predchádzajúci post
Charakteristické črty stola hráča, požiadavky na nábytok
Predchádzajúci článok
Charakteristické črty stola hráča, požiadavky na nábytok
next-post
Konfigurácia stola pre dve deti, výberové kritériá
Ďalší článok
Konfigurácia stola pre dve deti, výberové kritériá

Funkčné vlastnosti šijacieho stola, kutilská zostava

Funkčné vlastnosti šijacieho stola, kutilská zostava

Každá začiatočníka krajčírka musí správne usporiadať pracovisko. Na to potrebujete stôl na šitie, ktorý môžete urobiť sami. Mať špecializované pracovisko vám umožní pracovať s veľkým pohodlím a šetrí čas. Okrem toho, majster, ktorý nemá vlastný roh, nebude zasahovať do domácich úloh a celý nástroj sa uloží na jednom mieste.

Dizajnové prvky

V modernom zmysle je šijací stôl akýmsi transformátorom. Po zložení je to kompaktný nočný stolík, ktorý sa v prípade potreby zobrazuje na plnom pracovisku. Rezací stôl pre šijací stroj je ergonomický a má vynikajúcu funkčnosť. Môžete v ňom úplne skryť vybavenie. Vo vnútri produktu je veľa krabíc rôznych veľkostí, veže na cievky, police. Hlavnou úlohou šijacieho stola je uľahčiť prácu majstra mnoho hodín.

Vďaka špecializovanému pracovisku môže krajčírka ľahko rezať, aplikovať vzory. Všetky nástroje budú po ruke a stroj sa počas prevádzky nebude pohybovať. Okrem toho, ak sú doma malé deti, skladací transformátor bude chrániť deti pred ostrými a nebezpečnými predmetmi, čo je pri práci na bežnom stole takmer nemožné.

druh

Trh s moderným nábytkom ponúka široký výber spôsobov, ako usporiadať pracovisko pre ihličnany. Tabuľky na šitie sú uvedené v niekoľkých formách:

 1. Classic. Určené pre domáce alebo priemyselné šijacie stroje a príslušenstvo. Sú vybavené všetkými ateliérmi, ako aj veľkými závodmi. Šijací stroj je pevne pripevnený k pracovnej ploche. Takýto stôl sa nedá zložiť, ale je výškovo nastaviteľný, čo je veľmi výhodné pre majiteľov vysokého rastu.
 2. Multifunkčný. Spravidla uhlové, obsahuje niekoľko základných a doplnkových modulov. Niektoré modely sa dajú kompaktne zložiť do jedného veľkého stojana. V takomto šijacom stole sa často vyrába veľa sekcií, priehradiek a zásuviek. Vyzerá to ako plnohodnotné pracovisko. Väčšina modelov má povrch na rezanie.
 3. S zapusteným osvetlením. Takéto výrobky predstavuje široká škála modelov. Hlavnou výhodou je prítomnosť vstavaných žiaroviek, ktoré zabezpečujú správne osvetlenie pracovnej plochy.
 4. Transformačná tabuľka. Keď sa rozloží, predstavuje priestranné pracovisko s mnohými oddeleniami na uloženie potrebných maličkostí, keď je zložený - pravidelný skladací stôl, ktorý sa dá použiť ako stôl.
 5. Kniha.Rozpočet a najjednoduchší stôl na vyšívanie pozostávajúci z troch alebo viacerých sekcií, z ktorých jedna je nehybná, a ostatné sú podľa potreby usporiadané. Takéto modely sú často vybavené priehradkami na skladovanie šijacích strojov a príslušenstva. Hlavnou výhodou je možnosť nastavenia výšky stola.
 6. Roh. Väčší model s priestranným pracovným povrchom. Umožňuje rezať, šiť a vykonávať všetky potrebné práce bez zmeny polohy.
 7. Profesionálny stôl na strihanie a vykresľovanie vzorov. Pre krajčírky je často vhodnejšie pracovať pri veľkých stoloch, na ktorých sú umiestnené šijací stroj a rezacia plocha. Model je vhodný pre tých, ktorí sa neustále zaoberajú šitím.
 8. Skrinka s úložnými časťami. Najvyšší rozpočet. V skutočnosti ide o bežný nočný stolík, v ktorom sú skrinky a police na rozmery šijacieho zariadenia. K nim je často pripevnená skladacia doska, priskrutkovaná na otočný stojan. Hlavnou výhodou tohto modelu je jeho kompaktná veľkosť.

Samozrejme, pre hobby vo forme šijacích odevov je vhodný akýkoľvek stôl so zásuvkou alebo bez nej, ale ak sa šitie stane hlavnou profesiou, je vhodné uprednostniť špeciálne výrobky, ktoré sú výškovo nastaviteľné a majú veľkú pracovnú plochu. Pretože iba správna a pohodlná poloha tela počas dlhodobého používania udržiava zdravie chrbtice.

klasický
Kniha
multifunkčné
profesionálny
Transformátorová tabuľka
uhlový
uličné Patník

Materiály výroby

Pri výbere skladacieho stola na vyšívanie je dôležité vziať do úvahy hmotnosť a pevnosť materiálu, z ktorého je vyrobený. Šijacie stoly sú často skladané a rozložené, čo priamo ovplyvňuje ich trvanlivosť a ľahké použitie. Okrem toho v šijacích prevádzkach sa nemôžete obísť bez žehličky, ktorej teplota môže tiež ovplyvniť stav pracovnej plochy.

Na výrobu tohto nábytku sa používajú tieto druhy materiálov:

 1. Polia z dreva. Zakúpením šijacieho stola z tohto materiálu dostane master najtrvanlivejší a najodolnejší pracovný nástroj. Takýto atribút sa dokonale hodí do interiéru každej miestnosti. Pole sa nebojí vysokých teplôt, takže naň môžete položiť horúcu žehličku. Medzi nedostatky týchto modelov je možné rozlíšiť, že nábytok vyrobený z dreva je dosť ťažký a drahý.
 2. MDF. Hlavnou výhodou tohto materiálu je ľahké spracovanie, nízka hmotnosť a nízke náklady. Dokonca aj nekvalifikovaný pracovník s minimálnym súborom nástrojov bude schopný nezávisle zbierať pracovisko z takéhoto materiálu. Stoly vyrobené z MDF sa často vyrábajú na kolesách, čo poskytuje dobrú mobilitu a nízka hmotnosť nábytku neumožňuje poškriabanie podlahovej krytiny. Nevýhody dosiek MDF zahŕňajú krehkosť, strach z vlhkosti a vysoké teploty. Povlak obzvlášť lacných kachlí môže napučať, ak dáte hrnček vriacej vody, takže práca s parou nebude fungovať, pokiaľ nenasadíte ďalší ochranný povlak.
 3. Drevotrieskové dosky. Možno najlacnejším a najpraktickejším materiálom. Nábytok z drevotrieskových dosiek má atraktívny vzhľad, malú hmotnosť, bojí sa však vlhkosti a vysokých teplôt, emituje toxické látky a nevydrží vysoké zaťaženie.
 4. Drevotrieskové dosky. Optimálnym materiálom pre šijací stôl je laminovaná drevotrieska. Lisované piliny s pridaním špeciálnych živíc robia tento materiál trvanlivým, šetrným k životnému prostrediu (podľa výrobných štandardov), odolným voči vysokým teplotám, ľahko spracovateľným a teda celkom lacným. Rôzne materiály pomôžu optimálne umiestniť stôl pre šijací stroj do akéhokoľvek interiéru.

Aj keď je dnes drevotrieska najpopulárnejším materiálom v nábytkárskom priemysle, má niekoľko významných nedostatkov - obáva sa vody, formaldehyd sa môže pri nesprávnej výrobe uvoľňovať, ťažko opravovať, je relatívne krehký a neznesie vysoké fyzické zaťaženie.

drevotriesková doska
drevotrieska
Masívne drevo
MDF

Ako si vybrať

Pri výbere stola na rezanie a šitie je potrebné vziať do úvahy niekoľko odtieňov:

 1. Oblasť budúceho workshopu. Krajčírky si často vyberajú malé miestnosti na prácu, v ktorých sa dajú umiestniť iba kompaktné modely nábytku. V takýchto prípadoch sú najlepšou voľbou tabuľky, tabuľky, knihy. Pre priestrannejšie dielne sú transformátory perfektné.
 2. Veľkosť šijacieho stroja. Väčšina moderných domácich strojov má pomerne malú veľkosť, ale ak má majster jeden z vyspelých alebo priemyselných modelov, nemôžete ho skryť v malej šijacej tabuľke, v takýchto prípadoch je lepšie zvoliť univerzálne produkty.
 3. Mobilita na pracovisku. Hluk zo šijacieho stroja môže rušiť ostatných členov rodiny. Ak je stôl malý, ľahký a namontovaný na kolieskach, nebude pre krajčírku ťažké presunúť pracovisko do inej časti bytu.

Pri výbere miesta na prácu je tiež potrebné zohľadniť vzdialenosť od zásuviek, prítomnosť prirodzeného alebo umelého osvetlenia, schopnosť zavesiť hotové výrobky a rozvinúť látku na meranie požadovanej veľkosti.

Zohľadnite oblasť budúceho servisu a rozmery stroja

Ako vyrobiť univerzálny stôl na šitie

Pre tých, ktorí dokážu čítať obrázky, zvládnuť skladačku, skrutkovač a pásku, robiť univerzálny šijací stôl nie je ťažké. Daný model nezaberá veľa miesta a nevyžaduje drahé materiály. Ďalšou výhodou tejto tabuľky je, že je mobilná a obsahuje všetko, čo potrebujete. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať:

 • 5 nábytkových kolies;
 • 1 západka;
 • MDF alebo drevotrieska;
 • zámok (dá sa vybrať zo starej skrinky);
 • police (zakúpené v železiarstve alebo vyrobené z nádob na potraviny);
 • pánty pre horný kryt a dvere, ktoré by sa mali otvárať o viac ako 180 stupňov;
 • systém pre zdvíhacie stroje (spýtajte sa v šijacích prevádzkach).
drevotrieska
Nábytkové kolesá
Systém pre zdvíhacie stroje
kĺby
úlovok

Pokyny krok za krokom:

 1. Rezajte rezivo na rozmery uvedené na výkrese.
 2. Zviažte dizajn pomocou skrutiek.
 3. Nasaďte sklopné veko a dvere na pánty, zaskrutkujte západku a vložte zámok.
 4. Vyrežte v kryte otvor tak, aby zodpovedal veľkosti šijacieho stroja.
 5. Nainštalujte výťah a naskrutkujte vyrezaný kus na výťahový systém.
 6. Ak sú v stroji otvory, zariadenie sa môže pripevniť k zdvíhaciemu systému.
 7. Pripevnite priehradky na odkladanie náradia a príslušenstva na vnútornú stranu dverí pomocou skrutiek s vnútorným závitom.
 8. Posledným krokom je pripevnenie kolies.

Maximálny čas na takúto prácu nie je viac ako 3 - 4 hodiny. Orezané strany drevených dosiek musia byť zlepené nábytkovou páskou. V opačnom prípade hrozí riziko poranenia rúk alebo poškodenia látky na drsnom povrchu.

Domáci šijací stôl šetrí rozpočet remeselníka a jeho prevádzkové vlastnosti nie sú horšie ako výrobné možnosti. Okrem toho má ihla podľa svojich potrieb možnosť na výkrese vykonať zmeny alebo samostatne navrhnúť stôl.

kreslenie
Rezané rezivo na mieru
Štruktúru pripevnite pomocou skrutiek
Vyrezajte v kryte otvor pre veľkosť šijacieho stroja
Zhromaždite všetky podrobnosti
Nainštalujte a zaistite stroj

video

fotografie

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine