predchádzajúci post
Vlastnosti skriniek pre materské školy, nuansy voľby
Predchádzajúci článok
Vlastnosti skriniek pre materské školy, nuansy voľby

Funkcie detského nábytku, populárne štýly, dôležité nuansy

Funkcie detského nábytku, populárne štýly, dôležité nuansy

Vytvorenie miestnosti v štýle mládeže si vyžaduje opatrný prístup. Pri usporiadaní interiéru je dôležité vziať do úvahy veľa dôležitých bodov - dostupnosť pohodlného lôžka, stabilný stôl pre triedy a umiestnenie rôznych pomôcok, predmety na ukladanie vecí, doplnky. Vysoko kvalitný mládežnícky nábytok sa stane neoddeliteľnou súčasťou harmonického prostredia. Malo by to byť nielen pohodlné, ale tiež spĺňať všetky požiadavky modernej generácie.

Čo majú radi tínedžeri

Mladí ľudia majú tendenciu gravitovať v obrovskom osobnom priestore a sebavyjadrení. Preto sa vkus mladistvého s ohľadom na vylepšenie domácnosti môže radikálne líšiť od všeobecne uznávaných.

Hlavné priority v dekorácii interiéru budú:

 • Svetlé farby;
 • Skutočné smery konštrukcie;
 • Prevláda jeden štýl.

Väčšina dospievajúcich sa snaží obklopiť veselými kvetmi. Nadmerná sýtosť farieb je však nepríjemná a spôsobuje únavu. Pre dobrý odpočinok a prácu by mala byť miestnosť pre mládež čiastočne vyzdobená v pokojných odtieňoch. Mnoho tínedžerov má rôzne záľuby - šport, hudba, kino, maľovanie, vyšívanie. Interiér, navrhnutý v súlade s nimi, určite poteší mladého majiteľa alebo hostesku. Zároveň by ich nemali dospieť k potešeniu „viesť“ usporiadanie svojich domovov. Ak sa dospievajúci priamo zúčastní na zdobení interiéru svojej izby, bude určite spokojný s výsledkami.

Vlastná izba by sa mala stať miestom pre mladých nájomcov, kde sa môže cítiť slobodne a uvoľnene, zachovávať svoje tajomstvá a len snívať. Mnohí chlapci a dievčatá radi maľujú nábytok sami podľa svojich preferencií. V takom prípade sa rodičom odporúča, aby nebránili túžbe dieťaťa prekladať tvorivé nápady.

Možnosti interiéru malej miestnosti

Moderný nábytok v dizajne pre mládež

Krásna detská izba

Funkčné sady detského nábytku

Slúchadlá do haly

Hlavné typy nábytku a ich kombinácie

Napriek príťažlivosti mnohých mladých ľudí k neštandardným riešeniam zostáva základňa interiéru nezmenená. V miestnosti je potrebné vyhradiť priestor pre:

 1. Pracovný priestor;
 2. Miesto na spanie;
 3. Skladovanie vecí;
 4. Roh koníčkov.

Pracovný priestor

Pre školákov alebo študentov je veľmi dôležité mať pohodlný pracovný priestor. Mnoho z nich bude uprednostňovať multifunkčný nábytok - skladací stôl s veľkým počtom zásuviek a rozsiahlu dosku, do ktorej sa zmestia rôzne vzdelávacie doplnky, výsuvné stojany, mäkké otočné stoličky (alebo kancelárske stoličky s nastaviteľnou výškou).Poličky sú vítané nad pracovným priestorom, ktorý umožňuje cestujúcemu obnoviť svoju vlastnú objednávku, pohodlne zariadiť potrebné položky.

Pracovný priestor v škôlke

Pracovný priestor pre deti v jasných farbách

Detská izba

Ako organizovať pracovisko

Oblasť výučby detí

Miesto na spanie

Dospievajúci často uprednostňujú nadmerne veľké postele alebo rozkladacie pohovky. Takýto nábytok pre mládež sa stane vhodným miestom na oddych, hranie hier, čítanie kníh, rozhovory s priateľmi. Mnoho tínedžerov si vyberie kompaktné pohovky so svetlým čalúnením, výrobky neštandardného tvaru (oválne). Vyťahovacia posteľ sa dobre zmestí do malej miestnosti. Takéto súpravy vám umožňujú šetriť miesto, pretože vo dne sú zložené a vyčistené v skrini.

Mladé dievčatá budú mať radi spodnú časť zásuvky a ďalšie vankúše rôznych veľkostí. Dobrou voľbou by bol výrobok v jemných a svetlých odtieňoch. Pre mladého muža je vhodná moderná transformačná posteľ, navyše vybavená schodmi. Pri usporiadaní odpočinku je dôležitým detailom pohodlný matrac, najlepšie ortopedický, ktorý pomáha udržiavať zdravý chrbát.

Feng shui v škôlke

Nábytok pre mládež

Miesto na spanie nad stojanmi

Vyberte si správne lôžko pre dieťa

Parapet

Šatník ako požadovaný kus nábytku

Tento druh nábytku je potrebný v dospievajúcej miestnosti. Skrinka sa stane úložiskom:

 • Odevy a obuv;
 • Športové vybavenie;
 • Albumy s fotografiami;
 • Pamätné veci.

Musí sa nevyhnutne kombinovať so všeobecným štýlom miestnosti a zároveň nesmie zaberať veľký priestor. Aby sa šetrilo miesto, je často umiestnený v rohu. Za zmienku stojí šifón so zrkadlovými vložkami alebo svetlé modely s fasádami zdobené fotografickou tlačou. Pre mladé dámy, ktoré majú veľký šatník, je vhodnejší priestorný, ale zároveň kompaktný šatník.

Nábytok pre mládež často nemá klasické kľučky. Namiesto toho sa používa moderný systém otvárania - dvere sa otvárajú nezávisle po stlačení fasády. Miestnosť môže obsahovať aj niekoľko malých výrobkov podobného plánu. Tento kus nábytku je tiež často súčasťou viacvrstvových súprav, ktoré môžu v malých bytoch výrazne ušetriť miesto. Posteľ sa často nachádza na hornom „poschodí“, pod ňou - pracovný stôl a skrine. Nižšie môžete umiestniť pohovku, čím vymedzíte zónu spánku, práce a odpočinku.

Mládežnícka skriňa

Svetlé prvky skrinky

Prípad pre dospievajúce dievča

Praktický nábytok pre mládež

Zelené posuvné skrine

Originálne kreslo

Väčšina predstaviteľov modernej generácie uprednostňuje nové trendy a trendy pred klasikou. Mnoho dievčat a chlapcov má radi kreslo v neobvyklom formáte - visiaci výrobok vyrobený z dreva, plastu a dokonca zo skla. Takýto kus nábytku pre mladých ľudí vyzdobí interiér, vnesie do neho poznámku pokoja, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mládeže. Povinná bude prítomnosť mäkkého vankúša na stoličke pre pohodlné sedenie.

Oranžová stolička pre mládež

Taška na stoličky

Kreatívne detské hojdačky

Modrý čalúnený nábytok

Kreslo

Hobby Corner

Mladí obyvatelia domu majú často hobby alebo nejaké hobby, ktoré si vyžadujú pridelenie osobitného miesta. Ak má človek rád šport, dobrým riešením by bolo usporiadanie švédskej steny. Mnoho mladých mužov bude páčiť boxovací vak, basketbalový kôš, lano.

V miestnosti, v ktorej žije mladý chlapec alebo dievča, musia byť k dispozícii ďalšie prvky, bez ktorých nebude miestnosť dostatočne pohodlná:

 • Veľké zrkadlo;
 • Toaletný stolík;
 • Knižné regály;
 • Kompaktný nočný stolík.

Dobre dopĺňajú základný nábytok súčasných bezrámových stoličiek, pukov a valčekov. Udržiavanie poriadku v miestnosti uľahčuje prítomnosť malých komôr a zásuviek. Umožňujú vám mať vždy po ruke správne veci.

Ak má majiteľ miestnosti radi nábytok pre mládež v jasných a nezvyčajných farbách, farebná schéma celého interiéru by sa mala vykonávať v pokojnejšom rozmedzí. Neutrálne farby nábytku sa hodia do interiéru s bohatými farbami.

Moderní dospievajúci vždy vítajú kreativitu. Môže to byť napríklad hojdačka v miestnosti, nezvyčajný dizajn okien, osvetlenie nábytku, pôvodné lustre a svietidlá, svetelné graffiti v kombinácii s mnohými dizajnovými štýlmi.

Hobby kútik v miestnosti

Izba pre dospievajúcich

Navrhnite miestnosť pre teenager

Športový kútik

Dospievajúci chlapec izba

Dizajnové trendy a populárne témy

Zástupcovia modernej mládeže sa určite budú zaujímať o nábytok vyrobený v jednej z najpopulárnejších oblastí dizajnu:

 1. Vanguard;
 2. loft;
 3. High-tech;
 4. safari;
 5. gýč;
 6. "Paris";
 7. Škandinávsky štýl;
 8. Skale.

Avantgarda osloví sebestačných povstalcov odvážnymi pohľadmi a aktívne sa usiluje o sebavyjadrenie. Nábytok pre dospievajúcich v tomto štýle má často lakonický dizajn, špeciálnu dynamiku, kontrastné farby, pohyblivé prvky a atypický dizajn. Takéto kombinácie môžu do obytného priestoru pridať viac funkcií.

Loft zahŕňa dizajn domu v štýle priemyselného interiéru. Uprednostňuje sa minimum nábytku, svetlé a kontrastné vzhľadom na steny. Opakom bude high-tech - štýl vizionárov a tvorivých charakterov. Nábytok pre chlapcov vyrobený v tomto štýle má hladké lesklé povrchy a často pripomína kozmickú loď.

Štýl Safari priťahuje pozornosť milovníkov cestovania a nových objavov. Tento trend sa vyznačuje prítomnosťou nábytku so zvieracím zafarbením av prostredí - totemy, rituálne masky, vypchaté zvieratá.

Kýčik uprednostňujú mladí ľudia, ktorí zanedbávajú zavedené pravidlá a snažia sa skombinovať nezlučiteľné veci. Nábytok vytvorený takým mladým smerom má dosť svetlé a jedovaté farby, na stenách môžu byť graffiti a na podlahe pestrofarebné koberce. Parížsky štýl bude dobrým riešením na zdobenie miestnosti zasneného romantického dievčaťa. Je založená na elegantných, sofistikovaných líniách. Povinné momenty ako:

 • Vyrezávaný alebo kovaný nábytok;
 • Plagáty čiernobiele s výhľadom na hlavné mesto Francúzska;
 • Množstvo roztomilých drobností.

Miestnosť pre dievča vo francúzskom štýle by mala byť vyzdobená v pastelových farbách. Škandinávsky štýl poskytuje minimálnu súpravu nábytku vyrobenú v bohatých a bohatých farbách. Zároveň by všetky výrobky pre mládežnícku izbu mali byť vyrobené z dreva a harmonicky kombinované s pokojným dizajnom stien. Preferované sú pekné truhlice a zásuvky. Na ukladanie kníh a malých vecí na stenu je stojan. Plnohodnotný dizajn podporí prítomnosť stien škatúľ rôznych veľkostí v žltej, čiernej alebo hnedej farbe, určených na ukladanie bielizne a toaletných potrieb.

Smrteľný štýl núti v interiéri prevládať sivé alebo béžové farby, množstvo vzorových fotografií, prítomnosť hudobných nástrojov a žalúzie. Súčasne by mal mať nábytok striktné obrysy, bez „ozdôbok“. Ak v objekte býva milovník hudby, ktorý uprednostňuje hlasnú hudbu alebo talentovaný hudobník, mali by sa o zvukovú izoláciu starať dospelí. Umožní to mladým obyvateľom bytu voľne si užívať obľúbené melódie a jeho rodičia môžu relaxovať po pracovnom dni.

Čiernobiele detské súpravy

Miestnosti pre mládež

Sada detského nábytku

Nábytok pre dospievajúcu spálňu

Ako krásne vyzdobiť interiér

Bezpečnostné a prevádzkové normy

Správne vybraný nábytok je v mladom veku obzvlášť dôležitý. Povinné požiadavky na všetky výrobky sú:

 1. Dodržiavanie vekových charakteristík;
 2. zabezpečenia;
 3. Prírodný základ.

Podľa bezpečnostných noriem by mal byť nábytok pre mládež ergonomický a všetky chrbty by mali byť v súlade s fyziologickými krivkami tela. Správne uhly sklonu, prítomnosť ohybov na sedadlách stoličiek, ortopedické matrace prispievajú k normálnemu rastu a vývoju. Ak nábytok nespĺňa tieto normy, zvyšuje sa pravdepodobnosť rozvoja osteochondrózy, posunu medzistavcových platničiek.

Všetky výrobky musia byť vyrobené aj z prírodných materiálov, ktoré neemitujú formaldehydy a musia mať pevné a spoľahlivé upevňovacie prvky. Nábytok by nemal byť roztrasený a jeho povrch by nemal mať škrabance, praskliny, byť odolný proti poškodeniu a vlhkosti.

Obdobie školského štúdia a študentov znamená intenzívne zaťaženie orgánov videnia, čo zabezpečuje prítomnosť vhodného osvetlenia v miestnosti.Svetlo by malo byť rozptýlené a pracovný priestor je vybavený ďalším osvetlením. Je žiaduce poskytnúť zdroje svetla z rôznych strán povrchu stola. Za týchto podmienok tiene na ruku neklesnú na školské potreby ani na klávesnicu.

Modulárny systém pre mládež

Izba pre dospievajúcich

Šedé odtiene interiéru

Detská izba s rohovou skrinkou

fotografie

Funkčné lôžko

Tematický mládežnícky nábytok

Príjemné teplé tóny dizajnu

Praktický šatník

Pôvodná pohovka

Nábytok pre mládež v jasných farbách

Zelená farba v interiéri miestnosti

Nábytok pre deti a mládež

Drevený nábytok pre dospievajúcich

Výber náhlavnej súpravy pre deti

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine