predchádzajúci post
Tipy na výrobu preglejky na rezanie preglejky
Predchádzajúci článok
Tipy na výrobu preglejky na rezanie preglejky
next-post
Postupná tvorba originálneho stola z motora, inštalácia osvetlenia
Ďalší článok
Postupná tvorba originálneho stola z motora, inštalácia osvetlenia

DIY montážne tipy pre skladací stenový držiak

DIY montážne tipy pre skladací stenový držiak

Hlavným problémom malých bytov je nedostatok štvorcových metrov. Najoptimálnejšou možnosťou takého krytu je preto ergonomický nábytok. Použitie funkčných a malých modelov v kuchyni je obzvlášť dôležité, napríklad skladací stôl s nástenným držiakom bude vynikajúcim riešením, ktoré ušetrí využiteľný priestor bez zníženia komfortu. Ak je zložený, nebude rušiť varenie alebo iné manipulácie v interiéri a pri rozložení poskytne štandardné miesto na obed pre celú rodinu. Na trhu existuje veľa modelov tohto nábytku, takže pri výbere je dôležité zohľadniť mnohé nuansy.

Výhody a nuansy použitia dizajnu

Skladací stolík s držiakom na stenu - pultová doska pripevnená špeciálnymi trojuholníkovými alebo obdĺžnikovými príchytkami. Po zatvorení vyzerá tento dizajn ako malý bar. Unfolded - je pravidelný jedálenský stôl vychádzajúci zo steny.

Takýto model nábytku bude celkom vhodný v kuchyni alebo na balkóne. Stoly pre pripevnenie na stenu sú populárne vďaka týmto výhodám:

 1. Kompaktnosť. Takéto výrobky po zložení nezaberajú veľkú plochu.
 2. Funkčnosť. V rozloženom stave skladacie stoly upevňovacích prvkov stien vykonávajú všetky funkcie stacionárnych výrobkov.
 3. Štýlový vzhľad. Modely organicky zapadajú do takmer každého interiéru.
 4. Jednoduchá inštalácia. Skladacie stoly s nástennými držiakmi sú kupujúcemu dodané v kompletnom prevedení. Majiteľ potrebuje iba upevniť výrobok na vertikálny povrch, ktorý nevyžaduje špeciálne zručnosti.

Transformátorový stôl je relevantnejší pre kuchynskú miestnosť, do ktorej nie je možné inštalovať stacionárne modely, pretože sa skladá a šetrí tak využiteľný priestor. Skladací stôl môžete v kuchyni nainštalovať na ktorúkoľvek časť steny. Hlavnou požiadavkou je, aby nič nebránilo produktu voľne sa skladať a rozkladať.

Transformovateľný nábytok sa pevne neprilepí na sadrokartónové konštrukcie.

hustota
funkčnosť
Štýlový vzhľad
Jednoduchá inštalácia

Populárne odrody

Skladacie stoly dnes predstavuje široká škála vzorov, modelov, tvarov a rozmerov. Všetky sa líšia konfiguráciou, účelom, štýlovým rozhodnutím. Medzi najobľúbenejšie modely patria:

 1. Klasický skladací stolík. Multifunkčný model, ktorý je možné namontovať na akýkoľvek zvislý povrch steny alebo skrinky.Takýto výrobok vydrží zvýšené zaťaženie, takže je celkom vhodný na prácu ako pracovisko. Ak je nábytok vybavený masívnou doskou, podpera by mala byť rozpera alebo aspoň niekoľko nôh. Takéto výrobky môžu byť použité ako balkón alebo stôl, na inštaláciu počítača, organizovanie pracoviska pre školákov.
 2. Stoly so sklopnou doskou a prídavnou skrinkou, v ktorej je možné uchovávať riad, výrobky alebo iné potrebné drobky. Medzi nedostatky tohto modelu je možné rozlíšiť, že taký kuchynský stôl nebude schopný odolať veľkému zaťaženiu.
 3. Závesný stôl bez nôh. Jedná sa o veľmi kompaktný nábytok, ktorý ušetrí maximálny priestor. Navonok dizajn vyzerá ako polica s malými rozmermi.
 4. Transformačná tabuľka. Najfunkčnejší model, rozdelený na steny a steny. Tieto návrhy sa častejšie používajú ako stôl do kuchyne. Tento výrobok sa dá ľahko zložiť, čo vám umožňuje premeniť ho na kompaktnejšiu pracovnú plochu. K sortimentu patria aj nastaviteľné modely s doplnkovými funkciami. Pre najmenšie miestnosti je vhodný nástenný stôl bez podpery, ktorý je pripevnený iba so špeciálnymi konzolami na zvislú plochu. V predaji nájdete skladaciu verziu s jednou nohou.
 5. Mobilný skladací model. Je zvolené, ak nie je možné produkt pripevniť na povrch steny. Takýto stenový stôl sa môže pohybovať pozdĺž koľajníc, ktoré sú umiestnené na zvislom povrchu. Táto možnosť je ideálna pre neštandardné rozloženia. Stenové stoly do kuchyne sú spravidla vybavené ďalšími oporami pre stabilitu v stacionárnom stave.
 6. Počítadlo naklápacích tyčí. Tento model vyzerá ako dlhá úzka doska, ktorá je pripevnená k stene. Regály sú vyrobené zo skla, zrkadiel, plastu, hustejších materiálov. Takýto výrobok môže byť zabudovaný do dlhej úzkej kuchyne.
 7. Skladací stôl je najjednoduchší model. Líši sa od produktu transformátora v neprítomnosti ďalších funkcií.
klasický
S výklopnou pracovnou doskou a prídavnou skrinkou
Sklopný stôl bez nôh
Skladací stôl
Barový pult
transformátor
Pojazdný skladací stôl

Pri výbere modelu skladacieho stola oproti stene je dôležité správne určiť jeho rozmery. Pri sklopení pracovnej dosky by sa malo riadiť parametrami v rozloženom stave. Je dôležité vziať do úvahy rozmery miestnosti, ako aj počet osôb, ktoré by sa mali ubytovať pri stene skladacej steny.

Štandardne transformované výrobky dosahujú výšku 70–75 cm, táto vzdialenosť je pohodlná pre sediacich.

Pre pracovný priestor sú vhodné tieto rozmery: dĺžka - 1,2 m, šírka - 0,8 m. Ak sa má produkt prevádzkovať ako pracovisko, je potrebné dodržať tieto rozmery.

Pri jedálenskom stole sa normy menia:

 1. Štandardné stacionárne okrúhle výrobky sú vhodné pre 4-6 osôb. Môžu dosiahnuť priemer od 110 do 135 cm. Majitelia kĺbového modelu si musia byť vedomí, že okraj, ktorým je produkt pripevnený k stene, nemá funkčné zaťaženie. Preto by sa pri výpočte miest mal počet ľudí znížiť o 2.
 2. Oválny tvar môže byť pripevnený k stene po celej dĺžke alebo naprieč. Počet sedadiel bude závisieť od typu uchytenia.
 3. Obdĺžnikový tvar stola je podobný oválu a počet sedadiel závisí od spôsobu pripevnenia.

Existujú parametre, ktoré určujú veľkosť stola pohodlnú pre osobu - 60 a 40 cm na dĺžku a hĺbku. Avšak rozmery skladacích modelov oválnych a obdĺžnikových tvarov tieto ukazovatele často niekoľkokrát prekračujú.

kolo
ovál
obdĺžnikový

materiály

Okrem rozmerov je dôležitý aj materiál, z ktorého je stôl vyrobený. Najčastejšie sa na výrobu takéhoto nábytku používa:

 1. Preglejky. Populárne vďaka šetrnosti k životnému prostrediu a nízkym nákladom.Plechy sa získajú zlepením 3 alebo viacerých dýh s močovinovou živicou. Používa sa ako vo svojej prirodzenej podobe, tak aj po maľovaní alebo dyhovaní.
 2. Drievotrieska - najlacnejšia možnosť, je doska z drevených častíc (piliny, hobliny), ktoré sú zlepené formaldehydovou živicou. Ľahko sa spracúva, pomocou dýhy a laminácie dosahujú rôzne textúry materiálu.
 3. MDF - doska získaná suchým lisovaním najmenších hoblín dreva pod vplyvom vysokých teplôt a tlaku. Na lepenie sa používajú karbamidové živice, modifikovaný melamín. Pri obkladoch sa používajú hmoždinky, plasty a filmy.

Optimálna hrúbka materiálu pre výrobu skladacích stolov je 19–23 mm. Ako zdvíhací mechanizmus sa najčastejšie používajú konzoly, ktoré sú pripevnené hmoždinkami k stene. Z kovania sú potrebné závesy nábytku a samorezné skrutky. Z náradia je potrebné pripraviť skrutkovač a vŕtačku.

preglejka
drevotriesková doska
MDF
Potrebné materiály a náradie

Výber výkresu

Predtým, ako si zostavíte skladací stôl vlastnými rukami, mali by ste zvoliť skladací mechanizmus. Potom musíte nakresliť schému produktu. Pri vytváraní skladacieho stola je dôležité správne vytvárať výkresy. Samozrejme, môžete sa ich pokúsiť vykonať sami, ale vyžaduje si to veľa času a pravdepodobnosť chyby je pomerne vysoká. Preto má zmysel nájsť hotový náčrt tematických zdrojov a prispôsobiť ho požadovaným rozmerom. Na tento účel mnohé stránky ponúkajú špeciálne kalkulačky.

Pre podrobnejšie informácie je potrebné:

 1. Najskôr preneste detail výkresu na hrubý papier.
 2. Nakreslite náčrt na preglejku. Na meranie použite pravítko, štvorec, úroveň.

Po úplnom prenose obrázka môžete začať s rezaním častí z preglejky. Na tento účel bude potrebné špeciálne vybavenie. Ak nie, môžete kontaktovať špecialistu. Po vyrezaní by okraje preglejky mali byť po obvode ošetrené lepidlom, čo zabráni uvoľneniu a zničeniu plachty.

Ak je materiál zakúpený v železiarstve, je štandardné, že si môžete objednať rezanie plechu podľa vlastných rozmerov.

Samostatne pripravovaná majstrovská trieda krok za krokom

Mnohí, ktorí chcú ušetriť peniaze, si pripravia stôl vlastnými rukami. Je to jednoduché, ale vyžaduje súlad s jednotlivými požiadavkami.

Kuchyňa zavesená s oporou na stene

Ak chcete vytvoriť skladací stôl vlastnými rukami, budete musieť pripraviť preglejkové listy, ktoré môžete tiež vziať ako základ drevotriesky alebo MDF. Okrem toho sú potrebné samorezné skrutky, pánty, potvrdenia a kotvy.

Algoritmus výroby:

 1. Kresbu modelu a častí pripravte osobitne. Ďalej je potrebné nakresliť diagram presných rozmerov budúceho produktu.
 2. Na výrobu dosiek pomocou elektrickej priamočiarej pílky vyberte vybraný materiál a získajte požadovaný tvar.
 3. Pomocou brúsky spracujte okraje produktu a prilepte ich špeciálnou páskou.
 4. Pripravte podporu. Môže to byť trojuholník alebo podporný prvok vo forme písmena P. Pre sklopnú dosku malej veľkosti je najvhodnejšia podpera v tvare trojuholníka. Upevňuje sa pomocou konzoly na stenu a pántov k pracovnej doske. Pomocou dvoch lamiel na obidvoch stranách je možné štruktúru zosilniť.
 5. Trojuholníkovú podperu pripevnite dozadu.
 6. Namontujte konštrukciu na dosku pomocou pántov.
 7. Pripevnite nástenný stôl sám.

Vhodným miestom na inštaláciu nástenného skladacieho stola je stena vedľa parapetu.

Materiál rozrežte, dajte mu požadovaný tvar, spracujte okraje produktu a prilepte ho špeciálnou páskou
Pripravte podporu
Maľujte časti, pripevnite trojuholníkovú podperu k zadnej časti a pripevnite štruktúru k pracovnej doske
Pripojte nástenný stôl

Skladacie skrinky na písanie

Je potrebné pripraviť:

 • plošný materiál na zbieranie skrinky skrine, ktorej hrúbka je najmenej 16 mm;
 • tyč na pripevnenie konštrukcie k stene;
 • drevotrieskové dosky alebo dosky MDF pre dosky;
 • prúžok na pripevnenie produktu na stenu;
 • drevené tyče na výrobu nosičov.

Okrem toho budú potrebné samorezné skrutky, rohy nábytku a rameno. Samotný výrobný proces sa trochu líši od zostavenia konvenčného otočného stola, pretože skrinka je škatuľka bez zadnej steny:

 1. Časti sú upevnené skrutkami a vystužené kovovými rohmi nábytku. V prípade potreby je možné police a priečky upevniť vo vnútri skrinky pomocou rohov.
 2. Pracovnú dosku pílte podľa veľkosti predtým vyrobenej škatule. Spracovávajú okraje a pripevňujú ich k spodnej priečke skrinky na konzolách.
 3. Z tyčí pozbierajte podperu v tvare U a pripevnite ju slučkami k pracovnej doske.
 4. Vytvorte spojovacie prvky, ktoré držia dosku v zmontovanom stave. Tabuľka je pripravená.

Inštalácia takého modelu nevyžaduje veľa času a úsilia, hlavnou vecou je vybrať si správne miesto, aby produkt nezasahoval do skladania a skladania.

Vstavaný šatník je možné vymeniť za klasický stojan.

Súčasti upevnite skrutkami a vystužte kovovými rohmi nábytku
Oddeľte dosku na veľkosť skrinky, pracujte na okrajoch a pripevnite ju k priečke skrinky
Zostavte držiak a pripevnite ho na dosku
Vytvorte upevňovacie prvky a nainštalujte konštrukciu na stenu
Ak je to potrebné, zaistite police vo vnútri skrinky

Zdobenie nápady

Skladací povrch môže dobre slúžiť ako ďalší dekoratívny prvok. Nápady na zdobenie tohto nábytku:

 1. Na opačnú stranu pracovnej dosky môžete položiť maľbu, doplniť ju obrázkom alebo panelom - po zostavení bude štýlovou dekoráciou miestnosti.
 2. Kreatívnym riešením by bolo doplnenie takejto tabuľky zrkadlom. V takýchto prípadoch je zrkadlový povrch namontovaný na zadnej strane pultu (oporné nohy v tomto prípade pôsobia ako rám).
 3. Okrem toho je možné zadnú časť pracovnej dosky zmeniť na kriedovú dosku alebo značku. Na tento účel je na ňu pripevnený vhodný povlak. Takýto povrch sa stane darcom kmotra pre kreatívnych ľudí, čo vám umožní pohodlne nahrávať, a je tiež vhodný pre detské hry.

Po ukážke fantázie môžete zo skladacieho stola ľahko získať multifunkčný kus nábytku. Zadnú stranu pracovnej dosky môžete ozdobiť autorovou fotografiou, obrázkom domáceho maznáčika alebo si tam môžete nakresliť svoje vlastné jedinečné majstrovské dielo. Hlavná vec je, že majitelia domov majú radi dekoráciu.

Vytvorenie skladacieho stola v kuchyni alebo v obývacej izbe si nevyžaduje veľa času, dokonca aj začiatočník môže začať s inštaláciou produktu. Konečný výsledok sa však nemôže radovať - ​​produkt šetrí miesto, má štýlový vzhľad a ľahko sa používa. Kuchynský stôl takejto vzorky môže pôsobiť ako pracovná plocha na varenie alebo priame jedenie. Skladacie stoly - najlepšie riešenie pre malé byty, lodžie, kuchyne a ďalšie malé miestnosti.

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine