná. Môžu to byť:

 1. Audio systém;
 2. TV panely
 3. Robotické vysávače;
 4. Systém klimatizácie;
 5. Diaľkové ovládanie osvetlenia.

V súlade s technologickými zásadami musí byť všetok nábytok vyrobený pomocou nových technológií. Spravidla sú všetky uvedené technológie v ideálnom prípade s ním kombinované: je možné ich integrovať do lakťových opierok kresiel a pohovky, postele, steny skrinky. Vodiče zo zariadenia musia byť starostlivo skryté pred očami - za falošnými priečkami, zavesenými stropmi.

Moderný nábytok je možné využiť nielen na usporiadanie priestorov pre pokročilých. Položky vytvorené týmto smerom oslovia každého, kto si cení originalitu, ultramodernizmus, nebojí sa experimentovať, odchýliť sa od všeobecne uznávaných štandardov v oblasti interiérového dizajnu.

Moderný nábytok

Štýlový nábytok

Moderné trendy v interiéri

Tmavá stena v obývacej izbe

Špičková technológia v interiéri

fotografie

Sklo veľký stôl

Moderná obývacia izba

Kombinácia čiernej a bielej v interiéri

Moderný interiér

Jemná červená pohovka v interiéri

Biely moderný nábytok

Interiér technologickej miestnosti

Stena do obývacej izby v jasných geometrických tvaroch

Osvetlenie bieleho nástenného nábytku

Červená pohovka v tvare písmena U

Chodba dekorácie

Usporiadanie detskej izby

Nábytok v krásnych farbách

Tyrkysové odtiene interiéruvideo

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine