predchádzajúci post
Nábytok pre študentský kútik, tipy na výber
Predchádzajúci článok
Nábytok pre študentský kútik, tipy na výber
next-post
Funkcie výberu detských šatníkov na oblečenie, prehľad modelov
Ďalší článok
Funkcie výberu detských šatníkov na oblečenie, prehľad modelov

Varianty obrázkov pre skrinky v materskej škole, tipy na výber

Varianty obrázkov pre skrinky v materskej škole, tipy na výber

Interiér materskej školy by mal byť zaujímavý, farebný, nezabudnuteľný. Potom bude dieťa radi študovať interiér miestnosti. Aby upútali svoju pozornosť na skrinku, na skrinkách pre materské školy sú originálne obrázky, ktoré sa môžu líšiť v charakteristikách.

vymenovanie

V snahe poskytnúť dieťaťu maximálny komfort v materskej škole má skupina špeciálnu miestnosť na obliekanie do oblečenia a obuvi. Hygienická norma platí pre materské školy a ich vekové skupiny. V takej miestnosti je nainštalovaných toľko skriniek, koľko detí navštevuje konkrétnu skupinu. Aký je účel tohto nábytku? Je potrebné, aby sa dieťa po zmene mohlo starostlivo zložiť na šaty a topánky.

Deti, ktoré práve vstúpili do materskej školy, z väčšej časti nemôžu čítať. Aby si mohli správne zapamätať svoje skrine s oblečením a topánkou, sú špeciálne nálepky na skrinkách zavesené alebo prilepené ku dverám takého nábytku. Dizajn, farebná schéma, veľkosť, tematický komponent, materiál a spôsob montáže na povrch dverí skrinky sú veľmi rozdielne. Všetky odrody tohto dekoru majú dôležitú funkciu - priťahovanie pozornosti dieťaťa a umožnenie jeho zvýraznenia na pozadí iných skriniek.

materská škola

Nábytok pre materské školy

Dizajnové skrinky pre materské školy

tvorba skríň

Šatňa v materskej škole

druh

Detský nábytok vo vnútri materskej školy by mal byť funkčný, bezpečný, praktický a jeho dizajn musí byť určite viditeľný, zaujímavý. Odporúčanie tohto dizajnéra sa vzťahuje na malé skrinky pre batoľatá, ktoré sa používajú na ukladanie odnímateľnej obuvi, odevov a doplnkov. Zoberme si dnes najobľúbenejšie druhy nálepiek pre dvere na skrinke pre deti s obrázkami a určte ich charakteristické vlastnosti.

pomenovaný

Nálepky s menom pre deti na skrinkách musia obsahovať stĺpec, v ktorom je zapísané alebo vytlačené meno a priezvisko dieťaťa. Takéto nálepky sa týkajú stredných a vyšších skupín, ktoré chodia na deti so základnými čitateľskými zručnosťami. Tento dekor často obsahuje aj malú kresbu, ak sa používa v mladšej skupine materských škôl. To umožňuje deťom, aby sa nemýlili pri hľadaní vlastného šatníka. V každom prípade je pre rodičov oveľa ľahšie identifikovať šatník svojho vlastného dieťaťa, ak je na ňom nálepka s jeho menom a priezviskom.

menovka

Samolepky na skrinky

Nálepky do skrinky

Drevený štítok

téma

Na zdobenie skriniek v materských školách sa používajú rôzne kresby, ktorých témy sú rôznorodé. Deti si rýchlo pamätajú jasný a láskavý obraz. Na dekoráciu veľkého počtu skriniek sa často používa niekoľko motívov.

Téma kresby príklady
Zelenina a ovocie Paradajka, uhorka, jablko, hruška
Kreslené postavičky Levie mláďa, krokodíl gén, Cheburashka
rastliny Rybie kosti, harmanček
zver Zajačik, mačka, pes, kohútik
transport Loď, stroj, traktor

Výkresy zobrazujúce zvieratá na povrchu dverí by mali byť svetlé, láskavé a nemali by byť agresívne. To znamená, že v žiadnom prípade ho nenarúti, nespôsobuje mu pocit strachu.

Vtipné obrázky

Obrázky pre materské školy

Kreslené obrázky

Záhradná značka

Svetlé kresby

Výrobný materiál

Značenie na skriniach môže byť vyrobené z rôznych druhov materiálov. Musia byť úplne bezpečné pre zdravie dojčiat. Škodlivé toxické látky, rádioaktívne prvky a iné nebezpečné zložky by nemali byť v takomto dekorácii pre detské izby. Preto výrobcovia používajú environmentálne materiály pri výrobe označení detských skriniek:

  • papier - obrázky podpisových skriniek sú vyrobené z takého materiálu, ktorý je pripevnený k povrchu dverí v priebehu niekoľkých sekúnd bez použitia akýchkoľvek nástrojov. Obrázok je plochý, ale zaujímavý a atraktívny;
  • preglejka, drevotrieska - tematická kresba pre deti môže byť vyrezaná z preglejky alebo drevotriesky a natretá v jasných farbách. Vzhľad takýchto obrázkov je zaujímavý, pretože bude vyčnievať nad povrch dverí.

Pri výrobe takýchto výrobkov sa oplatí používať plast alebo sklo, pretože prvá možnosť môže obsahovať škodlivé látky a druhá sa môže zlomiť, ak sa s dverami manipuluje nedbanlivo.

Papierové nálepky
papier
Drevený obrázok
drevo

Možnosti montáže

V závislosti od toho, z akého materiálu je vyobrazený obraz pre dvere skrinky, sa metódy ich inštalácie líšia:

  • Papierová nálepka je pre deti prilepená veľmi rýchlo. Je potrebné odstrániť ochranný papier a odkryť lepiacu stranu výkresu;
  • Obrázky z preglejky alebo drevotriesky do detskej izby vyžadujú, aby sa do detskej skrinky pripevnili nejaké nástroje. Tento dekor je pripevnený k povrchu dverí pomocou samorezných skrutiek, ktorých klobúky sú skryté pod ozdobnými krytkami.

Ako nalepiť nálepky

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine