predchádzajúci post
Možnosti nábytku na verande a na terase, vlastnosti prevádzky
Predchádzajúci článok
Možnosti nábytku na verande a na terase, vlastnosti prevádzky
next-post
Tipy pre inštaláciu hojdačka v byte, nuansy kombinovať s interiérom
Ďalší článok
Tipy pre inštaláciu hojdačka v byte, nuansy kombinovať s interiérom

Sprievodca remeselníckymi hojdačkami

Sprievodca remeselníckymi hojdačkami

Vo svete neustáleho zhonu chce človek niekedy relaxovať, relaxovať. S tým môže pomôcť najbežnejší hojdačka. Od detstva sa s nimi spája toľko pozitívnych emócií. Na nákup nie je potrebné minúť veľa peňazí. Je celkom možné urobiť si hojdačka vlastnými rukami doma. Na to stačí mať túžbu, voľný čas, určitý súbor materiálov a nástrojov.

Základné požiadavky

Predtým, ako začnete, musíte sa oboznámiť s mnohými požiadavkami, ktorých dodržiavanie vytvorí kvalitný produkt. Keďže záhradné hojdačky sa považujú za dosť traumatické, je potrebné starostlivo dbať na to, aby ostatné podmienky nezastínili žiadne zvláštne situácie. Všetky položky musia byť spoľahlivé. Počas prevádzky nie je možné, aby sa v blízkosti nachádzali predmety, ktoré sa môžu stať prekážkou maximálneho zdvihu výkyvu.

Deti sa spravidla radi húpajú. Dospelí však niekedy nie sú averzívne k odpočinku po náročných pracovných dňoch. Pri rozhodovaní o tom, ako vykonať výkyv, je nevyhnutné zabezpečiť vysokú nosnosť a maximálne dynamické zaťaženie. Mať pevný otočný rám je dôležitou bezpečnostnou podmienkou.

V závislosti na tom, kde bude inštalovaná hojdačka, vyberte, čo z nich urobíte. Najčastejšie sa používajú v krajine na záhrade, na čerstvom vzduchu. Stavebné materiály musia byť odolné voči poveternostným vplyvom. Potom vydržia dlho. Nezabudnite na vzhľad. Aby ste si mohli urobiť záhradnú hojdačku vyrobenú vlastnými rukami, musíte si vybrať materiály, ktoré sa ľahko ošetrujú.

Po analýze všetkých požiadaviek a určení parametrov si môžete vybrať typ produktu. Spôsob inštalácie rozlišuje:

 1. Mobile. Ak presné miesto na ich inštaláciu neexistuje, je lepšie zvoliť prenosný model chaty. Potom je možné výkyv usporiadať na akékoľvek vhodné miesto.
 2. Pokoja. Pri vytváraní výkyvu vlastnými rukami je miesto inštalácie určené raz, zostane nezmenené počas celého životného cyklu.

Podľa princípu zariadenia rozlišujú:

 1. Pozastavené. Sedadlo je pripevnené k rámu pomocou zavesenia.
 2. Panelák. Vyznačujú sa pevným rámom zváraným z rúrok alebo vyrobeným z drevených trámov.

Pokiaľ ide o stavebné materiály, najobľúbenejšie sú záhradné hojdačky s vlastnými rukami vyrobené z kovu, dreva alebo ich kombináciou. Všetky vyššie uvedené návrhy spĺňajú požiadavky do tej istej miery. Ak je však bezpečnosť na prvom mieste, najlepšou možnosťou by bol stacionárny kovový rámový výkyv. Vo vzťahu k iným variantom majú väčšiu stabilitu a nosnosť.

mobilné
stacionárne
nepravdivý
panelák

Výber modelu pre domáce použitie

Výber modelu je čisto individuálnou záležitosťou. Všetko záleží na osobných preferenciách. Keďže však doma zvyčajne nie je príliš veľa voľného miesta, najčastejšie sa dáva prednosť detským hojdačkám podľa individuálnych výkresov. Dnes existuje mnoho populárnych možností pre deti. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody.

model

dôstojnosť

nedostatky

hamak

Kompaktnosť, mobilita, jednoduchosť výroby a inštalácie

Vysoká pravdepodobnosť vypadnutia, krehkosť

lavice

Jednoduchosť dizajnu, univerzálnosť

Nedostatočná bezpečnosť

Stolička

Bezpečnosť, mobilita

Má len jednu osobu

balancer

Možnosť súčasného použitia dvoma deťmi

Potreba veľkého množstva voľného miesta

Člny

hustota

Rýchle opotrebenie (ak je vyrobené z plastu)

Aby sa šetrilo miesto, spravidla má takmer všetky detské hojdačky v dome pozastavený typ konštrukcie. Pripevňujú sa k stropu pomocou zavesenia. Môžu byť vyrobené doma. Výber projektu by mal byť založený na vekových charakteristikách dieťaťa a dostupnosti stavebného materiálu. Najjednoduchší spôsob, ako si urobiť hojdačku v hojdacej sieti doma. Za týmto účelom sa kupuje odolná tkanina, ktorá nahradí sedadlo a pár lán.

hamak
lavice
Stolička
balancer
Člny

Pravidlá pre vytvorenie vlastného projektu

V sieti nájdete mnoho typických projektov s rozmermi a výkresmi. Nie vždy sa však organicky zmestia do interiéru a zodpovedajú osobným vkusom. Preto je potrebné vytvoriť si vlastný projekt. Je to veľmi zodpovedný a časovo náročný podnik. Ručne kreslené výkresy plne uspokoja potreby. Ak chcete získať kvalitný produkt, musíte dôkladne zvážiť nasledujúce body:

 • modelovať;
 • počet sedadiel;
 • typ základne a spôsob pripevnenia k zemi;
 • kvalita nepohyblivého rámu ložiska;
 • druh pohyblivej konštrukcie;
 • konfigurácia sedadla.
model
Počet sedadiel
Typ základu a spôsob pripevnenia k zemi
Kvalita nosného rámu
Konfigurácia sedadla
Druh pohyblivej konštrukcie

Rozlišujú sa tieto výkyvné modely:

 1. Záhradný nábytok. Takýto výkyv na ulici osloví pohostinných hostí. Model je navrhnutý pre veľkú spoločnosť, takže je pomerne ťažké ho implementovať.
 2. Gondola. Toto je najlepšia voľba pre hojdačku pre letnú rezidenciu. Poskytnite príležitosť sedieť spolu a rozprávať sa, ako aj ľahnúť si na odpočinok.
 3. Akrobatický lichobežník. Pomerne jednoduchá možnosť, ktorá je lavičkou pri pozastavení. Môže byť pripevnený k špeciálne vyrobenej nosnej konštrukcii aj k stromu.

Hojdačky pre domácich majstrov sú jednoduché, dvojité, trojité. Na základe toho sa následne vypočíta šírka sedadla. Čím väčšia je plocha základne, tým nižší je tlak konštrukcie v mieste inštalácie. Preto pri inštalácii výkyvu na zem vo dvore je potrebné zabezpečiť dostatočne širokú, pokiaľ možno integrálnu základňu. Ak sa uprednostňujú obyčajné rovné nohy bez dodatočného dôrazu, je potrebné pre ne pripraviť špeciálnu platformu, inak sa môžu v priebehu času zaboriť do pôdy.

Nehybný nepohyblivý rám by sa mal líšiť v spoľahlivosti a stabilite.Majú zručnosti zvárača alebo kováča, môžete si na chate urobiť hojdačku vlastnými rukami z kovu. Vyzerajú zásadne. V opačnom prípade sa odporúča použiť strom.

Podľa typu je voľba medzi zavesením a výkyvmi rámu. Závesný model sa vyznačuje jednoduchšou výrobnou metódou. Ako odpruženie je možné použiť rôzne materiály: laná, reťaze, tyče s ložiskami. Laná sú dostatočne pevné, ale nie trvanlivé. Napriek špeciálnemu spracovaniu podliehajú rozkladu. Lanové hojdačky sa najlepšie inštalujú na miestach chránených pred vlhkosťou a zrážkami. Reťaze sú bezpečné, odolné, ľahké. Prakticky nemajú vlastnú zotrvačnosť, v dôsledku čoho sa zavesený výkyv rýchlo spomaľuje. Tým sa znižuje riziko úrazu elektrickým prúdom. Tyče s ložiskami sú vystužené konštrukcie, ktoré vydržia akúkoľvek hmotnosť. Nevýhodou možnosti ložiska je neustála starostlivosť. Ak ich pravidelne nemažete, čoskoro sa objaví nepríjemný hrkál a rýchlo zlyhajú. Štruktúra rámu sa vyznačuje zvýšenou stabilitou. Je bezpečná a mobilná. Nezávislé vytvorenie takéhoto výkyvu je však pracný proces, ktorý si vyžaduje špeciálne zručnosti.

Sedadlo môže byť jednoduchá lavica, lavica s operadlom a lakťovými opierkami, ako aj napodobňovať mäkkú stoličku alebo dokonca pohovku (tento dizajn vyzerá ako plný altánok). Výber závisí od individuálnych preferencií a funkčnosti. Rozdiel medzi modelmi sedadla je v miere pohodlia. Lavičkové sedadlo je vyrobené prevažne z dreva a altánok je vyrobený z čalúnenia a podšívky. Rozhodujúcim momentom je vymenovanie do-it-yourself swing pre letnú rezidenciu.

Po identifikácii všetkých konštrukčných prvkov by sa mali vypočítať rozmery jednotlivých častí. Šírka sedadla na sedadlo je najmenej pol metra. Vzdialenosť od sedadla sa počíta relatívne k pohodlnej polohe nôh, aby ste mohli odtlačiť. Aký vysoký bude regál, závisí od spôsobu hojdania: v polohe na sedenie - 1,7 m, v polohe na státie - 2,5 m. Po stanovení výkresov a rozmerov môžete začať pracovať.

hriadeľ
kolíska
Akrobatické hrazenie

Výroba kovových záhradných hojdačiek podľa výkresu

Existuje jasný návod, ako vytvoriť kovový švih vlastnými rukami. Parametrom je výkres. Základ sa považuje za najvhodnejší z tých, ktoré sú dostupné vo verejnej sfére. Ak vám niečo nevyhovuje, vykonajú sa úpravy vzoru hojdania. Hlavnou vecou pri výbere kovového švihu je adekvátne zhodnotenie vašich schopností. Ak neexistujú žiadne špeciálne zručnosti, stojí za to zastaviť sa na jednoduchšom projekte a nepozerať sa na umelecké diela, ako sú napríklad kované hojdačky.

Po výbere modelu a jeho schematickom prenose na papier by ste mali starostlivo zvážiť zoznam potrebných materiálov a nástrojov. V opačnom prípade budete musieť počas procesu výstavby kontaktovať svojich susedov alebo nájsť chýbajúce zariadenie v obchode so stavebnými materiálmi. A bude to trvať veľa času.

Po získaní všetkého potrebného pre stavbu by ste mali pokračovať vo výrobe častí (rám, sedadlo, vrchlík). Keď sú jednotlivé prvky pripravené, musia sa zlúčiť do jednej konštrukcie a nainštalovať na predtým pripravené miesto.

Materiály a náradie

Ak chcete vytvoriť swing z kovu, musíte sa pripraviť vopred:

 • profil 4 - 7 cm široký a 0,1 - 0,2 cm hrubý;
 • pravouhlé železné rúry s prierezom 1,5 - 2 cm;
 • drevené tyče 3 x 3 cm;
 • odpruženie určené pre náklady do 300 kg;
 • brúsky;
 • zváracie stroje;
 • 6 závesných skrutiek s maticami a podložkami na gravírovanie;
 • farby a laky.

Vyššie uvedený zoznam sa môže zmeniť. Všetko záleží na schopnostiach. Niekto je schopný samostatne prispôsobiť stavebné materiály na požadovanú veľkosť.Ak takéto zručnosti neexistujú, mali by sa získať materiály, ktoré zodpovedajú parametrom uvedeným na výkrese.

Výroba sedadiel

Keď robíte lavicu, musíte mať na pamäti niekoľko dôležitých bodov. Po prvé - pohodlie. Pre pohodlnejšiu zábavu sa musíte postarať o chrbát, na ktorom sa môžete oprieť a úplne uvoľniť.

Hĺbka sedadla by mala byť najmenej 35 cm, potom môžu hojdačka používať deti aj dospelí. V takom prípade nepocítite nepríjemný pocit. Bezpečnosť je dôležitá. Chrbát by mal byť pripevnený tak, aby bol nehybný.

Pri lavičke na špeciálnom stroji sa strihajú tyče jedného a pol metra. Potom sa očistia brúsnym papierom. Po vyhladení povrchu bez drsnosti sa nanesie lak. Dá sa nielen vzhľadu farebnosti, ale tiež chráni drevo pred nepriaznivými podmienkami prostredia. Z profilu je vytvorená lavica, ku ktorej sú privarené upevňovacie prvky pre zavesenie. Pomocou skrutiek sú k nemu pripevnené tyče. Každá akcia musí byť vykonaná premyslene, bez ponáhľania.

Strihajte tyčky správnej veľkosti na stroji
Čistiť a lakovať
Z profilu postavte lavicový rám, zvarte upevňovacie prvky pre zavesenie
Pripevnite tyče pomocou skrutiek

Zváranie kovových rámov

Ako privariť hojdačku? Najprv musíte pripraviť časti určitých veľkostí. Pre stojany sa vyrežú 4 rúry s priemerom 2,5 metra. Pre svetre budete potrebovať 2 kovové tyče s priemerom 2,1 metra. Potrubia sa odrežú v uhle 30 ° a zvárajú sa v pároch, aby sa vytvorili rovnostranné trojuholníky. Jumper je privarený vo vzdialenosti 2 metrov od vrchu každého stojana. Jeho dĺžka je 1 038 metrov.

Účel prepojky nemožno podceňovať. Je zodpovedná za udržiavanie integrity stojanov počas prevádzky kyvadla. Prítomnosť prepojky zaisťuje, že rúry nekorodujú v rôznych smeroch. Vrchy stojanov sú spojené priečkou vyčnievajúcou z obidvoch strán o 5 cm Po zváraní priečky k stojanom sa proces vytvorenia rámu pre budúce hojdačky môže považovať za dokončený.

Ak chcete overiť spoľahlivosť vytvorenej štruktúry, mali by ste sa ju pokúsiť otočiť. Ak to nie je možné, potom je všetko správne a efektívne pripojené. Hojdačky privarené z profilovej rúrky sa vyznačujú vysokou nosnosťou.

Pripravte si podrobnosti
Zvárajte rúry v pároch
Zvarovací mostík
Horná časť stojanov na pripojenie priečky

Tvorba striešok

Na ochranu pred popáleným slnkom alebo letným dažďom je vhodnejšie zvoliť si hojdačku pod baldachýnom. Vďaka streche nad hlavou vám rekreácia v prírode prinesie maximálne potešenie aj napriek poveternostným podmienkam. Ako základ pre rám priezoru si môžete vziať kovové trubice v množstve štyroch kusov. Mali by sa očistiť brúsnym papierom a potom zvariť spolu v pravom uhle. Výsledkom by mal byť obdĺžnik.

Keď je rám pripravený, musí byť pokrytý náterom alebo alkydovým lakom. Všetko záleží na osobných preferenciách. Potom je hotová konštrukcia privarená k hornému priečnemu nosníku v miernom uhle.

Potom sa odoberie hustá nepremokavá látka. Veľkosť plátna je určená parametrami kovového rámu pre vrchlík plus 20 cm na každej strane pre upevnenie. Tkanina je pretiahnutá cez rúry, ohýbaná okolo nich, spojená pomocou konzol pomocou zošívačky.

Existuje ďalšia možnosť: tkanina je nastrihaná presne na veľkosť vnútorného obdĺžnika rámu priezoru. Potom sú na plátno prišité zväzky dlhé asi 35 cm vo vzdialenosti 15 cm, ktoré sú pomocou týchto viazačov pripevnené k rámu vrchlíka. Takto je možné materiál ľahko vybrať na pranie alebo výmenu za nový.

Montáž a inštalácia

Keď budú pripravené jednotlivé prvky budúceho domáceho kovového hojdačky pre chaty, mali by ste ich začať montovať do jedného dizajnu.Ak je model mobilný, môžete kolekciu zhromaždiť na ľubovoľnom vhodnom mieste. Následne nebude ťažké ich preniesť do požadovanej časti chaty.

V prípade vytvorenia stacionárnej možnosti by ste mali najprv pripraviť miesto, kde bolo rozhodnuté nainštalovať hojdačku. Pri výbere miesta by sa malo pristupovať zodpovedne. Odporúča sa vziať do úvahy smer vetra a intenzitu slnka počas dňa. Koniec koncov, ak v dôsledku toho niečo nefunguje, potom demontáž prinesie veľa problémov.

Ak sa vyberie miesto, vykopú sa 4 jamy s hĺbkou 0,5 m, do nich sa uložia podpery a naleje sa betónová zmes. Po vytvrdnutí betónu sa konštrukcia zmontuje. Sedadlo je zavesené pomocou skrutiek. Preto je výkyv „urob si sám“ z profilovej rúrky pripravený na použitie.

Vytvorte betónovú zmes
Vykopajte otvory, nainštalujte podpery a nalejte betón
Zaveste sedadlo k baru
Hotovo

Vytvorenie domácej detskej hojdačky

Najjednoduchšou možnosťou pre detskú izbu je závesná hojdacia sieť z látky. Pre dieťa to bude úžasná zábava. Algoritmus na vytvorenie jednoduchého praktického modelu:

 1. Strop sa pripravuje. Vhodná je iba kapitálová voľba, všetky ostatné nie sú navrhnuté na vysoké zaťaženie. Ak to nie je možné, použijú sa stropné trámy. V mieste pripojenia sa vyvŕta diera, do ktorej sa zaskrutkuje oká kotvy s vloženou karabínou. Bude to pozastavenie.
 2. Odoberie sa hustá nábytková tkanina, ktorá dokáže dieťa uniesť. Hrany sú k sebe pritiahnuté silným lanom, ktoré je priviazané k drevenej priečke vo forme rúrky so šírkou 40 cm a ktorá je pomocou dvoch reťazí spojená s karabinou. Ich dĺžka je zvolená na základe výšky sedadla od podlahy. Čím je dieťa staršie, tým vyššie je sedadlo.

Použitím minimálneho množstva materiálu a času môžete vytvoriť úžasné detské hojdačky. Napriek svojej jednoduchosti prinesie hojdacia sieť dieťaťu veľa radosti a potešenia. A to je také dôležité, aby boli deti šťastné.

Nápady na výrobu originálnych výrobkov

Väčšina ľudí si spravidla vyberie klasické možnosti známe od detstva. Existuje však veľké množstvo originálnych nápadov, ktoré vás môžu prekvapiť svojím neštandardným vzhľadom. Napríklad ako sedadlo sa môže použiť bežná pneumatika. S pomocou zavesenia je pripevnená k vetve stromu a stáva sa ozdobou akejkoľvek letnej chaty s minimálnymi nákladmi.

Nábytok z paliet je stále populárnejší. Swing nie je výnimkou. Na záhrade si môžete urobiť jedno sedadlo aj plné solárium, ktoré pripomína posteľ.

Ako sedadlo sa používa pravidelný drevený kruh, v strede je lano. Vhodné sú aj fitness lopty alebo boxovacie vrece. Korčuľovanie je pomerne extrémne, pretože amplitúda je veľmi vysoká.

Sedadlo môže byť vyrobené z obruče a zavesené na reťaziach. Stačí ho zabaliť penovou gumou a utrieť ju povrazmi. Táto možnosť je vhodná na ležanie. Existuje veľa nápadov. Hlavná vec je dať voľnú ruku fantázii. Potom neobvyklý hojdačka ozdobí každý interiér.

Dodatočné vybavenie

Po dokončení práce sa môžete postarať o ďalšie vybavenie. Aby ste si oddýchli na odpočinku, odporúča sa všiť mäkké poťahy a vankúše. Ako textil je lepšie používať hustú, nepremokavú látku. Potom počasie nepoškodí vzhľad. Okrem toho by sa malo dať ľahko starať. Ako plnivo sa môže použiť penová guma.

Ak chcete, aby sa švih stal pútavým prvkom krajinného dizajnu, môžete rámy namaľovať v jasných farbách alebo ozdobiť rôznymi výtlačkami. Originálne krásne hojdačky sa stanú pýchou majiteľov.

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine