predchádzajúci post
Prehľad moderného nábytku, najnovšie návrhy, nápady na dizajn
Predchádzajúci článok
Prehľad moderného nábytku, najnovšie návrhy, nápady na dizajn
next-post
Funkcie nábytku v štýle Empire, nuance voľby
Ďalší článok
Funkcie nábytku v štýle Empire, nuance voľby

Funkcie nábytku v angličtine, prehľad modelov

Funkcie nábytku v angličtine, prehľad modelov

Anglický štýl interiéru je ťažké zamieňať s akýmkoľvek iným. Vyznačuje sa zdržanlivosťou, praktickosťou, konzervativizmom, a preto nábytok v angličtine vyznačuje sa vysokou kvalitou, je sofistikovaný, luxusný. Každá izba s ňou bude vyzerať bohato a elegantne.

Aký je rozdiel medzi štýlom?

Briti sú rafinovanou povahou, sú konzervatívni a ctia rodinné tradície. Spravidla sa rozhodli odovzdať elegantný a vynikajúci nábytok z generácie na generáciu. Široký výber ich farebného dizajnu pomôže vyhladiť konzervativizmus a prísnosť výrobkov. Anglický nábytok má nasledujúce rozdiely:

 • na výrobu skríň, stolov, pohoviek a iného nábytku sa používajú iba prírodné materiály vysokej kvality. Dub je považovaný za tradičný materiál na vytváranie interiérových prvkov. Strom tohto plemena je hustý, pevný;
 • montáž výrobkov prebieha bez klincov a podobných kovových spojovacích prostriedkov. Všetky časti sú vzájomne spojené pomocou lepidla, drážok alebo drevených hrotov;
 • špeciálne usporiadanie skríň, stolov, pohoviek - štýl sa vyznačuje prítomnosťou veľkého počtu zariadení, ktoré sú umiestnené blízko seba;
 • interiérové ​​predmety sa používajú masívne, s hladkými líniami, zdobené vyrezávanými prvkami. Celý nábytok vyzerá luxusne a aby sa zdôraznila prirodzená štruktúra dreva, všetky výrobky sú starostlivo vyleštené. Okrem vyrezávania sa na dekoráciu používa nástenná maľba. Každý kus nábytku sa tak v konečnom dôsledku stáva skutočným umeleckým dielom;
 • Na čalúnenie nábytku sa používajú prírodné drahé a kvalitné materiály;
 • farba výrobkov je vybraná v príjemných, teplých farbách;
 • takmer všetky pohovky a stoličky majú odnímateľné poťahy. Týmto spôsobom je možné zachovať starý, čerstvý vzhľad nábytku.

Svetlé stropy: béžová, smotanová, piesková. Na parkety sa používajú parkety. Koberec sa často nachádza. Môže byť obyčajný alebo s ozdobou.

Anglická obývacia izba

Anglický nábytok

Anglický interiér

Anglický štýl - dôležité prvky v dizajne

Anglický štýl v interiéri

druh

Nábytok v anglickom štýle k dispozícii v rôznych verziách. Je vhodný pre všetky typy izieb, robí z nich útulné a sofistikované. Na ich konštrukciu sa často používajú rôzne miniatúrne prvky, ako sú kľučky dverí, stĺpy, pilastre. Preto sa nábytok nazýva aj architektonický. Interiérové ​​predmety v každom prípade vyzerajú veľmi krásne, originálne, sprostredkujú atmosféru prísnosti, luxusu a elegancie.

Tabuľky a stoličky

Klasický jedálenský stôl je vyrobený z tmavého dreva. Môže byť obdĺžnikový, oválny alebo guľatý. Takýto stôl vyzdobí každú kuchyňu alebo jedáleň, prinesie poznámky sofistikovanosti a zdržanlivosti. Konferenčné stolíky sú často umiestnené v obývacej izbe.Modely majú často tmavú farbu s kučeravými nohami. Niektoré výrobky majú sklenený povrch.

Dôležitým detailom anglického interiéru je stolička. Stane sa ozdobou každej miestnosti. Krása, tradičné obmedzenia sú zvýraznené stoličkami z prírodných materiálov. Modely s elegantnými tvarovanými nohami môžu mať trellised vysoký alebo nízky chrbát. Sedadlo je často čalúnené, takéto stoličky sú neuveriteľne pohodlné a elegantné. Tkaniny s kvetinovými vzormi sa používajú na čalúnenie.

Anglický štýl

Nastavenie tabuľky v anglickom štýle

Tabuľky a stoličky

Okrúhle zadné stoličky

Sedačky a kreslá

Čalúnený nábytok vám pomôže oddýchnuť a odpočinúť si po náročnom dni. Pohovky v anglickom štýle sú veľmi pohodlné a elegantné. Vyzerajú objemne, luxusne. Farebná schéma je rôzna. Najčastejšie používané vínová, hnedá, šedá, zelená farba. Pohovky s umelou drevenými povrchmi vyzerajú krásne.

Stoličky sú pohodlné, krásne, elegantné. Charakteristickou črtou týchto modelov sú tzv. „Uši“. Sú to podrúčky špeciálneho tvaru podobné krídlam. Stolička bude skvelým doplnkom miestnosti v klasickom štýle. Čalúnenie môže byť monofónne alebo s ozdobou, častejšie sa používajú obrazy kvetov, klietky a prúžky.

Krídlové kreslo perfektný prízvuk pre interiér v anglickom štýle

Pohovka po anglicky

Pohovka

Elegantné kreslá v anglickom štýle

Vybavenie nábytku

Púzdra, stojany, komody

angličtina štýl zahŕňa prítomnosť veľkého množstva nábytku. Okrem stolov, stoličiek a čalúneného nábytku sa používajú aj rôzne skrinky, stojany. Sú potrebné na uloženie oblečenia, doplnkov, kníh, cenných predmetov.

Skrinky môžu byť otvorené na zobrazenie jedál, figúriek, váz alebo zatvorené. Najnovšie modely sú určené na ukladanie oblečenia, podstielky. Dvere skrinky sú drevené alebo sklenené. Farebná schéma je najčastejšie tmavá.

skrinka

Dresser v anglickom štýle

Viktoriánsky štýl, ktorý tvorí základ anglického štýlu v kancelárii

Anglická skriňa a toaletný stolík

Materiály a farby

Anglický štýl zahŕňa použitie rôznych farieb:

 • biela;
 • piesok;
 • krém;
 • hnedá;
 • bordová;
 • tmavo zelená;
 • čokoláda;
 • ochrana;
 • gold.

Typickým znakom je použitie tmavých odtieňov pri navrhovaní nábytku. Pri výbere interiérových prvkov berte do úvahy: modrá, zelená, šedá studená farba je vhodná do miestností orientovaných na južnú stranu. Miestnosť obrátená na severnú stranu je naopak zdobená teplými farbami.

Svetlé odtiene sú spravidla zriedkavé. Ale povrchy stolov, skriniek, komody môžu byť niekedy svetlé, sivé alebo béžové. Čalúnenie nábytku a dekorácie stien sa často kombinujú so vzormi a odtieňmi. Strom môže byť tmavý alebo svetlý.

Textílie sa vyberajú s osobitnou starostlivosťou. Malo by stelesňovať aristokraciu a jemnú chuť majiteľa. Anglický štýl sa vyznačuje použitím takých materiálov, ako sú:

 • zamat;
 • damaškové;
 • gobelín;
 • Chintz.

Anglický štýl v kuchyni

Anglický štýl sa vyznačuje vytrvalosťou a eleganciou

Anglický štýl je zmesou viktoriánskej a gruzínskej

Anglická stolička

Anglicko

Ako zapadnúť do interiéru

S pomocou nábytku v angličtine môžete ozdobiť akúkoľvek miestnosť:

 • spálňa - mala by byť útulná a pokojná. Používajú sa postele, skrine, kreslá, pohovky tmavej alebo svetlej farby. Posteľ často rámuje baldachýn;
 • obývacia izba - v izbe je pohovka a niekoľko kresiel, často sa medzi nimi nachádza stôl, pri ktorom rodina trávi čas pri šálke čaju alebo kávy. V obývacej izbe môžete umiestniť skriňu s otvorenými policami, malý stôl z masívu a starú komodu. Aj v obývacej izbe môžete vidieť útulný krb;
 • škôlka - rôzne druhy nábytku vám umožňujú vybaviť izbu tak, aby bola vhodná pre každé dieťa v závislosti od veku. Interiérové ​​predmety sú vybrané z prírodného dreva. Môžu obsahovať kovacie prvky. Keďže Anglicko má často daždivé počasie, šatníky, komody a detské postieľky sú často zdobené teplými farbami. Na fasádach môže byť použitá umelecká maľba. Okrem šatníka a postele v detskej izbe si môžete nainštalovať komodu na veci, malý stôl s vyrezávanými stoličkami;
 • jedáleň - ústredné miesto zaberá masívny stôl a okolo neho sú usporiadané elegantné stoličky. V jedálni môže byť aj malá pohovka, nástenná TV.Ako osvetlenie - veľký krásny luster;
 • kuchyňa - súprava je vyrobená z kvalitného dreva, rezba sa používa ako dekorácia. Kuchyňa by mala byť priestranná, pretože nábytok v anglickom štýle je masívny a kuchyňa nie je výnimkou. Ak chcete, aby miestnosť vyzerala viac zdržanlivo, vyberte strom tmavej farby. K dispozícii je tiež možnosť vybrať si nábytok do kuchyne, vyzdobený vo svetlých farbách. Stôl je takmer vždy masívny a stoličky majú široké operadlá;
 • kúpeľňa - na izbe umiestnia umývadlo, kúpeľňu na nohy. Ako dekoráciu na stenu je možné použiť svetlé béžové dlaždice;
 • predsieň - v tejto miestnosti spravidla inštalujú šatník na odevy, komodu, zrkadlo a nočné stolíky. Komoda by mala byť vybraná zriedkavo a do stredu miestnosti je vhodné umiestniť zrkadlo do masívneho dreveného rámu.

Nábytok v anglickom štýle sa stane skutočnou ozdobou každej miestnosti. V každej izbe s takýmito interiérovými predmetmi je luxus, sofistikovanosť a neuveriteľný komfort.

video

fotografie

V anglickom štýle má najdôležitejšiu úlohu dizajn stien

Pohovka výber

Obývacia izba v anglickom štýle

Obývacia izba

Sedačky, postele a iný nábytok

Návrh kuchyne

dizajn

Kancelária v anglickom štýle

študovať

Ako navrhnúť kuchyňu v anglickom štýle

Krb v obývacej izbe

Krb a knižnica sú dve najdôležitejšie súčasti anglického domu.

byt

Klasický štýl

Kožený nábytok

Kreslá pri krbe

Nábytok z masívneho dreva

Klasická jedálenská skupina v anglickom štýle

Kľúčové vlastnosti

študovať

Sedenie na pohovke

Luxusná pohovka v byte v anglickom štýle

Ľahký nábytok

Vytvorte britský interiér

Štýl v interiéri

To, čo sa teraz nazýva anglický štýl

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine