predchádzajúci post
Pravidlá pre výber nábytku pre školákov v dome, dôležité nuansy
Predchádzajúci článok
Pravidlá pre výber nábytku pre školákov v dome, dôležité nuansy
next-post
Prehľad nábytku pre novorodencov, dôležité nuansy, tipy na výber
Ďalší článok
Prehľad nábytku pre novorodencov, dôležité nuansy, tipy na výber

Prehľad školského nábytku, dôležité vlastnosti a pravidlá výberu

Prehľad školského nábytku, dôležité vlastnosti a pravidlá výberu

Deti sú budúcnosťou každého štátu a spoločnosti, zmenia svoj obvyklý spôsob života a objavujú objavy. Vo svojom arzenáli majú vedomosti, ktoré získali ich predchodcovia. Na to, aby sa všetky tieto vedomosti mohli preniesť na hlavy detí, budú potrební kvalifikovaní učitelia a mentori. Školy učia mladých géniov, ale pre každú osobu bude ťažké materiál vnímať, ak sa situácia v triede neodlišuje od útulnosti a pohodlia. Pohodlný a funkčný nábytok do školy umožňuje deťom pohodlne sedieť v triede a premýšľať o plnení úloh. Špeciálne nábytkové súpravy sa nachádzajú nielen v triedach, ale aj v knižniciach, montážnych halách a ďalších priestoroch vzdelávacej inštitúcie.

Funkcie a požiadavky

Deti, ktoré sú zvyknuté vyvíjať sa v prvých rokoch života hraním na ulici alebo v materskej škole, veľmi zle tolerujú nezvyčajnú záťaž svojich organizmov. Študenti stredných škôl by mali tráviť väčšinu času v stenách svojej domácej školy, pre mladých organizmov to môže byť veľmi ťažké vydržať, takže hlavnou úlohou výrobcov súprav školského nábytku je zabezpečiť pohodlie detí a znížiť stres na chrbtici. Na usporiadanie miest školenia nebude bežný nábytok fungovať, situácia by mala spĺňať množstvo požiadaviek, ktoré zabezpečujú bezpečnosť a pohodlie študentov:

 • Tabuľky a stoličky, ktoré sa majú študovať, by mali zodpovedať rastu dieťaťa. Na kontrolu tohto parametra použite koľajnicu, na ktorej sú aplikované riziká, v intervale 15 cm a medzi týmito značkami sú maľované skupiny nábytku zodpovedajúce rastu študenta. Keďže deti rastú veľmi rýchlo, administratíva v mnohých vzdelávacích inštitúciách kupuje regulované stoly a stoličky;
 • Ďalším znakom, podľa ktorého je nábytok do tried vyberaný, je jeho sila. Dokonca aj vzdelané a disciplinované deti sa často nudia, hojdajú sa na stoličkách počas nudných hodín, sedia pri laviciach. Nie každý nábytok vydrží taký postoj, preto je kritérium pevnosti obzvlášť citlivé;
 • Deti radi behajú, tlačia sa, hrajú hry v prírode, počas tejto zábavy často padajú a môžu zasiahnuť. Na zníženie počtu zranení by ste mali zvoliť nábytok pre triedu so zaoblenými rohmi.

Drevené stoly a stoličky

Školské stoly pre jedného študenta

Vysoko kvalitný nábytok pre deti

Školský nábytok

Ako si vybrať nábytok pre dieťa

Okrem týchto funkcií existuje niekoľko povinných hygienických požiadaviek na školský nábytok:

 • Mal by byť vyrobený z materiálov šetrných k životnému prostrediu;
 • Nie je dovolené maľovať nič v tejto triede toxickým lakom alebo lakom. Na maľovanie študentského nábytku použite zlúčeniny, ktoré nemajú štipľavý zápach vyrobený z prírodných prísad;
 • GOST pre školský nábytok prísne reguluje jeho požiarnu bezpečnosť, je možné dosiahnuť dobrú odolnosť proti horeniu vďaka impregnácii všetkých materiálov špeciálnymi látkami. Presne tak ako zaobchádzajú so stenami, podlahami a stropmi vo vzdelávacích inštitúciách;
 • Ostré kovové časti, krútiace skrutky alebo štiepky na drevenom povrchu nie sú povolené.

Súlad všetkého nábytku v škole s uvedenými požiadavkami umožňuje deťom cítiť sa pohodlne. V tomto prípade nepohodlie pri sedení pri stole nebude odvádzať pozornosť študentov od vyučovania.

Veľká skrinka žltá

Školský nábytok pre informatiku

Interiér triedy

Zelené stoly

Trojuholníkové tabuľky

typy

Škola nie je iba školské lavice a stoličky umiestnené pred tabuľou, je to oveľa zložitejší systém, v ktorom je zároveň veľa druhov nábytku navrhnutých na rôzne účely. V závislosti od umiestnenia v konkrétnej kancelárii sa vyberajú rôzne typy nábytku.

Nábytok pre základnú školu by mal zaujímať deti. V mladom veku vytvárajú zvyky, ktoré zostávajú na celý život. Aby boli deti v budúcnosti zvyknuté na udržiavanie poriadku na pracovisku, je potrebné tento proces fascinovať. Na tieto účely môžu byť stoly vybavené špeciálnymi držiakmi na perá, gumy, ceruzky. Detské pracoviská sú často vybavené niekoľkými policami na notebooky, učebnice a písacie potreby.

Školské pulty modrej farby

Nábytok pre ZŠ

Pre chémiu, ak sa vykonávajú pokusy s činidlami, je potrebné zabezpečiť predovšetkým bezpečnosť:

 • Školské stoly sú vybavené umývadlami na umývanie baniek alebo rúk. Musia byť nevyhnutne vybavené nepretržitým prísunom vody. Takéto stoly sú omnoho širšie, môžu sa v nich nachádzať učebnice, pokyny pre laboratórnu prácu, reagencie a banky. Stolová doska takýchto stolov je prísne vodorovná a vybavená stenami, ktoré zabraňujú pádu sklenených baniek a učebníc zo stola;
 • V chemickom kabinete by mala byť kabinet na experimenty vykonávané s uvoľňovaním nebezpečných plynov alebo nepríjemným zápachom. Táto inštalácia s tromi sklenenými stenami a jednou zasklenou nie je úplne, je to tým, že reagencie sú umiestnené v skrinke a pracujú s nimi. Skrinka je vybavená nútenou ventiláciou, ktorá zobrazuje produkty experimentov na ulici;
 • Veľký učiteľský stôl vám umožňuje jasne demonštrovať experimenty a hovoriť o nich deťom;
 • Skrinky s činidlami, horákmi na alkohol a banky by mali byť umiestnené v laboratórnej miestnosti, kde majú prístup iba učiteľ a asistent laboratória. Ako poslednú možnosť môžete na odkladanie fliaš použiť uzamykateľné skrinky a školský nábytok.

Ukážková tabuľka

Školské stoly pre chémiu

Kabinet chémie

Nábytok pre fyzikálnu skrinku je svojím dizajnom podobný nábytku pre chemické experimenty. Je tiež vybavená umývadlami a má vodorovnú dosku. Táto konštrukcia vám umožňuje vykonávať experimenty bez obáv z pádu zariadenia. Stoly vo fyzickej skrinke sú pevne pripevnené k podlahe a nevyvolávajú stály pohyb okolo skrinky, aby nedošlo k náhodnému poškodeniu zariadenia pri pokusoch. Okrem umývadiel sú písacie stoly vybavené zásuvkami na pripojenie elektrických spotrebičov.

Zriadenie kancelárie v škole

Ako zvoliť správny stôl pre výučbu dieťaťa

Detský nábytok

Nábytok nie je takmer potrebný na výstavbu športovej haly, stačí do nej umiestniť niekoľko lavičiek a výstroj na športovanie. Skrinky na veci by sa mali uzamykať v šatni telocvične. Do šatní sú umiestnené vhodné lavičky a hodinky na kontrolu času pred lekciou.

Nábytok do školskej montážnej haly by mal byť na prvom mieste pohodlný, pretože na rozdiel od 45 minút v lekcii v montážnej hale niekedy musíte sedieť niekoľko hodín. Zvyčajne sú tu umiestnené rady stoličiek s lakťovými opierkami a sklápacími sedadlami. Keďže v tejto miestnosti sa zhromažďujú študenti rôznych tried, administratíva nemá možnosť presne zvoliť veľkosť stoličiek. Preto je v hale eventu nainštalovaný stredne veľký nábytok, ktorý je približne vhodný pre deti akejkoľvek výšky. Pred pódiom môžete umiestniť konzolu zvukového inžiniera, musí byť vybavená niekoľkými výstupmi na pripojenie zariadenia. Neodporúča sa ťahať predlžovacie káble z druhého konca montážnej haly, pretože vodiče sa dajú ľahko zachytiť na vodičoch.

Pohodlné kreslá v modrej farbe

Nábytok do školskej montážnej haly

Deti prichádzajú, aby dostávali knihy do knižnice, tu si môžu požičiavať knihy na štúdium alebo fikciu. Nábytok do školskej knižnice by mal obsahovať police, v ktorých je umiestnená beletria a vzdelávacia literatúra. V študovni sú čitacie stoly a stoličky. Môžete umiestniť niekoľko stolov rôznych veľkostí. Vládcovia školského nábytku môžu mať toľko veľkostí, koľko ich má. Poličky by vám mali umožniť vybrať si knihu, ktorú si chcete prečítať, pretože deti, ktoré prichádzajú do knižnice, vždy nie vždy vedia, čo chcú čítať.

Policové police

Knižnica a jej usporiadanie

Niektoré školy sú hostiteľmi múzeí miestnej histórie, kde deti prinášajú výstavy sami. Skrinky so sklenenými dverami sú ideálne pre múzeum, umožňujú vám prezerať exponáty, podpisy a zároveň chrániť predmety za sklom pred neustálym dotýkaním sa rukami. Tu môžete zavesiť fotografie vysvetľujúce účel starých domácich potrieb.

Pre školskú skriňu potrebujete skromné ​​množstvo predmetov. Obsluha je obmedzená na vešiaky s číslami, stôl a kreslo. Pred šatníkom sú aj šatníky, medzi ktoré patrí veľké zrkadlo a police na tašky.

Vybavenie skrine

Šatník so žolíkmi

Dodatočné prvky a funkcie

Okrem základného nábytku sa v triedach nachádzajú aj ďalšie nevyhnutné prvky školského života:

 • Tabuľa - krieda sa v moderných školách dlho nevyužíva. Blízko tabuľa, namiesto handier a farebných pasteliek, je teraz k dispozícii špeciálna polica s perami rôznych farieb a špeciálnou špongiou na odstránenie nápisov;
 • Pod ňou je umiestnený podstavec na plagáty, kde sú študijné pomôcky a farebné materiály;
 • Pracovná plocha učiteľa musí byť vybavená miestom na dočasné uloženie skontrolovaných poznámkových blokov.

Značenie v škole je povinné opatrenie, ktoré uľahčuje určenie miesta, kde sa nachádzajú stoly, stoličky, stoly a skrinky. Tabuľky a stoličky sú označené podľa výšky študenta. Všetok nový nábytok má pridelené inventárne čísla a číslo skrinky, na ktorej bolo zakúpené, sa dodatočne umiestni. V takom prípade malé súpravy pre deti nebudú pre študentov stredných škôl omylom.

Tyrkysové stoly

Školský stôl a stoličky

Školský nábytok

Usporiadanie v triede

Čalúnený nábytok pre školské zariadenie

Výberové kritériá

Učebne sú zariadené v závislosti od veku študentov, ich výšky a účelu. Výber prvkov školského prostredia by mal byť založený na niekoľkých parametroch, ktoré zabezpečujú správne pristátie dieťaťa:

 • Nohy sú pevne na podlahe, kolená nevystupujú príliš vysoko a nohy sa nevisia nad podlahou;
 • Kolená by sa nemali opierať o dosku;
 • Medzi okrajom kresla a chrbtom kolien študenta by mal byť voľný priestor;
 • Zadná časť stoličky by mala niesť spodnú časť chrbta a lopatky študenta;
 • Tabuľka je vybraná tak, aby pracovná doska a lakte dieťaťa v uvoľnenom stave boli v rovnakej výške. Výška školských pultov sa meria rovnými plecami.

Na internete nájdete veľké množstvo obrázkov školského nábytku, ktoré dokazujú, že študent je v poriadku. Okrem ergonomických vlastností by mal byť školský nábytok ekologický, ohňovzdorný a krásny. Všetky výrobky musia mať osvedčenia o kvalite, ktoré umožňujú používanie nábytku v školách.

Pohodlný nábytok do školy

Nábytok na učenie v škole

Veľký praktický šatník

Nábytok pre vzdelávacie inštitúcie

Školské zariadenia

fotografie

Svetlý nábytok do školy

Silný školský stôl

Študentský stôl

Pohodlná malá skrinka

Pohodlná skriňa

Stena je hra

Policový systém pre domácnosť

Priestranná skriňa pre študentov

Praktický nábytok skrinky

Školské pulty neregulované

Lacná stena pre vzdelávaciu inštitúciu

Nábytok pre malé deti Príslušenstvo pre študentský nábytok

Ako si vybrať nábytok do školy

Zelené stoly a stoličky

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine