predchádzajúci post
Spôsoby výroby domácich majstrov pre domácich majstrov, populárne nápady
Predchádzajúci článok
Spôsoby výroby domácich majstrov pre domácich majstrov, populárne nápady
next-post
Obsahuje kované záhradný nábytok, prehľad modelov
Ďalší článok
Obsahuje kované záhradný nábytok, prehľad modelov

Ako vyrobiť záhradný nábytok vlastnými rukami, príklady kresieb a fotografií úspešných domácich výrobkov

Ako vyrobiť záhradný nábytok vlastnými rukami, príklady kresieb a fotografií úspešných domácich výrobkov

Keď ideme do prímestskej oblasti, chceme sa vrátiť odpočinutí a v dobrej nálade. Pre príjemné strávenie chaty je potrebné ju vopred vybaviť pohodlným nábytkom. Za týmto účelom sa odporúča vyrábať záhradný nábytok vlastnými rukami, ktorých úspešné príklady sú uvedené na fotografii a výkresy vám ich pomôžu realizovať.

Potrebné materiály a náradie

Na harmonické zapadnutie záhradného nábytku do okolitého dizajnu sa odporúča uprednostniť drevo. Unikátne produkty pochádzajú z vetiev, vetvičiek, kmeňov a kmeňov. Nielen tento materiál je však vhodný na vlastnú výrobu. Po výbere základov si môžete predstaviť svoju fantáziu tým, že sa pokúsite vytvoriť pre web neobvyklé riešenia. Pri výbere surovín pre prácu berte do úvahy nielen všeobecný štýl, ale aj praktickosť. Je potrebné vyzdvihnúť niekoľko populárnych materiálov na zdobenie osobného pozemku s nábytkom našej vlastnej výroby:

 1. Betónové bloky - z nich si môžete vytvoriť spoľahlivý stôl, ktorý je potom ľahko obložený vzorovanými dlaždicami;
 2. Flexibilné vetvy stromov - tento materiál vytvára atraktívne stoličky, hojdacie kreslá a stoly. Pohodlne relaxujú v letných horúčavách pod baldachýnom;
 3. Kovové podložky - kov poskytne vysokú pevnosť, ktorú nemožno povedať o dreve. S týmito surovinami je ťažké pracovať, musia byť spojené skrutkami a kotvami. Na prácu sa používajú rúry vyrobené z ocele alebo duralu;
 4. Materiály po ruke - domáci nábytok bez akýchkoľvek dodatočných nákladov sa dá ľahko vyrobiť zo zvyškov surovín po oprave, ako aj nepotrebných vecí. Patria sem palety, pneumatiky, drevené cievky z lana.

Výber materiálu bude závisieť od preferencií majiteľov: ak chcete vytvoriť originálny nábytok, mali by ste uprednostniť neštandardné riešenia. Ak je hlavným indikátorom pevnosť - vyberte kov. Z náradia sa určite hodí skladačka, vŕtačka, skrutkovač, páska na mieru, jednoduchá ceruzka, kladivo, vŕtačka, skrutkovač. Na prácu s drevom potrebujete hoblík, sekáč, sekeru. Na prácu s kovom budete potrebovať brúsku s rezacími kotúčmi. Po výbere všetkých potrebných nástrojov a materiálov môžete začať vytvárať majstrovské diela.

Nástroje na výrobu záhradného nábytku
Nástroje
Vetvy stromov pre prútený nábytok
materiály
Tyče a drevo na nábytok
materiály

Pokyny krok za krokom

Výhody záhradného nábytku pre domácich majstrov sú jeho lacnosť, originalita a meniteľnosť. Ak sa nábytok časom nudí, je ľahké ho vymeniť za nové výrobky vytvorené vlastnými rukami. Medzi obľúbené modely záhrad možno rozlíšiť tieto typy nábytku:

 • lavice;
 • Lehátko;
 • sol;
 • Nábytok z paliet;
 • Prútené možnosti.

Ak chcete lepšie porozumieť tomu, ako vyrobiť niektorú z týchto položiek, mali by ste zvážiť postupné montážne pokyny.V priebehu opisu výroby záhradného nábytku vlastnými rukami budú nižšie uvedené úspešné domáce výrobky, fotografie a výkresy.

lavice

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť záhradnú lavicu, je použitie drevených zrubov. Výrobky z tohto materiálu dodávajú letnej chalupe osobitný komfort a dodávajú jej prírodné textúry a farby. Lavicu môžete umiestniť kdekoľvek na mieste: na verande, v altánku, pod stromami, blízko kríkov a dokonca aj pri rybníku.

Na nezávislú výrobu budete potrebovať 2 guľatiny, z ktorých jeden by mal byť hrubší ako druhý. Potrebné sú aj drevárske nástroje a hrubé tyče. Je potrebné poznamenať, že časť použitá pre sedadlo musí byť hladká. To sa dosiahne pomocou frézky. Ak stroj nie je možné používať - ​​zakúpte si prihlásený denník.

Predtým, ako začnete vytvárať lavičku pre letnú chatu, mali by ste sa rozhodnúť pre jej typ. Pracovná lavica môže mať operadlo, guľaté, vyrobené z masívnych guľatiny alebo s pevnými sedadlami.

Z tohto materiálu sa navrhuje vytvoriť záhradnú lavicu so chrbtom. Postupujte podľa algoritmu akcií:

 1. Do kmeňov pílte hrubú guľatinu a vložte ju na vybrané miesto. Vzdialenosť medzi nimi by nemala presiahnuť 90 cm;
 2. Dĺžka blokov by mala byť dlhšia ako sedadlo budúcej lavice. Na tento účel nechajte medzeru 20 cm;
 3. Na kládach vystrihnite vybrania na vloženie sedadla. Za týmto účelom sa oplatí zmerať priemer tenkej guľatiny a urobiť príslušné rezy;
 4. Tenká guľatina sa pozdĺžne rozreže na dve dlhé polovice. Jeden z nich je namontovaný na bloku, plochou stranou nahor. Bude to sídlo;
 5. Tyče sú pripevnené k spodnej časti drevených blokov - ich dĺžka bude výška chrbta;
 6. Druhá časť tenkej guľatiny je pripevnená k tyčiam a tvorí chrbát.

Na konci práce sa všetky detaily lavičky otvoria ochranným lakom v niekoľkých vrstvách. Ak chcete vytvoriť dekor, môžete kresliť kresbu na sedadle sami alebo zapojiť deti do takej zábavnej činnosti.

Výkres záhrady

Nákres nábytku

Lavica s operadlom

Spracovávame dosky na výrobu nábytku
Spracúvame dosky
Vyrábame značenie pre brúsenie
Vyrábame značenie pre brúsenie

Vyrobte si diery

Spájame všetky prvky. Lavička je pripravená
Spájame všetky prvky. Lavička je pripravená

Palubná stolička

Môžete si urobiť jednoduché ležadlo na relaxáciu na slnku z drevených barov. Nábytok do záhrady, ktorý ste si sami vytvorili, by nemal byť drahý a bary majú prijateľnú cenu. V práci budú použité nasledujúce materiály:

veľkosť číslo osud
Doska 5x10 - 88 cm 2 ks Za chrbtom
Doska 5x10 - 39 cm 3 ks
Doska 5x10 - 60 cm 1 ks
Pozdĺžny lúč 215 cm 2 ks Pre rám
Traverza 50 cm 2 ks
35 cm nohy 6 ks Na nohy
Reiki 2,5 x 8 x 60 cm 13 ks Na sedenie
Reiki 2,5 x 8 x 88 cm 6 ks Za chrbtom

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvoriť solídny a spoľahlivý základ pre lehátko. Za týmto účelom použite časti rámu a pomocou skrutiek ich spojte do obdĺžnika. Ďalej je vyrobené sedadlo pre lehátko. Pozdĺž rámu sú namontované 60 cm lamely, ktoré ponechávajú medzery niekoľko centimetrov. Na rovnomernosť trhlín použite tesnenia vhodnej veľkosti.

Výška nôh produktu môže byť ľubovoľná, uvedená veľkosť 35 cm sa považuje za optimálnu. Nohy sú priskrutkované skrutkami. Na stranu, kde budú nohy, položia 2 nohy naraz, na hlavu pripevnia 1 nohu. Ďalej sa vyrobí rám na chrbát, ktorý sa opatrne zasunie do základnej skrinky, ale zároveň by mala zostať malá medzera. Koľajnice operadiel sú balené na ráme, môžu byť kvôli atraktívnosti zaoblené. Operadlo je priskrutkované k sedadlu tak, aby sa dalo nastaviť. Na tento účel je potrebné odchýliť sa od okraja asi 9 cm. Pri záhradnom nábytku je dôležitý vzhľad, preto je lepšie maľovať lehátko vo svetlej farbe a pripevniť akrylovým lakom.

DIY ležadlo

Kreslenie pre stoličky pre domácich majstrov

 

Lehátko na letnú rezidenciu

Zostavujeme rám lehátka
Zostavenie rámu
Vytvorte si miesto
Vytvorte si miesto
Zadná časť ležadla pre dom
Vytvorte chrbát
Šijeme rám záhradného nábytku
Šiť rám
Upevňujeme operadlo stoličky
Pripevnite chrbát
takže vybrania
Vytvárajte zárezy
Pripravené záhradné posedenie
Pripravené ležadlo

stôl

Kovový nábytok sa vyznačuje svojou jednoduchosťou, ale zároveň spoľahlivosťou.Pri výrobe záhradného stola môžete použiť kovový profil, ktorý bude slúžiť ako rám. Je výhodnejšie vyrobiť dosku z dreva alebo kúpiť hotovú dosku z drevotriesky. Na prácu s kovom budete potrebovať zvárací stroj, brúsku, pílu, ako aj špeciálny náter na zabránenie korózie, kefy a valčeka. Okrem toho budete potrebovať farbu dreva na spracovanie dosiek a fixáciu akrylového laku.

Z prvkov rámu sú potrebné profilové rúrky týchto veľkostí:

 • 18x730 mm - 3 ks;
 • 18 x 385 mm - 3 ks;
 • Rohy 30x30 mm, dĺžka 400 mm - 3 ks.

Pracovná doska by mala mať priemer v priemere až 1 meter, pričom jej hrúbka by mala byť 19 mm. Potrebujete tiež skrutky, lepidlo a gule na nohy. Výrobný proces vyzerá takto:

 1. Z rohov je vyrobený trojuholník s uhlom 60 stupňov;
 2. Z profilu 38,5 cm sa vytvorí rovnaký rovnostranný trojuholník;
 3. Vŕtačkou a vŕtačkou na kov sa v ráme vytvoria otvory, kde sa namontujú s doskou;
 4. Rúry 73 cm sú ohnuté do 65 cm pomocou zveráka a kladiva. To budú nohy, k nim bude privarený stojan v tvare trojuholníka;
 5. Vrchy ohýbaných rúrok, ktoré sa stali nohami stola, sú privarené k trojuholníkovému rámu pre dosku;
 6. Kovové gule sú privarené ku koncom nôh.

Na samom konci je spracovaná pracovná doska. Ak ide o drevotrieskovú dosku, musí sa starostlivo obrúsiť, natrieť a natrieť. Potom pripevnite k rámu stola. Existuje niekoľko stolových dekorácií, z ktorých jedna je šablóna, považovaná za najjednoduchšiu. Na tento účel je kresba vytlačená, nanesená na základňu, zakrúžkovaná ceruzkou. Výsledný obrázok je malovaný kontrastnou farbou. Pre letnú chatu budú vhodné obrázky ovocia a zeleniny.

Výkresy tabuľky krajín Kreslenie tabuľky

Vytvorenie stola
Spájame dosky budúcich platní
Tvorba bočných stien
Tvorba bočných stien
Zostavujeme bočné diely stola
Zostavenie pracovnej dosky a bočných častí
Vytvorte nábytkové nohy a prepojky
Vyrábame nohy a svetre, upevňujeme ich
Lakujeme stôl
Dosku zakrývame lakom
DIY stôl
Tabuľka je pripravená

Z paliet

Najlacnejším a najoriginálnejším spôsobom výroby záhradného nábytku je použitie paliet. Takýto materiál nevyžaduje osobitnú schému montáže, všetko záleží na fantázii a preferenciách majiteľa.

Palety môžu zostať po preprave stavebných materiálov, možno ich tiež nájsť vo veľkom počte v blízkosti stavebných supermarketov. Palety sa predávajú za nízku cenu.

Najjednoduchší spôsob použitia paliet je pripraviť stôl. Na tento účel je potrebné paletu natrieť akoukoľvek farbou, otvoriť lakom a položiť na ňu pevnú dosku z drevotriesky, plastu alebo skla. Môžete ozdobiť stôl podľa svojich predstáv. Rohové miesto na odpočinok z paliet bude vyzerať krásne a prakticky. Je vhodné umiestniť ho do útulného kúta záhrady pod stromy alebo pri rybníku. Na výrobu budete potrebovať:

 • 8 paliet na sedenie a 6 paliet na zdobenie chrbta;
 • Palety na vytvorenie základne pod rohom;
 • 2 malé palety na stôl;
 • Upevňovacie prvky a skrutkovače;
 • Farby, štetce, laky.

Najprv musíte pripraviť miesto na inštaláciu rohu. Na tento účel sa odoberajú pevné palety, na ktorých sú plnené pevné základy. Budú slúžiť ako základ pre rovnomerné usporiadanie pohovky. Potom je nabrúsených, natretých a lakovaných 8 paliet na sedenie a 6 ks na chrbte. Umiestnia sa písmenom G na vopred pripravený povrch. Zo zadnej strany na palety bilo chrbát. Na navrhnutie stola sa používajú 2 malé palety spojené dohromady.

Aby ste zachránili roh pred rysmi priemyselného štýlu, na povrch novej pohovky sú umiestnené mäkké vankúše a koberčeky. Je žiaduce, aby farba nábytku a posteľných prikrývok bola kontrastná. Na stôl je vhodné umiestniť poháre s nápojmi, jedlom a dekoráciami. Zaujímavý proces výroby záhradného nábytku vlastnými rukami a úspešných domácich výrobkov, ktoré z toho vyplývajú, motivuje majiteľov k novým majstrovským dielam. Palety sú univerzálny materiál, ktorý je užitočný na výrobu nábytku, všeobecne aj v rozloženej podobe.

Vytvorte v paletách otvor
Vytvorte diery
Odstraňujeme triesky z paliet
Eliminujte deformácie
Čistíme krytie paliet
Vyčistíme poťah
Vytvorte ďalšie palety
Vytvorte ďalšie diery
Upevňujeme nábytkové palety
Upevňujeme všetky prvky
Povrch brúsite a natrite
Povrch brúsite a natrite
Upevnite nohy
Namontujeme nohy

Prútený nábytok

Móda pre prírodné materiály sa každým rokom zvyšuje. Platí to aj pre prútený nábytok do záhrady, ktorý letnej chate prináša pocit komfortu. Takýto nábytok je možné klasifikovať ako „urob si sám“, pretože aj tkanie bude páčiť deťom.

Suroviny pre prírodný prútený nábytok sú dnes:

 • Banánové listy;
 • hyacint;
 • bambus;
 • morských rias;
 • ratan;
 • Vrba.

Pre začiatočníkov je najlepšia práca s ohnutými vetvami vtáčích višní. Spracovanie je ľahké, pretože má zvýšenú ťažnosť. Na tkanie pomocou tyčí, ktoré neobsahujú obličky. Sú rezané pod uhlom 40 stupňov a testované na flexibilitu. Aby sa zlepšila charakteristika tyčiniek, vrie sa asi 1 hodinu vo vode, tmavé konáre sa varia 3 hodiny. Na výrobu malej pohovky sa vyrába rám zo 4 tyčí. V ďalšej fáze je sedadlo splietané a potom sa vytvoria nohy.

K nohám sa priskrutkuje dlhá palica, ktorou začína opletenie chrbta. Po výrobe je žiaduce dodatočne zabaliť celú štruktúru vŕbou - je tenšia. Na sedadlo sa položí preglejková doska a zdobí sa. Poslednou fázou práce je zakrytie pohovky škvrnou, aby sa zabránilo poškodeniu nábytku. Na vrch môžete položiť svetlý matrac alebo vyplniť sedadlo malými vankúšmi. Ak neexistujú žiadne skúsenosti s tkaním nábytku, je lepšie vyskúšať výrobu košov. Takže môžete úplne cítiť vinič. Záhradný nábytok pre domácich majstrov je vždy originálny a individuálny. Ak chcete prekvapiť svojich priateľov a známych - skúste si pripraviť stôl alebo si lavičku sami.

Ako tkať nábytok
Rámcová výrobná schéma
Namontujeme rám
Namontujeme rám
Rám namažte lepidlom
Rám namažte lepidlom
Možnosti tkania nábytku
Vyberte si typ tkania a začnite pracovať

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine