next-post
Možnosti veľkosti toaletného stola, modely pre malé miestnosti
Ďalší článok
Možnosti veľkosti toaletného stola, modely pre malé miestnosti

Veľkosti knižných tabuliek rôznych modelov, odporúčania pre výber

Veľkosti knižných tabuliek rôznych modelov, odporúčania pre výber

Veľké tabuľky zaberajú veľa miesta, takže sa nemusia zmestiť do všetkých miestností. Okrem toho nie sú vhodné pre moderné dizajny. Z tohto dôvodu je medzi spotrebiteľmi obľúbený knižný stôl, ktorého rozmery vám umožňujú umiestniť nábytok do malej kuchyne, obývacej izby, dokonca aj na balkón. Pri výrobe rôznych materiálov sa používajú, takže náklady na výrobky sú k dispozícii ľuďom s akýmkoľvek príjmom. Nábytok predstavuje množstvo textúr, farieb, ktoré vám umožňujú zvoliť si stôl pre rôzne štýly interiéru.

Dizajnové prvky

Dizajn takého nábytku je kompaktný: znamená to prítomnosť 2 alebo 3 plachiet spojených slučkami. Otvárajú a pripomínajú knihu (tradičná verzia). Najväčšou výhodou výrobkov je možnosť v prípade potreby zmeniť užitočnú oblasť pracovnej dosky. Za minútu sa povrch zväčší dvakrát alebo trikrát. Plátna môžu byť umiestnené na jednej alebo oboch stranách. Okrem toho sú rozmery stolov v zostavenom stave minimálne. Kompaktnosť poskytuje pohodlie pri obsluhe a skladovaní.

Ergonomický model nábytku vám umožňuje maximálne využívať priestor v byte. Skladaná štruktúra bude vyzerať skôr ako dlhý obrubník a rozložená sa stane plnohodnotným stolom. Podobné riešenie je nevyhnutné pre malé miestnosti. Stôl modelu „kniha“ je zároveň univerzálny, pretože sa dá nainštalovať do kuchyne, do obývacej izby, do škôlky a je dokonca vhodný do záhrady.

Z troch plátien
Z dvoch plátien
sklopiť
zúžiť

Štandardné rozmery kníh

Mobilný skladací nábytok je často doplnený zásuvkami, policami, ktoré umožňujú zlepšiť funkčnosť výrobkov. Výrobcovia predstavili rôzne modely: obedné knihy, príručné knihy, písané knihy, knihy časopisov. Každá z nich má svoje výhody, nevýhody a medzi všeobecnými znakmi je potrebné zdôrazniť veľký výber farieb, mobility a ergonómie. Pri výrobe sa zohľadňujú anatomické vlastnosti spotrebiteľov, takže rozmery tabuliek sú jasne definované, všetko záleží na ich type.

Stará vzorka

Staré modely sa inak nazývajú sovietske, hoci vyzerajú veľmi moderne, pretože sú vyrobené z nových materiálov. Ich hlavné vlastnosti:

  1. Zostavená kniha predchádzajúcej vzorky pripomína nočný stolík. Jeho plachty sú rozložené po oboch stranách a pripevnené na podperách. Ten môže byť drevený aj chrómový.
  2. Na spodnej strane je zvyčajne umiestnená ďalšia tyč, ktorá poskytuje štrukturálnu tuhosť. Ona tiež slúži ako malá polica.
  3. Stolové dosky takýchto stolov majú zvyčajne obdĺžnikový tvar, ale v modernej interpretácii nájdete aj oválne možnosti.

Doteraz boli modely dosť ťažkopádne, dnes sú knihy štandardnej veľkosti kompaktné a funkčné. Pri používaní produktu čo najjednoduchšie. Tradičné vzory starého modelu neobsahujú ďalšie krabice ani iné prvky, napríklad police, kolieska, to je ich hlavná nevýhoda.

Stačí zväčšiť plachtu, aby ste zväčšili plochu pracovnej dosky, a môžete ju použiť. Vo veľkosti mali staré modely šírku 85 cm, dĺžku 170 cm (rozložený pohľad). Zostavená verzia sa vyznačovala minimálnymi parametrami - 30 x 85 cm, preto bola tabuľka usporiadaná do polovice okolo 100 cm.

stolovanie

Klasický jedálenský stôl má šírku 60 - 80 cm a dĺžku 130 - 160 cm, jeho výška dosahuje 75 - 80 cm. Na tento nábytok sa môžu voľne zmestiť 4 osoby. Praktickou možnosťou bude štvorcový dizajn s rozmermi 90 x 90 cm, pre 4 osoby bude tiež pohodlné sedieť za ním. Optimálnym nábytkom pre tento prípad bude stôl s 1-2 zásuvkami, v ktorom môžete ľahko ukladať príbory. Moderné vzory sú tiež úzke, ale dlhé, napríklad šírka pracovnej dosky môže byť 40 cm a dĺžka 140 - 160 cm. Posledný parameter dosahuje 240 cm, jedná sa o plnohodnotný jedálenský stôl, do ktorého môžete prijímať hostí. Jedálenské stoly sú často polkruhové.

Vzhľadom na rozmanitosť rozmerov a schopnosť vyrobiť stôl na objednávku, výber nespôsobuje ťažkosti.

standard

Kuchynské stoly sú ponúkané v rôznych veľkostiach. Štandard je 40 x 60 cm, keď je zložený, rozložený - 140 x 60 cm. Pre malé miestnosti si môžete zvoliť úzky model so šírkou 30 až 35 cm, jeho dĺžka zostane rovnaká. Takáto tabuľka nie je vhodná, je vhodnejšia pre rodinu dvoch ľudí. Zvyčajne sa plachty modelu môžu pohybovať od seba na jednej alebo dvoch stranách, zatiaľ čo podpery sú umiestnené diagonálne na každej strane. Dobrou voľbou by bol tradičný dizajn, ktorý pripomína obal knihy. Jeho rozmery pre rozložený výrobok sa líšia: šírka - 40 - 80 cm, dĺžka - 120 - 180 cm.

káva

Zaujímavou možnosťou pre obývaciu izbu alebo spálňu je konferenčná stolík. Charakteristikou takýchto výrobkov sú menšie rozmery a celkové rozmery (výška - od 50 cm, šírka - asi 60 cm a hĺbka v zmontovanej podobe - 20 - 50 cm). Umožňujú vám položiť minimum vecí. Ďalšie charakteristiky konferenčných stolíkov:

  1. Zvyčajne sú vybavené malými kolesami, čo uľahčuje pohyb po miestnosti.
  2. Výrobcovia dopĺňajú modely zásuvkami alebo policami, kde si môžete zložiť obľúbenú tlač, knihy a rôzne drobnosti (diaľkové ovládanie televízora, šálka voňavého čaju).
  3. Často sa používajú ako televízny stojan alebo nočné stolíky, kde sa nachádza výzdoba interiéru.

Konferenčný stolík vo forme knihy nezaberá veľa miesta, takže sa dá umiestniť aj na chodbu. Z bezpečnostných dôvodov je vhodné zvoliť dosku so zaoblenými rohmi.

písaný

Výsuvné stoly vám umožňujú nielen variť alebo stolovať, ale aj písať. Štandard pre takéto modely je 120 cm, keď je rozložený (dĺžka), 160 cm je zväčšená verzia. Skladané výrobky majú rozmery 20, respektíve 60 cm, to znamená, že keď sa rozložia, ich rozmery sa okamžite zväčšia o 100 cm. Dĺžka tabuľky v polovici bude 70 alebo 110 cm.

Ak je miestnosť malá alebo len jedna osoba sedí pri stole, môžete si vybrať štandardný model s dĺžkou 120 cm. V priestranných izbách sa takáto konštrukcia stratí, takže je vhodnejšie vziať si produkt s väčšou doskou. Pre ľahšie použitie je tento nábytok doplnený zásuvkami a policami. Posledne menované majú spravidla otvorený vzhľad. Krabice sú špeciálne umiestnené v bočných stojanoch, čo je potrebné na úsporu miesta. Môžu byť od 2 do 4 kusov.

Takéto stoly sú veľmi vhodné pre školákov alebo ihly, pretože vám umožňujú kompetentne usporiadať váš pracovný priestor.

Výška a hĺbka výrobkov

Pohodlie pri používaní bude závisieť od výšky, takže tento parameter je jedným z najdôležitejších.Ak je stôl vybratý pre kuchyňu a má na ňom krájať výrobky, táto hodnota by nemala byť menšia ako 90 cm, v opačnom prípade bude táto operácia nevhodná. Vysokí ľudia by mali venovať pozornosť modelom od 94 cm. Štandardné parametre sa považujú za ukazovatele 75 - 80 cm. Najlepším riešením je stôl s výškou 80 - 85 cm, pre mužov a ženy bude príjemné stolovať za ním.

Výška stola je určená v závislosti od toho, pre koho je nábytok určený. Dizajn 75-76 cm je vhodný pre deti, to stačí na rast do 150 cm. Dospelí by mali venovať pozornosť knihe vysokej 80-87 cm.V tomto prípade je potrebné zohľadniť hĺbku produktu, najlepšia možnosť je 40-60 cm. Parametre závisia aj od rozmerov stoličky. preto sa musia brať do úvahy. Výškové konferenčné stolíky sú k dispozícii od 35 do 65 cm Tento parameter závisí od účelu konštrukcie. Hĺbka sa pohybuje medzi 30 - 40 cm.

Rozmery a funkcie základne

Výrobcovia dopĺňajú knihy o funkčné prvky vo forme krabíc a políc. Pri výbere kuchyne, jedálenského alebo písacieho stola by ste mali venovať pozornosť skutočnosti, že nohy sa môžu voľne umiestniť pod dosku. Je lepšie, keď sú zásuvky alebo police umiestnené na boku. Umožňujú voľný prístup k maličkostiam ležiacim vo vnútri, umožňujú police umiestnené v strede. Takže aj keď je zložený, môžete ho otvoriť.

Parametre produktu sa líšia. V písomných modeloch by škatule nemali byť menšie ako 15 cm a šírky 35 až 40 cm. Hĺbka v tomto prípade závisí od rozmerov pracovnej dosky. V konferenčných stolíkoch sú police malé, pretože nesú menšiu funkčnú záťaž. Nájdete tiež výrobky s miestom na skladacie stoličky. Zvyčajne ide o kuchynské alebo jedálenské súpravy. Najjednoduchšie výrobky neobsahujú ďalšie prvky a skladajú sa iba z dosiek, nôh a priečok.

Prítomnosť ďalších prvkov zvyšuje náklady na nábytok o 20-30%

Ako zvoliť vhodnú veľkosť

Pri výbere knihy do kuchyne je potrebné zohľadniť počet ľudí žijúcich v byte. V prípade dvoch si môžete zvoliť úzke a krátke dosky, napríklad po rozložení 40 x 80 cm. Pre štyri potrebujete väčší model. Pri výpočte veľkosti dosiek v nezloženej podobe je možné vychádzať z toho, že jedna osoba potrebuje priestor 60 cm široký a 30-40 cm hlboký. Optimálna voľba pre jedálenský stôl je 30 x 75 x 85 cm (zložená), 170 x 75 x 85 cm (rozložený pohľad). Čím menšia je plocha miestnosti, tým užší by mal byť stôl. Dôraz by sa mal klásť na dĺžku v rozloženej podobe.

Konferenčné stolíky sú prezentované vo veľkom sortimente, čo znamená, že ich výber nespôsobí problémy. Hlavnou vecou je, že pripojené výrobky by nemali byť vyššie ako samotný nábytok, inak nebude vhodné ich používať. Ak sa používajú ako televízny stojan, ich výška by mala byť medzi 75 - 100 cm.

video

fotografie

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine