predchádzajúci post
Sprievodca remeselníckymi hojdačkami
Predchádzajúci článok
Sprievodca remeselníckymi hojdačkami
next-post
Rôzne drevené hojdačky, tipy pre domácich majstrov
Ďalší článok
Rôzne drevené hojdačky, tipy pre domácich majstrov

Tipy pre inštaláciu hojdačka v byte, nuansy kombinovať s interiérom

Tipy pre inštaláciu hojdačka v byte, nuansy kombinovať s interiérom

Swing - dizajn zábavnej zábavy pre dospelých a deti. Niektorí sú si istí, že tento produkt v obývacej izbe nie je úplne vhodný, ale nie je tomu tak. Ak pristupujete zodpovedne k návrhu a inštalácii, hojdačka v byte sa stane harmonickým doplnkom do interiéru. Podobné vzory sa čoraz častejšie používajú ako doplnok k dekorácii domácnosti. Okrem toho sú rovnako žiadané možnosti pre deti aj dospelých, pretože v každom veku potrebujete minútu odpočinku a zábavy.

Dizajnové odrody

Všetky hojdačky majú sedadlo, ako aj systém odpruženia, ktorý je namontovaný na podpere. Ten môže byť zabudovaný alebo ako samostatná jednotka. Najjednoduchšou možnosťou je lanová doska pripevnená k stropu. Vždy si však môžete vybrať zaujímavejší výkon.

Všetky výkyvy v byte sú rozdelené do troch hlavných skupín:

 1. Pre batoľatá. Sú navrhnuté tak, aby posilňovali svaly, vestibulárny aparát dieťaťa, a tiež len aby dodávali príjemné emócie. Výrobky sú väčšinou vo forme ležadla s mäkkým sedadlom. Môžu byť obyčajné a elektrické.
 2. Pre fyzický vývoj dieťaťa. Zameriavajú sa na posilnenie chrbtových svalov a vytvorenie správneho držania tela. Pomáhajú tiež pobaviť dieťa, dávajú rodičom chvíľku odpočinku.
 3. Pre relaxáciu. Takéto modely sú vhodné pre dieťa aj pre dospelých. Ich hlavnou úlohou je dať príjemné emócie.
Pre batoľatá
Pre fyzický vývoj dieťaťa
Pre relaxáciu

Produktová rada je pôsobivá v rozmanitosti. Je možné uprednostniť jednu z týchto možností:

 1. Nízka elektrická hojdačka s mäkkým sedadlom pre najmenších. Môžu sa líšiť v konfigurácii, použitých materiáloch, type mechanizmu. Jednou z výhod návrhu je možnosť následného použitia ako vysokej stoličky.
 2. Namontovaná kabrioletová hojdačka. Ich hlavnou výhodou je možnosť prepravy. Kompaktný produkt môžete ľahko zhutniť doma, na ulici a dokonca si ho vziať so sebou na výlet.
 3. Hojdačky hojdačky. Takéto modely sú vhodné pre dospelých a deti. Umožňujú relaxovať a odpočívať. V hojdacej sieti sa zvyčajne používajú husté, ale príjemné látky na dotyk. Odpruženie sa vykonáva na stojace podpery alebo na strop.
 4. Závesné výrobky. Sedadlá sú vyrobené z plastu, gumy alebo dreva. Ich tvar môže byť akýkoľvek. Závesné konštrukcie často na strop, ale niekedy namontované na stene. Výrobky sú pomerne jednoduché. Sú určené pre deti od 6 mesiacov a staršie.
 5. Plastové možnosti. Toto je dostupnejšia alternatíva. Modely sa môžu líšiť v rôznych konfiguráciách, type mechanizmu, vlastnostiach použitia, spôsobe montáže.
 6. Swing-vyvažovačky. Je to skvelá voľba, ak má rodina dve deti.Ďalšie plus - hojdačka nemusí byť stanovená (vo väčšine prípadov). Postačuje položiť štruktúru na podlahu - je pripravená na prevádzku.
 7. Podlahy z rôznych materiálov, vrátane ratanu. Ich charakteristikou je systém odpruženia a sedadlo je kombinované. Výhody modelu - schopnosť presunúť sa z miestnosti do miestnosti, nie je potrebná inštalácia. Ale mínus sú pôsobivé rozmery, takže produkt nie je vhodný pre malé miestnosti.
 8. Prútené. Vyzerajú veľkolepo, dokonale dopĺňajú akýkoľvek interiér. Zvyčajne určené iba na relaxáciu.

Akákoľvek detská hojdačka môže byť doplnená hudobným sprievodom, stolom so sedadlom, svetelnými efektmi, hracími panelmi, bočnicami.

Existujú samozrejme aj ďalšie možnosti, ako sa pohybovať, ale tieto sa považujú za najbežnejšie. Výber závisí od účelu miestnosti.

elektrický
Namontovaná kabrioletová hojdačka
hamak
nepravdivý
plastický
Swing swing
podlaha
prútený

Kam umiestniť

Je dôležité zistiť, kam umiestniť hojdačku v obytnom priestore. Existuje veľa možností a každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Môžete umiestniť dizajn:

 1. V obývacej izbe napríklad pred televízorom alebo krbom.
 2. Spálňa je oproti oknu. Závesné stoličky a hojdačky budú vyzerať veľkolepo, ak táto oblasť umožňuje ich inštaláciu.
 3. V detskej izbe. Modely sa vyberajú s ohľadom na voľnú kvadratúru.
 4. Na balkón alebo lodžiu. Používajú sa prútené a závesné variácie. Príležitostne sa inštalujú podlahové modely s veľkolepým dizajnom.
 5. Vo dverách. Toto miesto je vhodné na umiestnenie visutých a lanových hojdačiek, ktoré sa zvyčajne skladajú zo sedadla a dvoch úchytiek. Často sú konštrukcie namontované tak, že je možné ich ľahkým prístupom posunúť na stranu.

Inštalácia výkyvov vyžadujúcich upevnenie by sa mala vykonávať v miestnostiach s betónovými podlahami. Inštalácia na sadrokartónové alebo modulárne stropy je zakázaná.

V obývacej izbe
V spálni
V detskej izbe
Na balkóne
Vo dverách

Výberové kritériá

Pri výbere hojdačky pre izbu je potrebné zvážiť veľa bodov. Kvalitný model bude mať:

 • odolný a príjemný na dotykový materiál sedadla;
 • spoľahlivé a stabilné držiaky;
 • dobre pevné sedadlo;
 • silné bezpečnostné pásy;
 • mäkký inguinálny popruh;
 • zábradlia na zvýšenie bezpečnosti;
 • ochranné hranice pre najmenších používateľov;
 • špeciálne podložky pre ľahkú jazdu;
 • protišmykové zámky;
 • stabilný ťažký rám, ktorý sa počas prevádzky nepohybuje.

Existujú špeciálne požiadavky na hojdačky pre deti. Mali by sa vyznačovať zvýšenou pevnosťou, spoľahlivosťou a bezpečnosťou. Povinná je prítomnosť upevňovacích pásov, najmä vo výrobkoch pre kojencov. Materiál, z ktorého je konštrukcia vyrobená, musí byť ekologický, odolný a ľahký. Rám a sedadlo by sa mali pohodlne používať. Okrem toho môžete venovať pozornosť výbavám, napríklad visiacim hračkám, hudobným sprievodom, výškovým hračkám.

Hlavným kritériom je súlad výkyvu s vekom dieťaťa.

Pre novorodencov si môžete zvoliť hojdacia kolíska, deti od šiestich mesiacov a staršie - transformátory vo forme hojdačky a vysokej stoličky, pre deti od jedného do troch rokov - podlahové modely vybavené bezpečnostnými pásmi a stabilným rámom, a pre deti od troch a starších - visiace výrobky. , vyvažovače hojdania a ďalšie variácie.

Mali by sa riadiť aj ďalšími tipmi:

 1. Výrobca musí uviesť maximálne zaťaženie hmotnosťou. Nemôžete ich ignorovať.
 2. Pri kúpe plastového produktu musíte skontrolovať, či nemá praskliny, poškodenie alebo nepríjemný zápach.
 3. Modely vyrobené z dreva musia byť lakované. Pomôže to zabrániť zraneniam spojeným s trieskami.
 4. Dizajn pre deti by nemal mať ostré rohy, drsné hrany alebo odnímateľné časti.
 5. Výrobky založené na kovovom ráme sa považujú za najodolnejšie. Drevené alebo plastové konštrukcie počas prevádzky môžu stratiť svoje pôvodné vlastnosti.

Výrobky musia byť doplnené osvedčeniami o kvalite a zhode. Pred nákupom a zavesením detskej hojdačky by ste sa s týmito dokumentmi mali určite oboznámiť.

Odolný a mäkký materiál sedadla
Robustné a stabilné držiaky
Zábradlie pre zvýšenie bezpečnosti
Stabilný ťažký rám

Swing dizajn a interiér miestnosti

Hojdačky umožňujú zábavu a užitočnosť. Odporúča sa však, aby sa zvolený dizajn stal harmonickým doplnkom do interiéru miestnosti. Niektoré typy výkyvov sú vhodné pre konkrétne miestnosti. Najpopulárnejšie modely sú nasledujúce:

 1. Prútené stoličky. To, čo potrebujete, je hojdačka na balkón. Harmonicky zapadajú do miestnosti a okrem lyžovania môžete pozorovať aj výhľady z okna. Model môžete použiť aj na inštaláciu do spálne alebo obývacej izby. Najúspešnejšia kombinácia je s klasickými interiérmi.
 2. Závesná stolička je ideálnym doplnkom do spálne, škôlky (pre dospievajúcich) alebo obývacej izby. Dizajn môžete použiť na balkóne. Svetlý model dokonale doplní moderný interiér.
 3. Hojdacia sieť sa zmestí do dizajnu spálne, lodžie alebo balkóna, vyrobených v štýle krajiny alebo škandinávskej.
 4. Hojdačka vo forme pohovky je vhodná do každej miestnosti vrátane obývacej izby a spálne, ak to voľný priestor umožňuje.

Výrobky sa často montujú bez dodržania zásad návrhu. Týmto rozhodnutím samozrejme trpí interiér, ale to nemá vplyv na schopnosť lyžovať sa.

Ako zavesiť

Je dôležité pevne a spoľahlivo upevniť detskú hojdačku v byte, aby bola zaručená bezpečná prevádzka. Najlepšie je nainštalovať produkt doma s vlastnými rukami jednou z metód odporúčaných odborníkmi.

metóda

Montážne vlastnosti

Použitie chemickej kotvy

Je to polymérna pasta, ktorá sa musí vložiť do dutiny steny pomocou injekčnej striekačky. Pokiaľ je kompozícia mäkká, vkladá sa tam kotva. Potom produkt stuhne a upevňovacie prvky sú pevne pripevnené. Nosnosť - nad 200 kg

Použitie blokov, háčikov a iných upevňovacích materiálov

Táto technika zahŕňa vŕtanie otvorov do stropu, ich vyplnenie vybranou kompozíciou na zaistenie bloku alebo háčika

Obrazovka alebo špeciálna aplikácia pre zbernicu

Táto technika je racionálna, keď neexistuje spôsob, ako posilniť strop. Montáž pneumatiky alebo kovového profilu - schopnosť zabezpečiť rovnomerné zaťaženie. Pneumatika je ťahaná cez strop, potom je k nej konštrukcia pripevnená akýmkoľvek vhodným spôsobom. Na dekor použite falošné lúče

Nie sú zásadné rozdiely v spôsobe pripevnenia výkyvu k stropu pomocou trámov alebo bez trámov. V každom prípade je potrebné spevniť povrch steny alebo použiť špeciálne prostriedky na bezpečnú inštaláciu. Malo by sa pamätať na to, že modely so stropnou montážou sa musia upevňovať spoľahlivejšie. Všeobecne je zavesenie hojdačky ľahké. 30-60 minút práce a môžete sa tešiť z použitia dizajnu na vývoj dieťaťa alebo len na relaxáciu.

Použitie chemickej kotvy
Použitie blokov, háčikov
Použitie nepravdivých

video

fotografie

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine