predchádzajúci post
Urob si sám krok za krokom výrobu jednoduchého stola z drevotriesky
Predchádzajúci článok
Urob si sám krok za krokom výrobu jednoduchého stola z drevotriesky
next-post
Výhody výroby stola v podkroví s vlastnými rukami, majstrovské kurzy
Ďalší článok
Výhody výroby stola v podkroví s vlastnými rukami, majstrovské kurzy

Odrody stolov na manikúru, kutilstvo

Odrody stolov na manikúru, kutilstvo

Úspech majstra nechtov závisí na dvoch dôležitých faktoroch: profesionalite osoby a funkčnosti pracoviska. Prvý sa dosiahne dlhoročnými skúsenosťami. Druhú možno poskytnúť bez veľkých nákladov. Ak chcete zostaviť tabuľku na manikúru vlastnými rukami, musíte objasniť vlastnosti týchto výrobkov, vytvoriť výkres, zvoliť správne nástroje a materiály. Pre začiatočníkov sa hodia špeciálne pokyny a majstrovské kurzy s presným popisom etáp práce.

Dizajnové prvky 

Tabuľka na manikúru pripomína obyčajné, ale je doplnená početnými policami a zásuvkami. Produkt je navrhnutý špeciálne pre pohodlie majstra a klienta. Moderné modely sa líšia:

 • rozmery;
 • konfigurácia;
 • kompletná súprava;
 • prítomnosť ďalších funkcií.

Pri tvorbe dizajnu sa berie do úvahy, že ho budú používať dvaja ľudia súčasne, pričom by sa svojimi kolenami nemali navzájom dotýkať.

Na povrch produktu by malo byť umiestnené všetko potrebné profesionálne vybavenie pre prácu:

 • jednorazové zakladače, nožnice, štiepačky, kefy, obrúsky;
 • svetlá stolná lampa;
 • Zariadenia na manikúru;
 • UV lampa na sušenie gélov a gélových leštidiel;
 • digestor.

Štandardný stôl na manikúru sa skladá z odolného pohodlného pultu, nočných stolíkov so zásuvkami na uloženie vecí, ktoré podopierajú nohy. Nábytok môže mať štandardný alebo nezvyčajný tvar, jedno alebo dve sedadlá pre zákazníkov. Nachádzajú sa konvenčné a skladacie vzory. Okrem toho môžu byť výrobky vybavené vstavanými digestormi.

Špecializovaný nábytok sa používa v kozmetických salónoch a doma.

druh 

Tabuľky na manikúru môžu mať rôzne konfigurácie:

 1. Štandardné priame výrobky sú najjednoduchšie, najpraktickejšie a najkompaktnejšie. Hlavné nevýhody - použitie takého nábytku nie je vždy pohodlné.
 2. Modely v tvare T sú vybavené veľkým počtom vstavaných oddelení, ale zaberajú veľa miesta.
 3. Rohové možnosti šetria priestor v miestnosti.
 4. Nábytok s ohybmi a zakriveniami má originálny vzhľad, umožňuje pánovi a klientovi usadiť sa
  pohodlie.

Optimálna forma je vybraná v závislosti od zvykov odborníka. Skúsení remeselníci však zvyčajne uprednostňujú výrobky v tvare T s miernym ohybom.

Parametre tabuliek na manikúru sa líšia v závislosti od vzhľadu, dizajnu, individuálnych preferencií majstra. Najpopulárnejšie modely:

 1. Stacionárne stoly. Výrobky sa zvyčajne používajú v špecializovaných salónoch. Výhody: sú vybavené prídavným zariadením: odsávače pár, osvetľovacie zariadenia, police na náradie.Niektoré modely sú pre ľahší pohyb doplnené kolesami.
 2. Skladací stôl je vhodný pre inštaláciu v malej miestnosti, to je jeho plus. Výrobok neprepúšťa priestor, vykonáva sa v rôznych konfiguráciách, prevedeniach doplnených automatickým alebo ručným mechanizmom.
 3. Stojany na expresnú manikúru sú bežné v nechtových tyčinkách, kde je dôležité rýchlo slúžiť zákazníkom. Sada obsahuje stoličky pre pracovníkov a zákazníkov, uzamykateľné skrinky.
 4. Pohodlná transformačná tabuľka sa transformuje na malý nočný stolík. Je to dopyt medzi remeselníkmi, ktorí pracujú doma. Plusy: ľahká obsluha, vybavené kolieskami a policami.

Výrobky so závesnými zásuvkami umožňujú umiestniť veľké množstvo doplnkov a výrobkov pre starostlivosť. Stoly s krytom pomáhajú udržiavať čisté pracovisko. V dôsledku odstránenia starého povlaku z nechtov pomocou prístroja sa bude nevyhnutne tvoriť prach, ktorý bude absorbovaný špeciálnym vysávačom.

standard
uhlový
skladacie
Expresný stojan na manikúru
Transformátorová tabuľka

Kresba kresba 

Začať prácu na výrobe nábytku je objasniť veľkosť tabuľky na manikúru. Optimálna dĺžka je 1,15 m, šírka plátna je 45 - 50 cm, výška je 75 cm. To sú parametre, vďaka ktorým sa majster a klient cítia pohodlne. Klasické postavy sa môžu zmeniť, ak sa použije neobvyklý dizajn. Zároveň je dôležité dodržiavať hlavné pravidlo - jednoduché používanie.

V počiatočnej fáze sa vytvárajú výkresy s rozmermi, ktoré zjednodušujú proces zostavovania tabuľky a zabraňujú mnohým chybám. Schéma sa vyrába pomocou hotových majstrovských tried, počítačových programov pre výrobcov nábytku alebo nezávisle:

 1. Na papier sa aplikuje náčrt navrhovaného dizajnu.
 2. Každý prvok tabuľky je označený.
 3. Body pripojenia, použité upevňovacie prvky, sú vyznačené.
 4. Zaznamenávajú sa optimálne parametre všetkých častí.
 5. Stanoví sa vhodný materiál.

Tabuľky môžu mať štandardný tvar, vrátane malej skrinky na uloženie doplnkov. Skladacie alebo skladacie dosky sú doplnené policami, podložky a policami. Správne vyhotovené výkresy pozostávajú nielen z požadovaných rozmerov, musí sa uviesť umiestnenie otvorov pre zabudované zariadenie.

Materiály a náradie 

Ak chcete vytvoriť stôl vlastnými rukami, musíte si vybrať ten správny materiál. Moderní výrobcovia používajú:

 • masívne drevo;
 • MDF;
 • oceľ;
 • drevotriesková doska;
 • laminované látky;
 • sklo;
 • Plexiskla.

Najčastejšie sa používajú kombinácie rôznych možností.

Vytvorenie stolových dosiek pre stoly na manikúru pre domácich majstrov je možné z MDF, dreva, drevotriesky. Musia byť dostatočne pevné, aby ich rôzne chemikálie nemohli poškodiť. Vhodný materiál, ktorý sa ľahko čistí, nevyžaduje zložitú starostlivosť. Pre salóny a domáce použitie, optimálne laminované povrchy, plasty, sklo.

Zoznam potrebných nástrojov pre prácu obsahuje:

 • skrutkovač;
 • meracie pásmo alebo meracie pásmo;
 • kovové pravítko;
 • ceruzka na označovanie častí;
 • elektrická skladačka;
 • skrutkovač;
 • nožnice;
 • železo;
 • hex kľúče.

Ak chcete urobiť manikúrny stôl vlastnými rukami, budete potrebovať PVC hrany, kvalitné vybavenie, tesárske lepidlo. Ako upevňovacie prvky sa používajú potvrdzovacie skrutky, samorezné skrutky, excentre a tyče.

MDF
oceľ
drevotriesková doska
Laminátové plátno
sklo
Array a plexisklo

Vzorové pokyny na výrobu 

Začiatočníci a skúsení výrobcovia nábytku sa riadia vhodnými pokynmi. Urobte si vlastné majstrovské triedy pri tvorbe tabuliek na manikúru, ktoré vám pomôžu presne sledovať proces, znížiť riziko chýb.

Klasický obdĺžnik 

Podrobné pokyny na výrobu klasického pravouhlého stola:

 1. Podrobnosti o tradičnom produkte sú vyrezané. V tomto prípade sa berú do úvahy určité veľkosti tabuľky na manikúru.V tomto prípade sú parametre pracovnej dosky 95 x 48 cm, zadná stena nočného stolíka je 75 x 30 cm, bočné plachty sú 75 x 46 cm, spodná časť je 46 x 30 cm. Veľká polica má rozmery 45 x 29 cm, malá - 45 x 28 cm , dvere - 40 x 30 cm. Uvedené vlastnosti sa používajú pri rezaní častí.
 2. Konce sú opracované hranami z PVC.
 3. Otvory pre hmoždinky sa vyrábajú v bočných stenách. Z nich je potrebné zmerať dovnútra pri 15 mm, aby sa tyče priskrutkovali.
 4. V zadnej časti sú vyvŕtané 4 priehlbiny, ktorých povrch je namazaný lepidlom a potom sú do nich vložené upevňovacie prvky.
 5. Hmoždinky sú pokryté lepidlom na upevnenie políc.
 6. Nohy sa nakupujú hotové alebo sa vyrábajú nezávisle od malých kúskov dreva.
 7. Pultová doska je upevnená pomocou excentrov, otvory pre vŕtanie otvorov musia presne zodpovedať bokom skrinky, preto je potrebné vopred označiť ceruzkou.

Ak chcete urobiť stôl na manikúru vlastnými rukami, musíte pripevniť dosku na podstavec. Držiaky políc sa vkladajú do otvorov a potom sa na ne inštalujú police. Model môžete maľovať alebo zdobiť podľa vlastného uváženia.

Výkres na doske
Kreslenie celej tabuľky
Odrežte dosku, pripevnite ju na jednej strane stenou a na druhú pripevnite nohu
Zostavte zásuvku a police
Pripevnite poličku na stenu, vytvorte háčiky
Stôl prikryte lakom na jachte
následok

počítačovýct skladacie 

Podrobné pokyny vám pomôžu zistiť, ako si sami vytvoriť tabuľku na manikúru. Na prácu budete potrebovať:

 • Drevotriesková doska 16 mm;
 • Hrany z PVC na konečné spracovanie;
 • príslušenstvo;
 • sprievodcovia;
 • vyvrtávacie stroj;
 • Lepidlo na nábytok;
 • samorezné skrutky.

V tomto uskutočnení je povrch pracovnej dosky 95 x 48 cm, celková výška štruktúry je 75 cm. Algoritmus akcií:

 1. Všetky prvky sa vyrežú z pripraveného materiálu pomocou elektrickej skladačky.
 2. Najskôr sa vyrobí stojan. Otvory sa vŕtajú do bočných panelov a koncov na inštaláciu potvrdení. Je potrebné postupovať prísne v súlade s obrázkom, aby nedošlo k chybe s umiestnením otvorov.
 3. Skrinku zostavujú eurokomory a šesťuholníky.
 4. Všetky sekcie sú spracované na skladačke, brúsené brúsnym papierom.

Skladací stôl znamená inštaláciu špeciálneho príslušenstva. Na dokončenie môžete použiť lak alebo farbu. Ich použitie zvýši atraktivitu nábytku a predĺži jeho životnosť.

kreslenie
Podrobnosti o drevotrieskovej doske: doska, zadná stena skrinky, bočné steny skrine, spodná časť, veľká polica, malá polica, dvere skrinky
Konce všetkých častí musia byť zlepené hranou PVC
V bočných stenách skrinky urobte otvory pre hmoždinky. Pripevnite skrinku a veľkú poličku.
Vyvŕtajte 4 otvory do zadnej steny, namažte lepidlom a vložte hmoždinky. Vyvŕtajte otvory do hornej veľkej police
Namažte hmoždinky lepidlom a pripevnite stenu excentrom k veľkej polici
Vytvorte otvory pre slučky, mierne dozadu od okraja. K dverám pripevnite pánt
Otočte skrinku a namažte hmoždinky lepidlom. Zatvorte hornú časť spodkom. Zaistite skrutkami
Pripojte nohu k doske, mierne sa odchyľujúcu od okraja
Pripojte dosku na podstavec
následok

S kapucňou 

Mnoho majstrov uvažuje o tom, ako vyrobiť nechtový stolík s kapucňou. V tomto uskutočnení sú parametre spodného panelu 46 x 30 cm, dvere 40 x 30 cm, zadná stena skrinky 75 x 30 cm, bočné panely 75 x 46 cm. Rozmery malej police sú 45 x 28 cm, veľké - 45 x 29 cm ,

Šírka tabuľky na manikúru bude 95 x 48 cm. Hlavná trieda krok za krokom:

 1. Vyrezané dosky a ďalšie prvky sú prilepené okolo okraja.
 2. Na zostavenie skrinky je potrebné spojiť časti pomocou upevňovacích prvkov.
 3. Police sú pripevnené na hmoždinky, potom sú vyrobené nohy.

Na vytvorenie kapoty na stôl na manikúru vlastnými rukami budete potrebovať elektrický motor s čepeľami s výkonom najviac 60 wattov. Je zvolený zdroj energie s vhodným napätím. Používajú sa spoľahlivé metódy nasávania vzduchu a odstraňovania vlhkosti.Prenosná verzia môže byť vyrobená z plastu, ľahko sa s ňou manipuluje a prepravuje sa. Na odstránenie odpadu je k dispozícii špeciálny zberač prachu.

Stoly na manikúru vyrobené samostatne môžu byť hodnotnou alternatívou k zakúpeným výrobkom. Štandardné skladacie modely so vstavanými kuklami sú optimálne pre použitie v salónoch a doma. Aplikácia majstrovských kurzov pomôže aj začiatočníkom zvládnuť nové podnikanie.

Aby vrece na zhromažďovanie prachu nepoškodilo vzhľad tabuľky na manikúru, môžete dosku na dosku vybaviť malou krabicou na prach.
Stôl na manikúru s kapucňou

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine