predchádzajúci post
Tipy pre inštaláciu hojdačka v byte, nuansy kombinovať s interiérom
Predchádzajúci článok
Tipy pre inštaláciu hojdačka v byte, nuansy kombinovať s interiérom

Rôzne drevené hojdačky, tipy pre domácich majstrov

Rôzne drevené hojdačky, tipy pre domácich majstrov

Swing je obľúbenou zábavou nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Pri ich umiestňovaní na osobný pozemok súkromného domu alebo chaty je potrebné zaistiť bezpečnosť. Samostatne vyrábať drevené hojdačky najjednoduchšieho dizajnu je celkom dostupné aj pre začiatočníkov. Pre zaujímavejšie a komplexnejšie modely budete potrebovať podrobný popis, schémy, majstrovské triedy.

Odrody vzorov

Prvým krokom k vytvoreniu je výber miesta a typu štruktúry. Existuje viac ako 20 druhov záhradných hojdačiek vyrobených z dreva. Ich rozdiely spočívajú v dizajne, rozmeroch, účele, type sedadla. Najbežnejšie typy mobility a hmotnosti sú:

 1. Pokoja. Vyznačujú sa veľkými rozmermi pevne pripevnenými k základni: buď sa naleje do betónu alebo sa zakopajú do zeme. Tento druh drevenej hojdačky je možné nainštalovať do altánku. V tomto prípade je základňa namontovaná na podlahe.
 2. Portable. Sú ľahké a kompaktné v dizajne. Je stabilný, nevyžaduje upevnenie. Vďaka nízkej hmotnosti sa dá hojdačka ľahko prenášať.
 3. Skladací. Takéto výrobky pozostávajú z rámu a závesnej konštrukcie. Špeciálny typ závitových upevňovacích prvkov uľahčuje viacnásobnú montáž a demontáž výkyvu. Kompaktná veľkosť pri skladaní umožňuje ich prepravu v aute a prepravu so sebou do prírody.
 4. Pozastavené. Modely tohto typu hojdania často nemajú rám. Najjednoduchšou možnosťou je lano s drevenou doskou ako sedadlo, ktoré je možné zavesiť na strom, na trám na verande alebo na vodorovnú lištu v dome. Komplexné typy sú pripevnené háčikmi k stropu. Príkladom sú závesné ratanové stoličky vyrobené z továrne alebo drevené hojdačky na mieru.

Z hľadiska hmotnosti sú tu dospelí a deti. Tieto sa bežne používajú na zábavu. Hojdačky pre deti vyrobené z dreva sú takmer vždy jednoduché, zatiaľ čo pre staršie generácie rodiny sa inštalujú romantické dvojité modely so sedačkami oproti sebe a sedadlámi vo forme sedacích súprav.

prenosný
nepravdivý
demontovateľný
stacionárne

Medzi rôznymi hojdačkami inštalovanými na chalupe vlastnými rukami sú veľmi obľúbené vzory so slnečnou ochranou. Môže to byť baldachýn slamy, markíza na ráme dosiek alebo priehľad z plastu. Výrobky bez takýchto zariadení sú najlepšie umiestnené na tienistom mieste. Podľa štruktúry rámu existuje niekoľko druhov výkyvov:

 1. U tvaru. Pozostáva z dvoch zvislých stĺpikov a jedného vodorovného priečnika. Stabilita závisí od spoľahlivosti upevnenia v zemi (alebo na inom základe). Ak chcete vytvoriť taký drevený hojdačka s vlastnými rukami bude vyžadovať trochu času a materiálov.
 2. V tvare písmena L.Je to štruktúra dvoch párov tyčí a priečnej tyče spojenej v hornom bode. Model je stabilný a nevyžaduje starostlivé posilnenie.
 3. X tvaru. Táto konštrukcia má nízke upevnenie podpier, v dôsledku čoho sú vytvorené prepojky, na ktoré sa drevo kladie vodorovne. Hojdačky sú jednoduché na vykonanie, ale vyžadujú ďalšie zosilnenie na základni.
 4. A-rám. Vyznačujú sa zvýšenou stabilitou vďaka dodatočným konštrukčným prvkom - bočným stenám, ktoré zvyšujú spoľahlivosť. Sú najlepšie prispôsobené pre plnohodnotný komplex pre deti s lanami, rebríkmi.

Predtým, ako urobíte hojdačka, musíte pripraviť materiály. Je potrebné vopred sa rozhodnúť, ktoré druhy dreva je lepšie použiť, ako spracovať povrch. Spoľahlivosť, trvanlivosť a bezpečnosť produktu závisia od výberu zdrojového materiálu.

nožnicové
V tvare písmena L
V tvare písmena U
X v tvare

Materiály a nástroje na výrobu

Výber materiálu závisí od konštrukcie a typu konštrukcie. Domáce hojdačky sa vyrábajú z dosiek, trámov, europaliet, guľatiny. Tieto sa musia používať silné, pomerne pevné. Dobre sa hodia ihličnaté druhy dreva, ako je borovica, smrekovec.

Súbor potrebných nástrojov:

 • reťazová píla;
 • elektrická skladačka;
 • hoblík;
 • vŕtačka s vŕtačkou;
 • skrutkovač;
 • skrutky s krúžkom;
 • kladivo;
 • skrutky s okom.

Konce guľatiny, ktorá sa má zakopať, musia byť chránené pred hnilobou, napríklad živicou. Ako zavesenie sa používajú reťaze alebo silné laná s kovovým jadrom. Nielen vynikajúce sedadlá sú vyrobené z dosiek. Pri správnej obratnosti bude možné vytvoriť plnohodnotný rám A z dvojitého pásu, ktorý poskytne dobrú pevnosť a spoľahlivosť konštrukcie. Sedadlo môže mať formu lavice, stoličky, pohovky s lakťovými opierkami. Okrem štandardnej sady kladív, klincov, skrutkovača je potrebný šmirgľ. Lak, ktorý chráni drevo pred zničením, bude na dotyk bezpečnejší a hladší.

Hojdačka vyrobená z dreva je stabilná a montážne diely sú vďaka svojmu pravidelnému tvaru ľahšie. Na výrobu sa používa zaoblený alebo nez zaoblený stavebný materiál. Štandardný prierez 40 x 70 mm vám umožní vytvoriť doplnok s dobrou nosnosťou a sedačkou. Materiál musí byť brúsený, ošetrený fungicídnymi a antiseptickými roztokmi. K základnej súprave nástrojov sa pridávajú kovové konzoly, takeláž, reťaze.

Závesné konštrukcie z europaliet sú ekonomickým spôsobom, ako vytvoriť príjemné miesto na oddych. Stačí si vybrať drevenú paletu, spracovať ju, prikryť matracom, prikrývkou, vankúšmi a zavesiť ju na laná zo stropu altánku alebo vrchlíka. Ukázalo sa, že chata verzia hojdačka. Proces môžete mierne skomplikovať pridaním nízkych bočných stien, hlavy alebo premeny palety na malú pohovku na zavesených reťaziach.

Na vytvorenie takýchto pomocných materiálov a nástrojov bude potrebné:

 • kladivo;
 • kľúče;
 • kovové rohy;
 • vŕtačky do dreva;
 • elektrická skladačka.

Na bezpečné uchytenie sa používajú odolné háčiky alebo karabíny. Nezabudnite na predúpravu tekutými prípravkami na pleseň, základný náter a farbu.

Po určení rozmerov, výbere dizajnu a materiálov pre budúce výkyvy si musíte vybrať výkres alebo ho vytvoriť sami. Malo by sa to starostlivo vypracovať: chyby, ktoré sa vplížili do výpočtov, rýchlo viedli k negatívnym dôsledkom. Bezpečnosť by mala byť na prvom mieste.

lúč
drevo
Euro palety
Nástroje

Kresba tvorba

Výkresy drevených hojdačiek pre letnú rezidenciu vlastnými rukami sa vytvárajú podľa presných parametrov. Je potrebné vziať do úvahy také faktory, ako je pevnosť materiálov, stabilita konečnej štruktúry. Veľkosť štruktúry, rovnako ako amplitúda kývania s dĺžkou zavesenia, bude závisieť od zvoleného miesta.Bez inžinierskych zručností je možné urobiť kompetentný výkres, ale iba s maximálnou presnosťou, presnosťou merania surovín, dodržiavaním odporúčaní skúsených remeselníkov. Tipy:

 1. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je nakresliť schému výkyvnej podpory.
 2. Na základe vybraného typu rámu, materiálových charakteristík (dĺžka, hrúbka, nosnosť) vypočítajte výšku a šírku nosnej konštrukcie. Zadajte údaje do výkresu.
 3. Samostatne simulujte usporiadanie sedadla s uvedením dĺžky, šírky, výšky, prítomnosti operadla, lakťových opierok.
 4. Okrem toho vytvorte nákres príslušenstva.

Vo fáze modelovania je možné identifikovať nedostatky a slabiny pri návrhu. Je potrebné zabezpečiť výstužné prvky: zarážky, prepojky, ďalšie upevňovacie prvky. Výkresy nevyhnutne zahŕňajú:

 • typ rámu (pre zložité štruktúry - vo viacerých projekciách);
 • výška a obvod základne;
 • zoznam a lokalizácia výstužných prvkov (dištančné prvky, svetre, šatky);
 • typ, počet, veľkosť sedadiel, spôsoby montáže;
 • dĺžka, hrúbka, materiál zavesenia.

Je oveľa jednoduchšie používať hotové systémy na výrobu hojdačiek do záhrady. Sú maľované, dobre navrhnuté. Takéto výkresy, ak sú potrebné, sú vyhotovené v dvoch alebo viacerých výčnelkoch, ku každej časti sa vzťahujú nielen parametre číselných rozmerov, ale aj vysvetľujúce podpisy. Ďalej je tu zoznam tipov a užitočných rád, ako urobiť záhradnú hojdačku.

DIY workshopy

Podrobné pokyny pomáhajú oživiť populárne modely. Vytvorenie záhradnej hojdačky z vlastných rúk nebude ťažké ani pre človeka, ktorý nemá tesárske vzdelanie, ak budete dôsledne dodržiavať odporúčania. Môžete vyrábať modely pre deti a dospelých s rôznymi vzormi rámov.

Dieťa v tvare A

Prípravná fáza zahŕňa nakreslenie diagramu. Rozmery sa určujú na základe veku, výšky a hmotnosti dieťaťa. Pri výpočte by ste mali použiť základné pravidlá:

 1. Výška zavesenia sedadla nad zemou nie je menšia ako pol metra. Toto umožní dieťaťu samostatne zastaviť hojdanie, pričom nedôjde k rušeniu pri jazde.
 2. Šírka sedadla pre pohodlné používanie by nemala byť menšia ako 60 cm.
 3. Dĺžka odpruženia je 1,6 m, čo vám umožní, aby ste sa v prípade potreby otočili.
 4. Výška podpier od zeme po priečku je určená hrúbkou výkyvného sedadla a je v rozsahu 2,1 - 2,3 m.

Najprv musíte pripraviť materiály, nástroje. Pre rám A je nosník vhodný ako podpera. Predpoklad - suchý materiál bez známok kazenia.

Na dreve by nemali byť žiadne povrchové chyby vo forme uzlov, dier.

Úplný zoznam toho, čo je potrebné na vykonanie hojdačky:

 1. Štyri nosníky s prierezom 80 x 80 cm alebo 100 x 50 cm ako držiak plus jeden z nich na priečke.
 2. Doska s rozmermi 60 x 30 x 2,5 cm ako sedadlo plus ďalšie tri až štyri kusy na lakťových opierkach, operadlo pre malé dieťa (povinné do šiestich rokov).
 3. Závesné reťaze alebo káble z nehrdzavejúcej ocele, silné laná - 2 kusy.
 4. 250 kusov skrutiek 50 x 3,5 mm a 50 kusov 80 x 4,5 mm na upevnenie rámu.
 5. Háčiky (karabína, oceľový roh) na pripevnenie zavesenia.
 6. Základný náter na drevo, laky, farby, fungicídy proti hubám.

Z náradia, ktoré budete potrebovať: hobľovačka, skrutkovač, elektrická priamočiara píla alebo motorová píla, vŕtačky do dreva, olovnica, úroveň, miera pásky, brúska. Po príprave materiálov a zariadení môžete pokračovať v implementácii plánu projektu:

 1. Miesto vybrané pre hojdačka musí byť očistené od trávy, zvyškov, kríkov v okolí a potom zarovnaných. V prípade potreby môžete miesto betónovať (zvyšuje riziko zranenia pri páde) alebo v prípade ďalšieho rozšírenia detského komplexu vyrobiť drevenú podlahu.
 2. Tyčinky je potrebné pripraviť: brúsené, aby sa znížilo riziko štiepenia, ošetrené fungicídom a primerom.
 3. Montáž otočného rámu typu A sa vykonáva priamo na zemi.Najprv odrežte roh na jednom z koncov každej zo štyroch tyčí, potom pevne pripevnite spárované prvky a pripevnite ich skrutkami so samoreznými skrutkami. Inštalujte podpery na zem. Pre väčšiu stabilitu môžete použiť svorky, tyč alebo vykopať tyč do zeme a zničiť konce.
 4. Namontujte priečku a pripevnite ju rohom alebo vhodnou dýzou.
 5. Zložte sedadlo z dosiek. Model môžete vylepšiť chrbtom, lakťovými opierkami alebo použiť improvizované materiály: pneumatiky, palety, staré detské stoličky.
 6. Upevnite kardan na hornú priečku. Ako upevnenie sa používa uzol lana alebo spoľahlivejšie metódy: kotva, karabína, oceľové platne, špeciálne otočné jednotky.

Záverečnou fázou je zdobenie hotovej stavby - maľba nátermi odolnými voči vonkajším vplyvom. Musia byť netoxické, bezpečné pre dieťa. Povinná starostlivosť zahŕňa pravidelnú kontrolu spojovacích uzlov, štrukturálnu stabilitu a neprítomnosť poškodenia.

Zostavte rám sedadla
Pripojte rám k zadným držiakom
Pripevnite predné nohy
Upevnenie podrúčok
Zablokujte operadlo a prvky sedadla
Zaveste hotový produkt na rám A

S vrchlíkom

Vrchlík pomôže chrániť miesto odpočinku pred počasím. Ako sedačka sa používa hojdačka s viacerými sedadlami - lavičky vhodné pre zavesenie rodiny. Dizajn tohto typu sa vyrába na základe A-rámu. K množine nástrojov opísaných v prvej hlavnej triede musíte pridať:

 1. Ako podpera - 5 dvojmetrových tyčí rozmerov 140 x 45 mm a dve časti na dištančných podložkách s prierezom 140 x 45 mm, dĺžky 96 a 23 cm.
 2. Pre lavice s prierezom 70 x 35 mm. Budete potrebovať: 2 časti dlhé 95,5 cm, 4 60 cm, 2 120 cm (sedadlo) a 27,5 cm (lakťové opierky). Potrebné sú aj tri čalúnenia 70 x 25 mm pre operadlo 130 cm a 8 čalúnení pre sedadlo 130 cm.
 3. Dve striešky z dreva 70 x 35 mm, dlhé dva metre a 90 cm.

Postupné vykonávanie spočíva vo vytvorení podpory, hojdačky, vrchlíka. Ako posledný môžete použiť markízu odolnú voči vode. Táto možnosť chráni pred spálením slnka a dažďom. Master class:

 1. Na koncoch podpier je potrebné urobiť šikmé rezy. Najpohodlnejšie je to urobiť pomocou štvorca s krokvami.
 2. Spojte výkyvné podpery navzájom a na priečny lúč. Ďalej musia byť dištančné prvky odrezané pod uhlom a pripevnené vo vzdialenosti 15 cm pod horným nosníkom. Spodné tyče pripevnite pol metra od zeme.
 3. Zostavte obdĺžnikový rám pre markízu. Upevnite ho pomocou skrutiek. Rám je pripevnený k horným vzperám zozadu a v strede pod miernym sklonom na odtok vody.
 4. Z dielcov zostavte kladivo a klince: najprv - rám, potom vyplňte základňu a zadné popruhy.
 5. Zaveste reťazovú lavicu pomocou závesných okov a karabín. Dĺžka retiazky - 110 cm.
 6. Pripevnite vrchlík k rámu.

Okrem markízy môžete ako ochrannú strechu použiť aj plastové fólie, kovové dlaždice, vlnitú lepenku. Hotové výrobky musia byť chránené pred škodlivými účinkami poveternostných podmienok: základný náter, natretý. Záhradná hojdačka pre domácich majstrov urobená z dreva s pripraveným vrchlíkom.

Na altánok alebo verandu

Závesné hojdačky v altánku, na verande, na verande alebo na terase - nielen miesto relaxácie, ale aj vynikajúci dekor. Najčastejšie sa vyrábajú vo forme pohoviek. Hlavnou podmienkou je prítomnosť silného nosného lúča, na ktorý sú zavesené zavesenia. Súbor materiálov a nástrojov sa zmenšuje v dôsledku toho, že nie je potrebné podoprieť. Pre sedadlo s lakťovými opierkami a operadlom s rozmermi 1400 x 600 potrebujete:

 • tyč s prierezom 70 x 40 mm pre rám sedadla: 2 kusy s dĺžkou 1400 mm a 3 kusy po 600 mm;
 • lamely 70 x 25 mm v 1 400 mm - 2 kusy a 600 mm - 2 kusy na chrbte;
 • dve tyče v dĺžke 270 mm a 600 mm pre podrúčky;
 • dosky 600 x 200 x 30 mm - 3 kusy, 600 x 100 x 2,5 mm - 4 kusy na chrbte;
 • dosky 600 x 200 x 30 mm - 8 kusov pre základňu sedadla;
 • laná s kovovým jadrom dlhé 3 m - 2 kusy;
 • kovové háčiky - 2 kusy;
 • kladivo, klince, skrutkovače, skrutky;
 • matrace, vankúše, prikrývky na posteľ.

Krok za krokom návod na zostavenie takejto pohovky je vytvorenie rámca pre základňu, späť. Časti sú spojené klincami, pripevnené k nosníku pomocou kovových háčikov. Pracovné etapy:

 1. Dajte dohromady základňu pohovky z barov. Ďalej vystužte kovovými rohmi.
 2. Vytvorte rám operadla a pripojte ho k základni.
 3. Pre chrbát so vzorom v tvare kríža z dosiek je potrebné urobiť rohové zárezy, ako aj vystrihnúť drážky v dolných tyčiach, aby sa prekrytie krásne prekrývalo. Dosky sú pribité na tyče rámu.
 4. Vyrábajte podrúčky.
 5. Pripevnite laná k spodnej časti pohovky a pripevnite ich k opierkam na ruky.
 6. Choďte do háčikov, zaveste hojdaciu pohovku.

Poslednou etapou je dekorácia. Textil - matrac, vankúše, posteľné prikrývky dodajú pohovke útulný vzhľad. Najjednoduchším spôsobom, ako vytvoriť visutú hojdačku na verande alebo verande, je použitie improvizovaných materiálov, napríklad starej drevenej postieľky. Najprv sa musí zosilniť zrazením rámu základne a späť silnými tyčami. Pomocou paliet môžete vytvoriť hojdačka na zaveseniach v altánku alebo na terase.

Pripravte si podrobnosti
Zhromažďovať podrobnosti o lavičke
Na zavesenie

Z paliet

Hojdací stroj vyrobený z paliet je pre začiatočníkov veľmi obľúbený kvôli minimálnym časovým a materiálovým nákladom. Stačí jedna alebo dve palety, zavesenia a upevňovacie prvky. Palety by mali byť silné, bez známok rozkladu, plesní, prasklín. Ako takeláž sa používajú buď takelážne zariadenia, alebo karabíny. Nástroje na výrobu:

 • píly na kov;
 • kliešte;
 • vŕtačky;
 • skrutkovač;
 • kľúče;
 • inštalatérska bob;
 • kľúče;
 • úroveň, ruleta.

Postupná inštrukcia najjednoduchšieho zavesenia výkyvov z paliet zahŕňa predbežné brúsenie, spracovanie impregnáciou a náter. Potom sa laná upevnia pomocou najjednoduchšieho „koňského uzla“. Konštrukcia je zavesená buď na nosníku altánku alebo na nosníku tvaru A. Dodajú pohodlie vankúšom, čelnej doske a bočným stenám, vďaka ktorým sa hojdačka zmení v spanie v prírode. Pomocou rohov môžete vytvoriť pohovku. Na použitie ako podrúčky sa odporúča pár tyčí.

Pripravte palety
Skrutkujte späť
Kotviace kotvy
maľovať
Ozdobte mäkkými poťahmi a vankúšmi
Na zavesenie

Pergola štýl

Pergolová hojdačka je mini-altánková stavba na štyroch stĺpoch so strechou. Niekedy sú dodatočne zo strán zatvorené prelamovanými alebo matnými stenami, aby boli chránené pred vetrom. Sedadlo je zvyčajne dvojité alebo trojité vo forme lavice. Stabilita tohto dizajnu je omnoho vyššia, ale zoznam potrebných materiálov je väčší ako pri tradičných hojdačkách tvaru A s vrchlíkom. Pre model s rozmermi 3 000 x 1 000 x 2 400 mm bude potrebné množstvo materiálov:

 1. Štyri podporné stĺpy s prierezom 90 x 90 mm, vysoké 2,1 m.
 2. Dve horné priečky s dĺžkou troch metrov 90 x 90 mm.
 3. Štyri bočné tyče 90 x 90 mm v dĺžke 1 000 mm.
 4. 8 tyčí s prierezom 22 x 140 mm v dĺžke 1020 mm pre vrchlík.
 5. 8 hmoždiniek s prierezom 10 mm a dĺžkou 75 mm.

Na sedadlo potrebujete tyče 90 x 90 dlhé:

 • 660 mm (2 kusy)
 • 1625 mm (4 jednotky);
 • 375 mm (2 kusy);
 • 540 mm (2 jednotky);
 • 1270 mm (2 kusy).

Potrebujete tiež 3 tyče 140 x 30 s dĺžkou 310 mm a 1685 mm, s prierezom 90 x 30 mm s dĺžkou 560 mm v množstve dvoch kusov pre podrúčky. Časti sú vzájomne spojené pomocou hmoždiniek. Hmoždinky sa musia používať z nehrdzavejúcej ocele.

Postup montáže a inštalácie:

 1. Vytvorenie pergoly. Zložte diely pomocou upevnenia nosných stĺpikov pomocou bočných koľajníc a potom spredu a zozadu.
 2. Namontujte rám, prípadne ďalšie bočné stĺpiky na základni hojdačky.
 3. Zostavte výkyvné sedadlo.
 4. Urobte baldachýn plnením lamiel v rovnakej vzdialenosti od seba. Aby ste chránili pred dažďom a slnkom, môžete položiť na strechu markízu, nepremokavú plachtu alebo kovové dlaždice.Estetickejšia alternatíva, živá strieška z tkania rastlín, ako sú hrozno alebo chmeľ, je plná hmyzu.
 5. Pripevnenie zavesenia na lavicu a hornú priečku.

Posledné, čo treba urobiť, je ozdobiť štruktúru, a to lak alebo farbu. Malo by byť tiež ošetrené ochranou proti hnilobe a plesniam. Mriežky prelamované sa dajú pripevniť na bočné koľajnice ako steny.

Pripravte si časti sedadla
Zasuňte zábradlia sedadla
Vykopajte diery pod stĺpy
Stĺpiky upevnite betónom
Pripevnite priečny a pozdĺžny nosník
Visieť hojdačka

Protokoly s dvoma ramenami

Takéto hojdačky majú spevnené dvojité ramená v tvare U vo forme spodných vzpier. To všetko umožňuje zlepšiť stabilitu. Polená by sa mali brúsiť, brúsiť, lakovať. Z nich musia byť pripravené nosníky, priečny nosník, štyri rozpery, dva pre každý nosič. Časti sú upevnené spolu s kovovými konzolami.

Postupná montáž výkyvu guľatiny s dvojitými nohami:

 1. Namočené guľatiny by mali byť impregnované špeciálnym zložením, lakované. Konce, ktoré sa majú vykopať do zeme, musia byť zalepené alebo morené strojovým olejom.
 2. Na dorazoch urobte šikmé rezy.
 3. Vykopajte podporné stĺpiky do zeme.
 4. Pripevnite zarážky.
 5. Vložte priečku a pripevnite ju pomocou konzol.
 6. Pripevnite zavesenia, namontujte sedadlo - dosku alebo stoličku.

Uvažované metódy a majstrovské triedy pri vytváraní swing majú svoje klady a zápory. Všetky sa líšia zložitosťou vyhotovenia a materiálov. Po ich preštudovaní si rýchlo uvedomíte, ako urobiť záhradnú hojdačku zo stromu sami, a rôzne schémy a pripravené výkresy uľahčia usporiadanie osobného zápletku.

Pripravte borovicu
Vytiahnutie guľatiny pomocou pletacej ihly
Pripevnite bočné stojany
Visieť hojdačka

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine