predchádzajúci post
Vlastnosti plastového nábytku, tipy na výber
Predchádzajúci článok
Vlastnosti plastového nábytku, tipy na výber
next-post
Vybavenie nábytku do záhrady a záhrady a existujúce typy
Ďalší článok
Vybavenie nábytku do záhrady a záhrady a existujúce typy

Varianty neobvyklého nábytku, značkové výrobky

Varianty neobvyklého nábytku, značkové výrobky

Väčšina domov a bytov je dnes vybavená štandardnými predmetmi, ktoré dokonale zapadajú do existujúceho štýlu miestnosti. Neobvyklý moderný nábytok je zriedkavým javom, avšak tieto výrobky dodávajú nudným interiérom rovnakého typu originalitu a rozmanitosť. Navrhujeme, aby ste podrobnejšie zvážili nuansy použitia takýchto položiek v byte.

rysy

Hlavným rozdielom medzi touto výplňou a štandardnými možnosťami je prítomnosť kôry, ktorá výrazne odlišuje výrobky od mnohých ďalších interiérových položiek. Neobvyklý prístup k výrobe nábytku podľa predlohy dáva jej osobnosť, takže často sa takéto výrobky vyrábajú na objednávku od renomovaných remeselníkov.

Hlavné vlastnosti neobvyklých výrobkov sú:

 • zakrivené tvary kombinované s prísnymi čiarami;
 • pridanie prvkov, ktoré nie sú charakteristické pre vzory, napríklad častí vyrobených z prírodných materiálov;
 • nábytok z drevotriesky má rozptýlené prvky z masívneho dreva;
 • štylizácia výrobkov podľa postáv zvierat a ľudí;
 • kombinácia kontrastných farieb na prvý pohľad úplne nevhodných pre seba;
 • použitie neštandardných materiálov, ako sú kartón alebo plast.

Nábytok pre domácich majstrov sa perfektne zmestí do kategórie nezvyčajnosti, pretože pri individuálnej výrobe sa majster spolieha iba na svoju fantáziu. V tomto prípade neexistujú stereotypy a základy a pôvodný vzhľad sa harmonicky spája s funkčnosťou.

Medzi položkami čalúneného nábytku sú neobvyklé pohovky, kreslá a postele zdobené neštandardným čalúnením, napríklad bublinkové. Dizajnový nábytok tohto typu vyzerá ako veľký nadýchaný oblak a je medzi fanúšikmi žiadaný, aby nasiakli mäkkú látku.

Stoly, stoličky, kreslo

Druhy výrobkov

Drevený stôl

Kaktusová pohovka

Koberec

Aké štýly sú vhodné

Výrobky, ktoré sú originálne, oslovia milovníkov inovácií a jedinečnosti. Položky vyrobené pomocou kreatívneho myslenia tvorcov je možné aplikovať na tieto štýly interiéru:

 • minimalizmus - kreatívna lavica, na ktorú sa rozrástla podlahová lampa, je dobrá voľba. Vyrobené z bieleho dreva, je toto príslušenstvo jednoduché, ale zároveň nezvyčajné. Je vhodné si sadnúť, zapáliť svetlo a prečítať si knihu. Výrobok je umiestnený ako nábytok do obývacej izby, ale dokonale sa vojde do iných miestností domu;
 • krajina - všetko, čo patrí k tomuto štylistickému trendu, je príjemné umiestniť v krajine. Napríklad zaujímavý stôl vyrobený z dreva, ktorého nohy sú zakrivené, takže je ťažké pochopiť, na čom spočíva predmet. Samotný výrobok je vyrobený z mnohých tenkých tyčí. Usporiadať takúto tabuľku v krajine by bolo dobrým rozhodnutím;
 • najneobvyklejší nábytok predstavuje štýl expresionizmu. V tomto smere je charakteristická kombinácia nemožného a neštandardného.Venujte pozornosť živému príkladu: komoda pre vstupnú halu alebo salón na vysokých tenkých nohách. Jeho vlastnosťou je výroba každej škatule rôznych veľkostí. Horná časť je najužšia, ďalšia širšia. Po dosiahnutí stredu produktu škatule opäť menia rozmery, ale už v opačnom smere;
 • hi-tech - v tomto štýle nájdete tiež neobvyklé nábytkové výrobky, ktoré sa dobre používajú v kancelárskych miestnostiach. Napríklad kombinácia niekoľkých materiálov na jednom stole: kovové nohy, farebná sklenená pracovná doska a drevené povrchy vytvárajú vynikajúcu kompozíciu, ktorá sa zmestí do zasadacej miestnosti.

Neobvyklý drevený nábytok nájdete takmer v akomkoľvek štýle interiéru, čo platí aj pre luxusné trendy. Výrobky tu predstavujú elegantné stoly a stoličky s podperami vo forme zvieracích hláv alebo siluety ľudí.

Pohovka pre poľnohospodárov

sedacie súpravy

Dizajn spálne

Dizajnový multifunkčný čalúnený nábytok

Pre dlhé priestranné izby

Neobvyklé spracovanie

Materiál je základom kreativity a zručné ruky ho menia na umelecké dielo. Slávni návrhári a milovníci tvorivosti dnes používajú tieto suroviny na nábytok:

 • sopečná láva - prvýkrát sa v Taliansku objavili výrobky z materiálu, kde sa slávni návrhári rozhodli skúsiť z nich vyrobiť dekoratívne predmety. Po spracovaní a vystavení lávy sme získali vynikajúce suroviny pre nábytok. Spomedzi výrobkov je potrebné vyzdvihnúť drevené konferenčné stolíky s vulkanickou pracovnou doskou; lavice a kreslá;
 • Nábytok z plastu je nové slovo v 3D modelovaní. Kto sa nestretol s takouto koncepciou ako 3D tlač? V súčasnosti sa táto technológia používa aj pri výrobe nábytku. Prvýkrát sa slovenský dizajnér pokúsil realizovať myšlienku výroby nábytku z plastu napodobňujúceho bábiku. Na výrobu sa použila polystyrénová pena a epoxid;
 • neštandardný typ čalúneného nábytku je vyrobený zo širokej škály materiálov. Napríklad v Japonsku bol vynájdený krištáľový nábytok. Návrhár tak vytvoril kryštalické kreslá a stoličky pomocou špeciálnych riešení, ktoré spracovávajú nábytkové rámy.

Výrobky z neobvyklých materiálov sú žiadané od modernej spoločnosti. Ľudia sa snažia vyčleniť z davu a získať drahý nábytok, ktorý bol vyrobený v jedinej kópii.

Teakový koreňový konferenčný stolík

Krásna drevená pohovka

Zaujímavá posteľ

Vykladaný nábytok

Preglejkové výrobky - kreatívny nábytok z preglejky

Farebné schémy

Originálny nábytok sa vyznačuje nielen neobvyklými materiálmi, štýlmi alebo veľkosťami, ale aj farebnou paletou. Ak sa dizajnér rozhodol odlišovať sa od ostatných, tak nevytvorte produkt s pôvodnou farbou.

Nezvyčajné - vždy je svetlé, takže väčšina nábytku predstavuje viacfarebné riešenia v štýle. Oproti tomu sa za populárnu považuje aj hra, ktorá sa vyznačuje kontrastom, aby sa zdôraznila účinnosť produktu. Fotografie, ktoré ukazujú tento farebný priebeh, nájdete v našom článku.

Najpopulárnejšie farebné možnosti sú:

 • oranžová - farba sa používa na svetlý čalúnený nábytok, je to tu, že je to najviac viditeľné kvôli širokému obvodu čalúnenia;
 • kombinácia červenej a čiernej - obľúbená klasická harmónia týchto farieb nájdete v pôvodných nábytkových stenách s výklenkom pre TV alebo stoličkami v minimalistickom štýle;
 • v moderných výrobkoch neštandardného typu je možné vysledovať použitie žltej farby: stoličky so zaoblenými chrbtom, stoly s trojuholníkovou doskou, zdobené jasnými farbami, priťahujú ešte viac pohľadov;
 • použitie kombinácie viacerých farieb dúhy naraz používajú aj svetoví dizajnéri - zvyčajne ide o nábytok do detskej izby vo forme jedinečných mäkkých kresiel a útulných rohových pohoviek.

Neobvyklý nábytok sa vyrába v akejkoľvek farbe a pre milovníkov prírodných paliet sa navrhuje pozrieť sa na kreativitu remeselníkov, ktorí uprednostňujú výrobu nábytku iba z masívneho dreva.

Výrobky z masívneho dreva vždy vylepšia svoju prirodzenú vôňu dreva, ktorá naplní miestnosť vôňou lesa.

Kreatívny nábytok

Rhino stoličky

Predseda kaktusu

Hojdacie kreslo

Kreslo Rose

Dizajnér Nový

Dizajnéri každý deň zameriavajú našu pozornosť na stovky produktov, ktoré sa vyznačujú prítomnosťou nadšenia a jedinečným prístupom k tvorbe. Spomedzi najnovších inovácií je potrebné venovať pozornosť modulárnemu nábytku založenému na systéme egyptského trojuholníka. Takéto prvky sa môžu vzájomne ovplyvňovať a meniť miesta, pričom sa nemení konfigurácia a myšlienky autora.

Dobrým nápadom bol návrhár z Izraela. Žena kombinovala zrubové domy s hliníkovými prvkami. Takto sa ukázali stoly a stoličky s hornou časťou z prírodného dreva a nohy výrobkov z liateho hliníka.

Laminátovú drevotrieskovú dosku používajú aj dizajnéri. Z dôvodu pružnosti materiálu sú z neho vyrezané výrobky pôvodného tvaru: zakrivené alebo priame. Široko používané písmená a čísla z týchto surovín pre interiér detskej izby.

Skôr ako dostanete neobvyklé stoly, stoličky, pohovky, stoličky, premýšľajte o tom, kde sú najlepšie umiestnené. Aby hostia mohli plne oceniť kreatívny prístup majiteľa k interiéru, inštalovať výrobky do obývacej izby alebo do kuchyne.

Osvetlené kreslo

Kreslo s policami

Posteľ Volkswagen

Kúpeľňový nábytok

Záhradný nábytok z masívu

video

fotografie

Nábytkový transformátor

Neobvyklý kuchynský nábytok

Nezvyčajný nábytok budúcnosti pre tínedžerov

Neobvyklý nábytok v škôlke

Neobvyklý nábytok v štýle pop-art.

Neobvyklý nábytok transformátor v interiéri

Neobvyklý transformátor nábytku

Efektné stoličky

Efektná stolička

Originálne police

Originálny stolík

Pôvodná tabuľka

Najneobvyklejší nábytok

Najzábavnejší a najneobvyklejší nábytok na svete

Najneobvyklejšie tabuľky

Najneobvyklejšie stoličky pre domácnosť

Moderný dizajn pre ekologické materiály - najneobvyklejší drevený nábytok

Moderný interiér

Vojenský štýl v interiéri

Tabuľka kníh

Rybárske stoličky

Fantázia dizajnéra sa rozšírila, keď pracoval na vytvorení tejto tabuľky

Fotografie neobvyklého bytového nábytku

Svetlé pohovky

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine