predchádzajúci post
Ako háčkovať poťah na stoličky, pracovné fázy, vhodný dekor
Predchádzajúci článok
Ako háčkovať poťah na stoličky, pracovné fázy, vhodný dekor

DIY montáž stoličiek z plastových fliaš, stupne práce

DIY montáž stoličiek z plastových fliaš, stupne práce

Nábytok vyrobený z plastových fliaš sa čoraz viac inštaluje do záhradných domov a chát. Mnohí radi umiestnia neštandardné modely do mestských bytov: v škôlkach, na lodžiách a dokonca aj v obývacích izbách, ktoré sú vyrobené v štýle extravagantnej modernej techniky. Dopyt po tomto nábytku je určený nízkou cenou a ľahkosťou výroby, napríklad kreslo vyrobené z plastových fliaš vlastnými rukami môže byť postavené v jeden večer. Z hľadiska funkčnosti sa produkt nebude líšiť od produktu zakúpeného v obchode. A ak je jeho vzhľad príliš škaredý, môžete kreslo zakryť krásnym poťahom alebo potiahnutím čalúnenia.

Výber dizajnu

Ak chcete začať vyrábať nábytok z fliaš, by malo byť určenie vhodného dizajnu. Stolička môže byť vyrobená ako klasický model s lakťovými opierkami a operadlom v tvare hojdacej stoličky, alebo si môžete zvoliť originálny tvar. Prvá možnosť je najobľúbenejšia, pretože je najjednoduchšie vyrobiť takýto nábytok. V závislosti od požadovanej veľkosti môže byť potrebných 90 až 250 prázdnych fliaš.

V počiatočnom štádiu je užitočné zostaviť malý projekt, načrtnúť schematický nákres, mal by sa brať do úvahy množstvo voľného priestoru, ktorý môže byť použitý na nábytok, ako aj typy štruktúr, ktoré bude vhodné umiestniť tu.

Podnikaví remeselníci prišli s niekoľkými spôsobmi, ako vyrobiť stoličky z plastových fliaš. Produkt môžete zostaviť z vertikálne namontovaných prvkov - pri správnom vykonaní vyzerá takýto model celkom slušne. Môžete tiež kombinovať plastové nádoby s drevom alebo drôtom, čalúnené penovou gumou a potiahnuté textíliou. Kombinované možnosti sú vhodné pre moderné interiéry. Mäkký typ nábytku osloví milovníkov pohodlia a útulnosti.

Materiály a náradie

Vytvorenie riadneho kresla je zdĺhavý a namáhavý proces a navyše je finančne náročné. Je potrebné vyrezať časti z dreva alebo preglejky a zostaviť ich, čo vyžaduje aspoň elektrickú skladačku, tesárske lepidlo, klince, kladivo, samorezné skrutky, skrutky. Ak chcete samostatne vyrobiť jednoduchú stoličku z plastových nádob, budete musieť doobjednať minimálne množstvo potrebných materiálov, z ktorých väčšina je doslova po ruke:

 • priamo fľaše rovnakej farby, dizajnu a veľkosti (od 90 do 200 kusov, v závislosti od požadovaných rozmerov hotového výrobku);
 • silná lepiaca páska, jedlo alebo stretch film;
 • nôž a nožnice;
 • textílie na vytváranie poťahov;
 • penová guma pre mäkkosť;
 • kartónové listy a drôty pre rám (ak je to potrebné).

Všetky vyššie uvedené materiály a náradie sú navrhnuté tak, aby tvorili jednoduchú stoličku. V závislosti od dizajnu zamýšľaného výrobku sa môžu vyžadovať rôzne ďalšie prvky. Napríklad na výrobu tela hojdacej stoličky budete potrebovať časti vyrezané z drevotriesky alebo drevovláknitej dosky.

Penová guma
lepenka
Fľaša

Výrobné kroky

Po rozhodnutí o požadovanom type nábytku môžete pokračovať v jeho výrobe. Potrebný počet fliaš je potrebné vopred vypočítať a pripraviť. Niektorí priaznivci recyklácie zbierajú hlavný materiál postupne. Po čakaní na naplnenie určitého množstva prázdnych nádob fľaše spoja do bloku. Výsledné moduly sú uložené na vhodnom mieste - v garáži, skrini, suteréne. Po zozbieraní dostatočného počtu plastových fliaš pokračujú priamo v tvorbe nábytku.

Vytvorenie výkresovej a prípravnej práce

Pri príprave výkresu je žiaduce čo najpresnejšie vyhodnotiť miesto, ktoré bude kus nábytku zaberať. Ukazuje sa teda, že správne určuje výšku kresla a jeho šírku, hĺbku sedadla, veľkosť lakťových opierok. Potom porovnajte získané rozmery s rozmermi dostupných materiálov. V takom prípade je potrebné zohľadniť hrúbku pomocných prvkov - lepiacej pásky, fólie, krytov. Po vytvorení rámu z plastu je konštrukcia doplnená mäkkou penou, tuhosť sedadla je daná použitím preglejky alebo drevotriesky, nábytok je ozdobený tkaninou, to však nemá výrazný vplyv na obsadený priestor.

Ak chcete vyrobiť stoličku, budete musieť vytvoriť niekoľko náčrtkov, ktoré vymeriavajú požadovaný kus nábytku v rôznych uhloch. Výkres môže byť urobený schematicky. Po určení dĺžky, šírky, výšky všetkých prvkov a po použití týchto parametrov na výkresoch je možné vypočítať, koľko materiálu bude potrebné na zavedenie myšlienky do praxe. Pri výrobe stoličky musíte pravidelne (po vytvorení každého jednotlivého prvku) skontrolovať výkres.

Pri príprave na prácu musí byť všetok plast umytý, očistený od nálepiek a prirodzene usušený.

Výroba blokov z fliaš

Po zhromaždení všetkých potrebných materiálov na výrobu stoličky, dokončení prípravných prác, môžete pokračovať do prvej etapy. Na výrobu blokov, ktoré potom tvoria rám, budete potrebovať niekoľko fliaš a škótskej pásky. Celý postup vyzerá postupne takto:

 1. Dve tretiny plastových fliaš musia byť rozrezané na polovicu. Časť, na ktorej je krk, je nasmerovaná s vekom dole a vložená do druhej polovice so spodkom. Potom sa do výslednej štruktúry nainštaluje celá fľaša, na ktorú je potrebné umiestniť dno inej rezanej nádrže. Krk z druhej fľaše ide do odpadu. Výsledkom je celkom tvrdý plastový prvok, ktorý pripomína bochník.
 2. Po vytvorení dostatočného počtu (podľa výpočtov) týchto polotovarov by sa mali spojiť do jedného modulu pomocou lepiacej pásky. Pre lepšiu stabilitu by mali byť všetky fľaše umiestnené s hrdlom dole.
 3. Konštrukciu zabalte čo najtesnejšou vrstvou lepidla. Takto bude možné získať prvok, ktorý sa nedeformuje počas následnej operácie.

Na konci práce by sa malo ukázať niekoľko hotových blokov: základňa, dve podrúčky, chrbát. V tejto fáze je potrebné zmerať všetky časti budúceho kresla a skontrolovať parametre uvedené na výkrese. V prípade, že niektoré časti sú menšie alebo väčšie, štruktúra bloku sa rozvinie, vykonajú sa úpravy a všetko sa znova zostaví.

Rezané hrdlo fľaše
Pripojte celú fľašu a odrezanú časť, pripevnite páskou
Na pásku pripravené prvky
Pre základňu potrebujete 4 bloky po 6 prvkoch

zhromaždenia

Musíte začať montovať stoličku z fliaš s inštaláciou blokov vo forme obdĺžnika alebo štvorca na podlahe.Podľa schémy je potrebné ich pripevniť pomocou drôtu. Takto sa získa základ budúceho produktu. Rovnaké bloky by mali byť položené navrchu, ale mali by byť umiestnené naprieč. Ak je to potrebné, zostavte ich do niekoľkých radov, môžete prvky naskladať do šachovnicového vzoru. Ďalej je potrebné zvýšiť počet riadkov do výšky, v ktorej sa má sedadlo vyrobiť.

V rohoch podstavca sa odporúča pridať „stúpačky“ s výškou jednej alebo dvoch fliaš, aby sa získala štruktúra pevnosti. Sú tvorené z oblých blokov s hrúbkou 10 - 12 prvkov. Na upevnenie všetkých modulov sa používa páska alebo lepiaca fólia. Rovnaké okrúhle bloky sa používajú na navrhnutie lakťových opierok. Zadná strana je vytvorená ako posledná - v prípade potreby ju možno vyrobiť okrúhle alebo štvorcové.

Lepiace bloky s dvoma prvkami k základni
Počínajúc úrovňou 4-5, pridávajte iba bloky operadla a lakťovej opierky
Hotový výrobok

Čalúnenie a mäkké sedadlo

Na čalúnenie kresla z plastových fliaš sa vyžaduje penová guma, ktorá sa v prípade potreby dá zložiť do niekoľkých vrstiev. Na sedadle si môžete vyrobiť ďalší vankúš podľa typu stoličiek, ktoré sa predávajú v obchodoch. To isté sa dá urobiť pre zadnú časť produktu.

Na penovej podložke je kreslo potiahnuté vhodnou textíliou. Ak nie je čas na vytvorenie plnohodnotného krytu, môžete na výrobok jednoducho hodiť deku. Ak existuje možnosť a túžba, nábytok môže byť ozdobený stádom, nubukom, čintzom, umelou kožou, žakárom. Ak je produkt určený na letnú rezidenciu alebo do garáže, nepoužívajte drahé materiály - kryt môžete šiť napríklad zo starých prikrývok. V tejto fáze je však každý majster, ktorý zostavuje stoličku z plastových fliaš svojimi vlastnými rukami, slobodný a dá si predstavivosť.

Vytvorte kryt a nasaďte ho

Čo iné sa dá urobiť z fliaš

Z plastových kontajnerov sa dá vyrobiť veľa užitočných a zaujímavých vecí. Sú skvelé nielen na výrobu rôzneho nábytku. Neustále sa objavujú nové majstrovské triedy a technológie na vytváranie remesiel, interiérových prvkov (vázy, záclony, tácky, rakvy) a výrobky pre chaty a vidiecke domy: kŕmidlá vtákov, odkvapy, kvetinové záhony, záhradné figúrky, tienidlá, zavlažovacie zariadenia, umývadlá.

V domácnostiach sa plastové fľaše používajú aj na vytváranie skleníkov a vidieckych skleníkov. Malé letné budovy je možné stavať tak, že sa najskôr zhromaždí správne množstvo materiálu. Skúsení remeselníci dokážu vyrobiť aj loď, ktorá nebude horšia ako nafukovacia guma alebo drevená.

Nábytok vyrobený z plastových obalov je lacný, pohodlný a ľahký, dá sa bez problémov premiestňovať z jedného miesta na druhé. Neboj sa jej ani tepla, ani chladu ani dažďa. Preto sú k dispozícii všetky nové možnosti produktu: police, skrinky, skrinky, obaly, stoličky, stoličky, stoly, pohovky, postele.

kvetinový
čln
skleník

Pôvodná stolička

Z fliaš si môžete pripraviť pohodlnú stoličku, ktorá osloví dospelých aj deti. Proces tvorby je pre začiatočníkov pochopiteľný. Na prácu sú potrebné rovnaké plastové fľaše s obsahom 2 litre (budú potrebovať 5 - 7 kusov), škótska páska alebo fólia, preglejka alebo hrubá lepenka, univerzálne lepidlo. Ak máte chuť stabilizovať stolicu, musíte do nádoby naliať vodu alebo do nej naliať piesok. Vytvorenie pôvodného produktu sa vykonáva podľa algoritmu krok za krokom:

 1. Pripravené predmety sa položia na podlahu s krkom hore tak, aby ste skončili s okrúhlym blokom.
 2. Celý zväzok je pripevnený páskou alebo páskou.
 3. Okrúhle alebo štvorcové sedadlo sa vyreže z preglejky alebo z kusu hrubej lepenky pozdĺž šírky výsledného ramena stolice a pripevní sa na fľaše lepidlom.

Ak je sedadlo tvrdé, môže byť potiahnuté penou. Hotový dizajn je ozdobený látkou, samolepiacou tapetou, obyčajným bielym papierom.Pri použití tejto možnosti je vhodné nechať dieťa maľovať stolicu vtipnými tvárami alebo inými figúrkami.

Páskové plastové fľaše spolu
Odrežte dva kruhy z preglejky
Zaistite fľašami
Zabalte štruktúru polstrovaným polyesterom
Pridajte čalúnené sedadlo
Rezané časti puzdra
steh
Zamknite stoličku

Pohodlná stolička s operadlom

Aby stolička bola vyrobená z plastových fliaš, musí sa postupovať približne rovnako ako pri výrobe stoličky. Z troch kontajnerov - celých a dvoch rezov - musíte zhromaždiť 16 prírezov. Potom ich spojte do blokov a upevnite ich spolu na prvých 2 fľašiach, potom - 4. Takže, kým všetkých 16 prvkov nevytvorí jeden modul.

Potom sa vytvorí chrbát. Je lepšie urobiť z neho dve fľaše hrubé, dĺžka závisí od rozhodnutia majstra. Každý rad je pripevnený lepiacou páskou, posledný pre krásu môže byť zabudovaný do jedného kontajnera. Plastové operadlo je pripevnené k sedadlu.

Neuchovávajte lepiacu pásku: čím viac je, tým je dizajn spoľahlivejší.

Stôl vyrobený z plastových fliaš

Ak ste chceli zariadiť celú chatu plastovým nábytkom, ďalším produktom po stoličke, stoličke a stoličke môže byť stôl. Potrebujete pre neho fľaše s obsahom 1,5 litra, ktoré majú rovnaký tvar a farbu. Na dosku musíte pripraviť kus preglejky alebo použiť hotovú verziu, ktorá zostala zo starého nábytku. Z pripravených plastových prvkov musíte zostaviť blok požadovanej hrúbky, dať mu tvar kruhu, obdĺžnika alebo štvorca.

Ďalej sa musí kryt otočiť a body, v ktorých bude pripevnený k skrutkám, by mali byť označené. Je lepšie usporiadať ich do kruhu - doska bude umiestnená ako na plote z plastu. Upevňovacie prvky by sa mali vyberať po celej dĺžke tak, aby ich ostré konce nevykĺzali spod pod dosku stola. Alebo ich priskrutkujte na prednú stranu a uzavrite uzávery tmelom. Maľte alebo ozdobte pracovnú plochu tapetou.

Fľaše sú zlepené v pároch po spodnej časti. Horná časť v páre bude bez krytu, spodná bude uzavretá. Potom je každé z nôh zaskrutkované do veka pripevneného na doske. Na posilnenie dizajnu môžete krk horných a dolných prvkov zviazať drôtom. Plastový stôl je pripravený.

Pripravte drevenú pracovnú dosku, nalepte korok, zaskrutkujte fľaše

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine