predchádzajúci post
Výhody použitia stolíka v interiéri
Predchádzajúci článok
Výhody použitia stolíka v interiéri
next-post
Funkčné vlastnosti šijacieho stola, kutilská zostava
Ďalší článok
Funkčné vlastnosti šijacieho stola, kutilská zostava

Charakteristické črty stola hráča, požiadavky na nábytok

Charakteristické črty stola hráča, požiadavky na nábytok

Počítačové hry sú obľúbeným koníčkom nielen tínedžerov, ale aj dospelých. Pohodlie tohto vzrušujúceho procesu do značnej miery závisí od vlastností nábytku. Skvelým riešením by bol hráčsky stôl, ktorý nie je len pracovným priestorom, ale funkčným miestom doplneným o špeciálne oddiely pre monitor, klávesnicu, systémovú jednotku. Modely sa líšia veľkosťou, tvarom, dizajnom.

Konštrukčné požiadavky

Hrací stôl je multifunkčný nábytok, ktorý je možné použiť na viacerých úrovniach. Doska je navrhnutá na inštaláciu mnohých zariadení: jeden alebo pár monitorov, volant, joystick, pedále, reproduktory. Všetky sú usporiadané tak, že práca pri počítači prebieha bez rozpakov a nepríjemností.

Na rozdiel od bežných počítačových stolov nie sú herné možnosti vybavené ďalšími prvkami vo forme krabíc, políc a iných úložných priestorov, ktoré odvádzajú pozornosť od ponorenia sa do virtuálneho sveta. Takýto nábytok nie je určený na prácu s papierom alebo kancelárskym vybavením, všetko v ňom je určené iba na inštaláciu herných pomôcok. Hlavné požiadavky na modely sú:

 1. Multitasking. Pracovná doska by mala mať dostatočne veľkú plochu, aby na ňu bolo možné umiestniť niekoľko monitorov.
 2. Comfort. Hráč je pri stole niekoľko hodín za sebou, takže hĺbka priestoru je dôležitá, napríklad položiť nohy na nábytok alebo zaujať uvoľnenú pozíciu, ale použiť počítač.
 3. Pevnosť a stabilita. Nábytok je vystavený vysokému zaťaženiu, najmä s agresívnym štýlom hry. S touto úlohou sa vyrovná iba spoľahlivý návrh.
 4. Trvanlivosť. Modely musia byť odolné voči mechanickému poškodeniu, vlhkosti a iným negatívnym faktorom.

Ďalším prvkom nábytku sú posuvné priehradky pre klávesnicu a myš. Ale dnes mnohí výrobcovia odmietajú tento detail, pretože sediaci človek je nútený tlačiť lakte k trupu. Stačí stráviť pár hodín v tejto pozícii, aby ste sa cítili unavení v chrbte a prepracovaní.

Hlavné odrody

Hráčsky stôl môže mať rôzne konfigurácie. Dnes najobľúbenejšie sú rovné, rohové a kombinované vzory. Každá z nich má osobitné vlastnosti.

rovno

Tradičná verzia počítačového stola vyzerá podobne ako napísaná. Rozdiely sú v ďalších funkčných prvkoch. Rozlišujte medzi modelmi s hladkou hranou a zaobleným zahĺbením. To vám umožní správne usporiadať pracovný priestor, znížiť zaťaženie chrbtice, pohodlne umiestniť zariadenie.Výhody návrhu zahŕňajú:

 • schopnosť inštalácie pred oknom alebo blízko ktorejkoľvek steny;
 • univerzálnosť;
 • ľahké použitie;
 • malé rozmery;
 • ergonomické využitie priestoru.

Medzi nedostatkami je prítomnosť príliš veľkého pracovného priestoru. Niektoré modely nemajú špeciálny priečinok na inštaláciu systémovej jednotky.

Spolu so stacionárnym nábytkom sú obľúbené aj transformačné stoly, ktoré zaberajú minimum miesta. Vhodný na použitie v malých izbách, štúdiových apartmánoch. Výrobky pozostávajú zo skladacieho stola alebo jeho jednoduchej verzie, výškovo nastaviteľnej.

Hlavné nevýhody transformačných tabuliek: nízka stabilita, malý pracovný priestor. Nábytok nie je schopný vydržať vysoké zaťaženie.

uhlový

Všeobecne sa uznáva, že takéto hracie stoly sú najvhodnejšie pre ľudí, ktorí trávia dlhý čas pri monitore. Modely nezaberajú veľa miesta, šetria miesto, vyplňujú rohy, ktoré zvyčajne zostávajú prázdne. Medzi výhody nábytku patrí:

 • veľká pohodlná pracovná plocha;
 • bezpečná vzdialenosť od monitora;
 • schopnosť zariadiť veľa užitočných vecí (zariadenia, kancelárske vybavenie, kancelária);
 • šetrenie voľného miesta v miestnosti.

Medzi nedostatky je zaznamenaná možnosť inštalácie iba do voľného rohu miestnosti. V opačnom prípade bude nábytok pokaziť interiér, spôsobí zapchatie miestnosti. Nie je vždy možné umiestniť stôl blízko okna, takže je potrebné umelé osvetlenie. Ak je model zakúpený pre dieťa, je dôležité pamätať na to, že výrobok nie je výškovo nastaviteľný.

kombinovaný

Podobné modely kombinujú vlastnosti priamych a uhlových výrobkov. Stelesnili všetky výhody oboch možností:

 • univerzálnosť použitia;
 • veľká pracovná plocha;
 • ľahké použitie;
 • šetrenie miesta v miestnosti;
 • originálny dizajn.

Medzi nedostatky patria pomerne veľké rozmery a hmotnosť. Dôvodom je skutočnosť, že nábytok je vybavený mnohými ďalšími miestami na uloženie.

Možné rozmery

Herný počítačový stôl vyrobený najčastejšie má šírku 70 - 80 cm a dĺžku 60 cm. Tento model sa ľahko zmestí do malej miestnosti. Štandardné parametre výklenku pre systémovú jednotku sú 25 cm.

Podľa odborníkov sú optimálne parametre stolového stolu pre herný stôl: dĺžka - 120 cm a šírka - 80 cm. Zväčšená plocha umožňuje umiestniť ďalšie doplnky na povrch.

Pri výbere vhodného modelu by sa mala zohľadniť veľkosť miestnosti, v ktorej bude nainštalovaný. Dizajn by mal harmonicky zapadať do celého interiéru bez toho, aby zaplňoval priestor a nebránil prístupu k inému nábytku. Pred nákupom musíte odmerať plochu miestnosti, vypočítať maximálnu výšku a dostupné indikátory šírky stola. V opačnom prípade musíte urobiť permutáciu. Odporúča sa vopred vypočítať rozmery systémovej jednotky a monitora, ľahšie je zvoliť optimálne parametre pracovnej dosky.

Zdravie osoby, ktorá trávi veľa času pri počítači, ovplyvňuje veľa faktorov vrátane výšky stola. Nesprávne zvolené modely môžu viesť k poškodeniu zraku, ochoreniam chrbtice. Štandardná výška stola je 75 cm Ak je tento indikátor príliš veľký alebo malý, korekcia sa vykoná nastavením stoličky tak, aby sa kolená a kolená ohýbali v uhle 90 stupňov. Zároveň by vzdialenosť očí od monitora mala byť najmenej 50 cm.

Dizajn a farba

Počítačový stôl pre hráča sa líši svojím originálnym dizajnom, často maľovaným v jasných veselých farbách. Charakteristickým znakom takého nábytku je ergonomický štýlový tvar. Mnoho výrobcov používa neštandardné konfigurácie, ktoré vám umožňujú umiestniť ho kdekoľvek v byte.Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi konektormi na pripojenie vodičov.

Moderné stoly sú vybavené ďalšími prvkami pre pohodlné usporiadanie hracieho zariadenia. Väčšina výrobkov má širokú dosku s mnohými sekciami. K dispozícii je nábytok pre dve osoby, ktoré môžu spoločne plniť misie. Modely sú navrhnuté tak, aby spájali joysticky, volant a ďalšie zariadenia.

Paleta farieb herných počítačových stolov je široká. Pri výbere je dôležité vziať do úvahy, že nábytok by sa mal organicky kombinovať s interiérom miestnosti, ale stojí za to venovať pozornosť módnym trendom. Dnes sú trendy hnedé a iné tmavé tóny. Čiernobiele vzory oživia atmosféru a dodajú jej sviežosť.

Malé stoly sú často zdobené striebornými odtieňmi, ktoré dokonale zapadajú do moderných štýlov, harmonicky kombinované so zariadením a chrómovými prvkami. Populárne sú svetlé farby: zelená, modrá, vínová, oranžová, červená.

Povrch stolov je niekedy ozdobený nápismi, neobvyklými obrázkami, scénami z počítačových hier.

Špičkoví výrobcovia

Zvýšený záujem o videohry a elektronické športy inšpiroval známych výrobcov nábytku k vytvoreniu stolov určených pre hráčov. Dnes sú modely prezentované v širokej škále, takže každý znalec virtuálnej zábavy si bude môcť vybrať produkt, ktorý vyhovuje individuálnym potrebám. Medzi obľúbené značky si zaslúžia pozornosť:

 1. Arozzi. Výrobky spoločnosti sa vyznačujú jednoduchosťou dizajnu a ergonómiou. Pracovný priestor nie je preťažený množstvom detailov a na povrch sa zmestí niekoľko monitorov. Najobľúbenejším modelom je jednoduchý klasický stôl so zakriveným širokým stolom, bez zbytočných výklenkov a úložných priestorov. Je vyrobená z dreva a ocele, zdobená v červenej a čiernej farbe.
 2. Raser. Výrobca sa špecializuje na výrobu najvýhodnejších výrobkov s kompaktnými rozmermi. Pracovný priestor je pomerne veľký, môže ľahko umiestniť niekoľko monitorov, herné zariadenie. Najobľúbenejším modelom je DXRacer, ktorý má vysokú ergonómiu a pohodlie. Vyrobené z dreva a hliníka, vyznačujúce sa nízkou hmotnosťou, doplnené o opierku na nohy.
 3. Z-Line. Značkové výrobky sú vyrobené z prírodných materiálov šetrných k životnému prostrediu. Dizajn poskytuje jednoduché použitie na dlhú dobu na monitore. Najobľúbenejším modelom je Belaire. Je to elegantný nábytok s kovovým rámom, sklenenými doskami, zatiahnuteľným stojanom na klávesnicu. Rohový dizajn šetrí voľný priestor v miestnosti.

Výrobky slávnych značiek vám umožňujú vybrať si najlepší počítačový stôl pre hráčov. Vďaka prítomnosti rôznych tvarov, rozmerov, dizajnu sa môžete do hry úplne ponoriť bez nepohodlia a poškodenia zdravia. Nábytok pre seba si môžu vybrať tak dospelí, ako aj deti.

Arozzi
pretekár
Z-Line

video

fotografie

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine