predchádzajúci post
Prehľad hračkárskeho nábytku, možnosti a kritériá výberu
Predchádzajúci článok
Prehľad hračkárskeho nábytku, možnosti a kritériá výberu
next-post
Funkcie detského nábytku, populárne štýly, dôležité nuansy
Ďalší článok
Funkcie detského nábytku, populárne štýly, dôležité nuansy

Vlastnosti skriniek pre materské školy, nuansy voľby

Vlastnosti skriniek pre materské školy, nuansy voľby

Aby sa deťom uľahčila výmena oblečenia, v šatni sú skrinky pre materské školy, ktoré sú vyrobené podľa hygienických noriem a sú vyrobené vo vhodnom prevedení. Existuje veľa druhov skriniek. Ak sa vaši rodičia rozhodnú vymeniť nábytok šatní v materskej škole, mali by ste sa oboznámiť s možnými možnosťami a vybrať si ten najlepší.

Čo sú

Podľa dohody sú skrinky v materských školách rozdelené do niekoľkých skupín:

 • skladovanie kvetináčov;
 • závesné uteráky;
 • oblečenie a vymeniteľné topánky.

Každý z nich je nainštalovaný určitým spôsobom. Na chodbe alebo v šatni sa nachádza šatníková skriňa. Deti sú teda pohodlnejšie nechať veci a nemusia ich nosiť so sebou. Šatníková skriňa je často vybavená špeciálnym zahĺbením alebo s dverami nedosahuje podlahu. Deti tam môžu dať sedadlo späť. Ak sú šatne malé, je to vynikajúci spôsob, ako ich spríjemniť.

Vzhľadom na veľkosť skriniek môžu byť:

 • jednostupňové;
 • Bunk.

Ak chcete ušetriť miesto, vytvorte dvojvrstvové detské skrinky na ukladanie uterákov. Každá priehradka má háčik, v ktorom dieťa zavesí svoje príslušenstvo. Dvojúrovňová skrinka šetrí miesto a umožňuje každému dieťaťu mať súkromné ​​miesto.

Skrinka na uteráky je často integrovaná - pozostáva z 2 až 5 sekcií. Takto je možné pridať vzory stability a závažia, ktoré zabraňujú pádu nábytku na deti. Šatník je možné kombinovať. Každé dieťa má však osobné dvere a poličku, dodržiavajú sa hygienické pravidlá pre tento nábytok.

V materských školách, ktoré sa špecializujú na materské školy, sa vyžaduje inštalácia skrinky na hrnce. Nachádza sa v toalete a líši sa od iného nábytku tým, že jeho rozmery nemusia zodpovedať výške dieťaťa, pretože dospelí, nie deti, dostávajú hrnce z takýchto skriniek.

Pevné skrinky
palanda
Jednostupňové skrinky
Jediný stupeň

vymenovanie

Väčšina detí zostáva v materskej škole celý deň, takže potrebujú miesto na uloženie svojich vecí. V skrinkách na šaty deti vložili vymeniteľné topánky, telesnú výchovu, náhradné pančuchy, ponožky a tričká. Zavesia tiež uterák, ktorý sa používa na pranie.

V niektorých materských školách sú veci uložené na stoličkách na prechádzku alebo za poplatok. To je nepohodlné, môže to bolieť a spadnúť. Stojí za to postarať sa o prítomnosť detského nábytku na uchovávanie vecí.

Niektoré skupiny majú dostatok záberov, aby z každého dieťaťa urobili samostatnú skrinku na uteráky. To zvyšuje úroveň hygieny dieťaťa, pretože oblečenie po ulici a čisté doplnky sa ukladajú na rôznych miestach.

Ak nie je možné vyrobiť stojan na uteráky pre každé dieťa, je to často bežné. Dieťaťu je pridelená samostatná polica, v ktorej ukladá svoje veci.Taký stojan na uteráky sa považuje za menej hygienický spôsob umiestnenia príslušenstva ako individuálny.

Kam ukladať veci

Lepkavé vrecko na pásku

Vrecká v skrinkách v materskej škole

Krásny nábytok

Nábytok v škôlke

Témy dizajnu

Skrinky pre materské školy sa často vyrábajú nenatierané alebo rovnomerne rozložené na všetkých dverách. Tým sa má zabrániť tomu, aby sa deti hádali kvôli farbe skrinky alebo jej dizajnu. Šatník by však mal patriť jednému dieťaťu, čo znamená, že musí byť označené. To sa deje označením dverí. Značenie na skriniach sa vykonáva pomocou farby alebo nálepky. Môže byť rôznych typov:

 • farba;
 • zvieratá;
 • fotografie;
 • v číslach.

Je nežiaduce používať nápisy ako označenia na skrinke, pretože nie všetky deti môžu čítať vo veku materskej školy. Ak je skupina nadriadená alebo prípravná, môžete umiestniť čísla na dvere. Predtým sa však musíte uistiť, že ich všetky deti poznajú a nebudú zmätení.

Aby boli šatníky pre deti krajšie, odporúča sa používať ako štítky obrázky. Každé dieťa si pamätá, ktoré označenie zodpovedá jeho dverám. Vo vnútri šatne na mieste viditeľnom rodičom je umiestnené označenie, na ktorom je uvedený symbol každého dieťaťa. Môže ísť o najjednoduchšie geometrické tvary - hviezdy, trojuholníky, štvorce atď., Ak je skupina stredného veku. Pre batoľatá je vhodnejšie použiť ako značky obrázky zvierat. Dieťa tak vždy nájde svoje šatník na oblečenie a odlíši ho od cudzincov.

Nálepky s vašimi obľúbenými postavičkami z rozprávok alebo karikatúr sú vhodné ako farebný dizajn. Každé dieťa si môže nezávisle vybrať s rodičmi obrázok značky na skrinke. Je potrebné mať na pamäti, že dizajn nábytku by mal zodpovedať veku detí.

Nábytok pre materské školy

nábytok

Nálepky na skrinky v záhrade

Nálepky na skrinky

Plniace skrinky

Farebná škála

Pri navrhovaní detského nábytku pre vzdelávacie inštitúcie sa používajú tie najneutrálnejšie farby. Deje sa tak, aby sa nepreťažilo vizuálne analyzátory dojčiat. Z tohto dôvodu by mal byť nábytok pokojný, na skrinkách by mali byť iba jasné akcenty vo forme hviezdičky, zvieraťa alebo iného symbolu, ktorý označuje konkrétne dieťa.

Predškolský režim predpokladá určitý vzdelávací program. Ak vo vnútri materských škôl používate farebnú dekoráciu nábytku, dieťa neabsorbuje informácie, pretože ich rozptyľujú svetlé škvrny. Keďže však skupina a šatňa sú často oddelené, je možné tieto požiadavky na detskú skriňu zmierniť. Niekedy je výzdoba nábytku v tejto oblasti dosť jasná. Deje sa tak tak, že príchod do materských škôl je slávnostnou udalosťou a nie každodennou rutinou pre deti.

Pri farbení nábytku sa snažia nepoužívať pochmúrne a tmavé farby. Aby sa u detí vyvinula túžba po kráse, mali by sa odtiene dobre kombinovať. Je však lepšie maľovať skrinky v farbách postele. Nepokojným bábätkám to prinesie pokoj.

Plnenie skrinky

Výzdoba materskej školy

Dekorácie šatne

Kampaň v materskej škole

Šatňa v materskej škole

Požiadavky na detský nábytok

Dizajn skrinky nie je regulovaný. Tento moment zostáva na uvážení správy materských škôl a rodičov. Detský nábytok však musí spĺňať určité požiadavky. Tento zoznam obsahuje:

 • použitie netoxických materiálov (ideálne spracovaného dreva);
 • súlad s veľkosťami veku dieťaťa (nábytok vhodný pre priemernú výšku sa kupuje v skupine);
 • nedostatok ostrých rohov, ríms;
 • použitie kvalitného náteru.

Skrinka na uteráky by mala byť vyrobená z materiálu odolného voči vlhkosti, pretože miesto jej inštalácie sa často nalieva voda. Je rozumné používať šablóny ako poznámky o pridružení. Pomôže to normalizovať kresby a zabrániť hádkam medzi deťmi. Je lepšie používať vzory rovnakej veľkosti, aby sa na tomto základe nevytvárali konflikty. Väčšia hviezda osloví viac detí ako malé. Vyvolá to spor, ktorý budú musieť vyriešiť vychovávatelia a rodičia.

Zoznamy požiadaviek nie sú obmedzené na tie, ktoré sú uvedené, každý rodič je schopný z nich niečo pridať. Tieto normy budú mať charakter poradenstva.Požiadavky z vyššie uvedeného zoznamu sa považujú za povinné, pretože zabezpečujú bezpečnosť detí. Pomáhajú tiež predchádzať sporom, ktorých hviezda na skrinke je jasnejšia a lepšia. Koniec koncov, udržiavanie priateľskej atmosféry v detskom tíme je hlavnou úlohou dospelých.

video

fotografie

Šatňa

Kľučky skrinky

Farba skrinky

Fasádne farby

Farebný nábytok v škôlke

4-dverová šatňa

Skrinka na hrnce

Skrinky do materských škôl s UV potlačou

Skrinky pre materské školy

Skrinky do šatní materských škôl

skrinky

Svetlý nábytok

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine