predchádzajúci post
Funkčné vlastnosti šijacieho stola, kutilská zostava
Predchádzajúci článok
Funkčné vlastnosti šijacieho stola, kutilská zostava
next-post
Tipy na výrobu preglejky na rezanie preglejky
Ďalší článok
Tipy na výrobu preglejky na rezanie preglejky

Konfigurácia stola pre dve deti, výberové kritériá

Konfigurácia stola pre dve deti, výberové kritériá

Keď dve školopovinné deti žijú v jednej miestnosti v rodine, je otázka pracovného priestoru veľmi naliehavá. Koniec koncov, pre každé z nich je potrebné miesto, kde môžete denne cvičiť. Tento problém môže byť vyriešený písacím stolom pre dve deti, čo študentom umožní dokončenie domácich úloh súčasne. Pri výbere tohto kusu nábytku je dôležité vziať do úvahy určité vlastnosti: materiál výroby, veľkosť pracovnej plochy, dostupnosť priestoru pre doplnky a ďalšie. Okrem toho by si rodičia mali pamätať na to, že je dôležité, aby bol stôl správne umiestnený v miestnosti.

Dizajnové prvky

Keď dve deti školského veku žijú v jednej miestnosti, rodičia musia zorganizovať dve študijné miesta naraz. V zriedkavých prípadoch sa v miestnosti môžu umiestniť dve samostatné stoly. Preto sa mnohí snažia vyzdvihnúť jeden veľký stôl. Pri výbere nábytku pre študentov je dôležité zohľadniť tieto vlastnosti:

 • výrobok by sa mal uprednostňovať s dostatočnými rozmermi, aby deti navzájom neinterferovali a sedeli vedľa tried;
 • mali by byť k dispozícii oddelené skrinky, nočné stolíky a police na študentské potreby;
 • je lepšie zvoliť modely, ktoré je možné prispôsobiť rastu dieťaťa;
 • Na povrchu stola by malo byť dostatok miesta pre každé dieťa a najmenej dve stolové lampy.

Pri výbere tabuľky boli vypracované normy, ktoré sa musia dodržiavať:

 • pracovné pole pre študentov by malo byť široké najmenej jeden meter a minimálne 0,6 metra;
 • na nastavenie rúk je potrebná plocha 50 x 50 cm.

Existujú normy, ktorých účelom je správne rozloženie záťaže a zachovanie fyzického zdravia pohybového ústrojenstva dieťaťa pri práci pri stole. Regulujú parametre stolov a stoličiek pre rôzne vekové skupiny:

Výška (cm) Minimálna šírka Dĺžka (cm) Hĺbka (cm) Vzdialenosť medzi podperami
od 85 do 100 45 60-110 30-40 42
od 100 do 190 50 60-120 40-50 42-45

Správne vybraná je výška stola pre dve deti, ak je koniec produktu v solárnom plexe dieťaťa.

konfigurácia

Tabuľky pre dve deti sa ponúkajú v rôznych konfiguráciách:

 1. Dvojlôžkový stôl. Model je obdĺžniková doska s bočnými stolmi po stranách. Tento produkt je vhodný pre deti vo veku blízkom veku. Tabuľka šetrí miesto. Deti sú v blízkosti. Medzi nevýhody tohto produktu je potrebné zdôrazniť potrebu vybavenia stola dodatočným osvetlením denným svetlom, ak nie je umiestnené blízko okna.
 2. Nočný stolík-stolička-stolík - nočný stolík - umiestnenie podobné predchádzajúcej verzii, model však zaberá oveľa viac miesta. Deti sú v blízkosti. Výhodou je veľká pracovná plocha pre každú z nich.Tento stôl pre dve deti je vhodný do veľkých miestností.
 3. Rohové prevedenie je vhodné v miestnostiach s malou plochou. Stoly pre dve deti tohto modelu môžu byť umiestnené v rohu alebo blízko okna, čo uvoľní priestor pri stene pre skrinky alebo akýkoľvek iný nábytok. Okrem toho, keď si deti sadnú za rohový stôl, sú usporiadané chrbtom k sebe. To im pomáha sústrediť sa a pri rozpracovávaní domácich úloh sa nemusia rozptyľovať.
 4. Stôl v tvare U je dizajn s jedným stojanom a dvoma bočnými doskami. Zaberá viac miesta, zatiaľ čo deti sú proti sebe. Pracovná plocha tejto tabuľky nie je príliš veľká. Medzi výhody rozlíšiť jednoduchosť použitia a prítomnosť ďalšieho osvetlenia.
 5. Priamo s doskou s výsuvom - tento dizajn zaberá trochu miesta v miestnosti. Pri kúpe tohto stola pre študenta je potrebné zabezpečiť prítomnosť voľného priestoru na umiestnenie rozšíriteľného stola. Táto konštrukcia je výhodná v tom, že šetrí miesto. Deti pri tomto stole sú umiestnené na linke, takže sa musíte starať o ďalšie osvetlenie.

Pri výbere osvetlenia je potrebné vziať do úvahy, že u pravákov by svetlo malo padať doľava a pre ľavákov pravú.

Dvojlôžkový stôl
V tvare písmena U
Priamo s výsuvnou pracovnou doskou
Nočný stolík, stoličky, kreslo, stolík
uhlový

Poloha v škôlke

Po akvizícii je dôležité správne umiestniť pracovnú plochu. Pre rohový model bude najoptimálnejšia rotácia, pri prirodzenom osvetlení, od pravej steny po okno. Pre ľavákov je vhodné pracovisko pre ľavákov. Na akomkoľvek inom mieste bude potrebné ďalšie osvetlenie: stolové alebo nástenné svietidlá.

Pri umiestňovaní stola pre dve deti pri okne je dôležité, aby nedošlo k prievanu. Ak je pod oknom tepelná batéria, mali by ste nechať medzeru medzi nábytkom a chladičom na cirkuláciu vzduchu. Zrejmou výhodou tohto usporiadania je úspora priestoru v miestnosti plus prítomnosť prírodného zdroja svetla z okna. Ale tabuľka pri okne v škôlke má svoje nevýhody: budete musieť rám okna starostlivo izolovať. Okrem toho je lepšie odstrániť všetko z parapetu okamžite, takže potom, keď nedosiahnete potrebné veci cez stôl.

Pri veľkých izbách je prijateľné umiestniť stenu pre dvoch študentov. Z výhod tohto výberu sa zdôrazňuje možnosť zavesiť police nad stôl. Z mínusov tejto možnosti je zrejmý nedostatok prirodzeného svetla v oblasti pracoviska.

Pri okne
Proti stene

Výber výšky

Ak hovoríme o raste dieťaťa, potom by sa pri výbere stola mali riadiť tieto parametre:

Výška dieťaťa (cm) Výška stola (cm) Výška kresla (cm)
do 80 34 17
80-90 38 20
90-100 43 24
100-115 48 28
110-119 52-54 30-32
120-129 54-57 32-35
130-139 60-62 36-38

Rodičia často dávajú prednosť kúpe detského nábytku určeného na niekoľko rokov prevádzky. Najlepšou voľbou pre túto situáciu sú nastaviteľné výrobky. Sú vyrobené tak, aby sa so zvyšujúcim sa rastom mohla štruktúra zmeniť na vhodnú výšku. Takéto modely sú drahšie, ale v dôsledku toho môžu výrazne ušetriť.

Je dôležité, aby študenti správne sedeli pri stole pre dve deti, pretože nesprávna poloha tela môže spôsobiť problémy s držaním tela:

 1. Keď dieťa sedí, jeho hrudník by sa nemal dotýkať okraja pracovnej dosky, navyše medzi nimi musí prejsť päsťou dieťaťa.
 2. Pri správnej výške stola a stoličky by mal byť lakť natiahnutého ramena 5 cm pod stolom.
 3. Nakloňte sa čo najmenej nad pracovnú plochu.
 4. Pri sedení by kolená mali tvoriť pravý uhol, ako aj boky so spodnou časťou chrbta. Nohy by mali stáť pevne na podlahe alebo na špeciálnom stojane.
 5. Správna poloha na stoličke znamená, že operadlo je úplne podopreté chrbtom a tvorí s bokmi pravý uhol. Lakte by mali ležať na povrchu pracovnej dosky.
 6. Pri práci na počítači by medzi očami a monitorom mal byť najmenej pol metra.Je potrebné, aby pohľad padal zhora pod uhlom 30 stupňov. Monitor musí byť nainštalovaný v strede viditeľnej zóny.
 7. Pri písaní pravou rukou je potrebné notebook umiestniť doľava a ľavou rukou do 30 stupňov. Táto poloha umožňuje neotáčať trup.
 8. Pri čítaní je potrebné knihu mierne nakloniť smerom k sebe, aby telo mohlo nezávisle zaujať prirodzenú polohu a uvoľniť svaly chrbta a krku.

Ak je stôl navrhnutý na použitie dvomi deťmi rôzneho veku a výšky, potom si v tomto prípade môžete kúpiť špeciálne nastaviteľné podpery pre chodidlá. S ich pomocou môžete následne ľahko nastaviť správnu polohu tela pri stole. Okrem toho môžete uprednostniť špeciálne stoličky s nastaviteľnou výškou a vstavaným stojanom na nohy.

Dizajn a materiály

Pri výbere stola pre deti je potrebné zamerať sa na všeobecný štýl detskej izby. Zároveň by sa však mali uprednostniť stručné, pohodlné a pohodlné modely. Nadmerná výzdoba a domýšľavosť v tomto prípade nie sú vhodné. Z hľadiska dizajnu je lepšie zvoliť najneutrálnejšie modely.

Farebnú schému je potrebné kombinovať s existujúcimi odtieňmi v miestnosti. S veľkým rozdielom vo veku alebo pre heterosexuálne deti je možné, aby pracovné miesta mali rôzne farby, ktoré by sa navzájom kombinovali as farebnou schémou miestnosti. Je dobré, ak bude vybavenie produktu v rovnakom štýle a farbe so zvyškom nábytku, ktorý je k dispozícii v miestnosti.

Pri výbere stola v škôlke môžete uprednostniť pastelové farby. Prijateľné ružové, modré, zelenkavé odtiene. Možné sú svetlohnedé farby, pieskové farby alebo dreviny. Nevyberajte tmavé farby, preťažia vzhľad miestnosti.

Teraz na trhu s nábytkom sú prezentované výrobky z rôznych surovín:

 1. Drevo je prírodný materiál. Z výhod takéhoto základu sa rozlišuje šetrnosť k životnému prostrediu a sila. Drevené modely vyzerajú slušne a ľahko sa používajú. Tvrdé drevo je odolné voči poškodeniu. Nevýhodou tohto produktu je jeho vysoká cena.
 2. Deriváty dreva (drevotrieskové dosky, MDF atď.). Takýto nábytok má kratšiu životnosť, bojí sa vlhkosti. Ich povrch sa pomerne rýchlo obrusuje, odlupuje. Výhodou je nízka cena.
 3. Plastový nábytok je pohodlný a ľahký. Náklady na takéto modely sú nízke. V priebehu času však tento materiál uvoľňuje škodlivé látky do ovzdušia. Okrem toho sú tieto výrobky krehké, ľahko poškriabané a v dôsledku toho vyzerajú ako nepredstaviteľné.

Stôl vyrobený výlučne z dreva môže byť objemný. Je lepšie uprednostniť model s drevenou doskou a kovovými nohami. Takýto produkt je najvhodnejší pre detskú izbu.

drevo
MDF
plastický
drevotrieska

Užitočné tipy

Pri umiestňovaní stola do detskej izby je dôležité premyslieť a vypočítať všetky možnosti aranžovania nábytku a zvoliť najvhodnejšiu možnosť.

 1. Pre malú detskú izbu je vhodný priamy stôl pozdĺž steny alebo okna.
 2. Produkt so zásuvkami a policami pomôže usporiadať skladovanie pre obe deti.
 3. Ďalšie police na stene tiež pomôžu ubytovať všetky školské potreby.
 4. Ľahký nábytok je vhodný do detskej izby.
 5. Výrobky na dvoch doskách so sklonom budú tvoriť správne a krásne držanie tela.
 6. Prítomnosť ďalších zdrojov svetla pomôže deťom udržať dobrý zrak.
 7. Ak má škôlka minimum vonkajšieho nábytku, uvoľní sa tým priestor v miestnosti. Je lepšie distribuovať veci pre deti po celej výške stien.
 8. Ak nie je možné umiestniť stôl pozdĺž okna, nebojte sa. Moderné stolové lampy môžu poskytnúť to správne osvetlenie vašej pracovnej plochy.

Stoly pre dve deti sú skvelou voľbou, keď potrebujete usporiadať svoj pracovný priestor. Tieto modely šetria priestor a poskytujú slušný pracovný priestor pre dvoch študentov. Po splnení všetkých potrebných výberových kritérií nájdete dobrý model, ktorý bude chrániť zdravie detí a zachrániť rodičov.

Pre malú škôlku je vhodný priamy stôl
Dodatočné police na stene vám tiež pomôžu pri ubytovaní všetkého potrebného príslušenstva.
Produkt so zásuvkami a policami pomáha organizovať úložný priestor.

video

fotografie

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine