predchádzajúci post
Postupujte podľa pokynov krok za krokom, ako vytvoriť záhradný nábytok
Predchádzajúci článok
Postupujte podľa pokynov krok za krokom, ako vytvoriť záhradný nábytok
next-post
Spôsoby výroby domácich majstrov pre domácich majstrov, populárne nápady
Ďalší článok
Spôsoby výroby domácich majstrov pre domácich majstrov, populárne nápady

Funkcie nábytku vo vani, populárne modely a odporúčania

Funkcie nábytku vo vani, populárne modely a odporúčania

Sauna alebo kúpeľ majú blahodárne účinky na organizmus. Toto je miesto, kde si môžete oddýchnuť a odpočinúť si s výhodami pre telo. Nábytok do vane má charakteristické vlastnosti, medzi ktorými je správny výber materiálu pre dlhšiu životnosť. Na vyzdvihnutie predmetov vo vani sa odporúča oboznámiť sa s nuansami ich výrobných a dizajnových prvkov.

rysy

Hlavný rozdiel medzi kúpeľňovým nábytkom a nábytkom, ktorý používame v apartmánoch, je jeho odolnosť proti vlhkosti. V podmienkach vysokej vlhkosti a teploty by mala trvať dlho. Ďalším dôležitým nuansom - nábytok je v priamom kontakte s ľudskou pokožkou. Ekologická šetrnosť je hlavným kritériom pre výber položiek v kúpeľnom dome.

Na oddych v kúpeľnom dome - pôvodnom ruskom spôsobe rekuperácie boli vynájdené rôzne druhy nábytku, ktoré budú opísané v nasledujúcej časti. Je potrebné zdôrazniť základné požiadavky na materiál:

 • Vysoká hustota;
 • Jednoduché spracovanie - rezanie, brúsenie, orezávanie;
 • Bezpečnosť pre ľudí;
 • Nízka tepelná vodivosť - nábytok by sa nemal vykurovať;
 • Malé množstvo živíc v kompozícii.

Všetky tieto vlastnosti naznačujú, že najlepším materiálom pre nábytok do kúpeľa je drevo rôznych druhov. Je potrebné poznamenať, že laky, farby a lepidlá sa vo výrobe nepoužívajú. Je to kvôli podmienkam konštantnej vlhkosti v miestnosti, vďaka ktorej povlak napučiava a postupne sa odlupuje.

Aj zo starovekého Ruska je známe, že liečivé vlastnosti kúpeľa by preto v miestnosti nemali byť objekty škodlivé pre telo. Okrem čistiacich vlastností pary, ktorá prechádza cez pokožku, človek absorbuje vôňu materiálov, z ktorých je nábytok vyrobený.

V kúpeľných komplexoch je tradične navrhnutá relaxačná miestnosť - je to miesto, kde ľudia môžu relaxovať v uvoľnenej atmosfére bez horúcej pary. Niektoré izby vyžadujú nábytok, na ktorom môže človek sedieť a jesť. Požiadavky na povrchovú úpravu sú v tomto prípade rôzne: musia byť tiež odolné voči vlhkosti, aj keď môžu mať povrchovú úpravu lakom, pretože nedochádza k trvalému vystaveniu pare.

Kúpeľňový nábytok je možné vyrobiť rôznymi štylistickými smermi, zvážte z nich najobľúbenejšie z nich:

 1. Klasický štýl - vyznačuje sa priamymi líniami, dôslednosťou a praktickosťou. Nie je miesto pre luxus - všetky položky sú znehybnené a zároveň pohodlné. V tomto štýle sú parné kúpele často vybavené kúpeľmi;
 2. Starožitný kúpeľný nábytok je bežnou možnosťou voľne stojacej sauny. Vchádzanie do miestnosti vyvoláva pocit rozprávky. Všetky položky sú vyrábané v starom štýle - majú zaoblené chrbty, ozdobné výrezy, má starnúci účinok.

Na vybavenie domácej kúpeľne alebo sauny sa môžete obmedziť na klasický štýl - je lacný a položky si môžete sami vyrábať. Ak plánujete kúpeľ navrhnúť na komerčné účely - pre kúpele si vyberte starý štýl, návštevníci ho ocenia.

Moderný kúpeľňový nábytok
klasický
Starožitný nábytok
antický

druh

Aby sa farebne a elegantne navrhol parný kúpeľ a šatňa, oplatí sa venovať pozornosť druhu nábytku, ktorý sa na usporiadanie najčastejšie používa. Na nasledujúcej fotografii sú uvedené najobľúbenejšie modely a doplnky na kúpanie.

Najprv musíte zistiť, ktoré predmety musia byť v parnej miestnosti. Prvá vec, ktorú musíte získať, sú police. Jedná sa o špeciálny dizajn určený na sedenie. Práve tu stúpajú v saune pod vplyvom horúceho vzduchu. Požiadavky na police:

 • Dlhá dĺžka;
 • Stabilné sedadlo;
 • Prítomnosť niekoľkých úrovní.

Nábytok na vysokej úrovni vo vani je potrebný, aby sa na police mohlo umiestniť niekoľko ľudí naraz. Zároveň by si ľudia nemali navzájom zasahovať. Je vhodné kúpiť police v 2 - 3 úrovniach. Šírka výrobkov je 60 cm a dĺžka najmenej 180 cm.

Skúsení majitelia sauny majú tiež k dispozícii opierky na nohy a opierky hlavy. Prvý z nich je potrebné pohodlne usadiť bez narušenia ďalších prudko stúpajúcich. Opierky hlavy sú potrebné na odstránenie napätia na krku. Lavičky - druhá vec, ktorú musíte mať v každej saune. Sú tiež umiestnené v parnej miestnosti, pritlačené k stenám. Nohy lavíc by nemali zasahovať do naparovania, takže sú vyrobené s vybraním dovnútra. Lavica by mala mať široké sedadlo a operadlo. Okrem uvedených položiek musí byť pre kúpeľ a saunu k dispozícii tento nábytok:

 1. Tabuľky - na výber stolov je veľa možností: kučeravé, vyrezávané alebo klasické štvorcové a okrúhle. Rozsah fantázie je neobmedzený, všetko závisí od finančných možností;
 2. Stoličky alebo stoličky - čalúnený nábytok do kúpeľa je tiež dôležitý. Napríklad stoličky môžu mať mäkké sedadlo. Čalúnený materiál sa nesmie pri vystavení vlhkosti zhoršiť. Stoličky môžu byť zdobené starými vyrezávanými chrbtom a stoličky majú kučeravé nohy;
 3. Drevené písma sú miestom, kde sa človek ponára po parnej miestnosti. Toto ľahko nahrádza bazén, pretože nie vždy je možné ho vybaviť v letnej chate. Priemerná veľkosť písma je 1,5 m v priemere. Môže tu byť súčasne niekoľko ľudí;
 4. Umývadlá alebo vane - je ťažké predstaviť si postup vo vani bez týchto predmetov. Fotografie kvetináčov a vaní sú uvedené nižšie - môžete si ich tiež vyrobiť sami.

Okrem stolov a stoličiek sa podľa uváženia vyberá aj nábytok pre relaxačnú miestnosť v kúpeľnom dome. Môže to byť malý úložný priestor pre doplnky a uteráky, skrinky, pohovky a police.

Pohodlné kúpeľňové stoličky
stoličky
Vaňa
panvica
Ako si vybrať dobrý stôl
stôl
Drevené stoličky
stoličky
Drevené písma
font

Ktoré materiály sú lepšie

Požiadavky na materiál na nábytok boli uvedené už v prvej časti článku. Preto je potrebné zdôrazniť suroviny, ktoré sa považujú za neprijateľné pre usporiadanie sauny:

 • Plastové - po zahriatí uvoľňuje škodlivé látky do atmosféry;
 • Kov - pri stálom vystavení vlhkosti, dochádza ku korózii a objavuje sa hrdza;
 • ARANŽÉRY koženka - nie je vhodná kvôli neustálemu pôsobeniu vlhkej ľudskej pokožky.

Najlepšia voľba pre tento materiál je prírodné drevo. V šatni môžete použiť drevotriesku alebo MDF, z ktorých sú vyrobené stolové dosky a fasády dverí do skrinky.

So širokou škálou drevín nie je každý z nich úplne vhodný na výrobu kúpeľňového nábytku. Pri výbere materiálu je potrebné zvážiť jeho vlastnosti.

Ak voľba padne na ihličnany, stojí za to sa bližšie pozrieť na kanadský céder - emituje menej živice ako ihličnaté náprotivky, zatiaľ čo má krásnu textúru. Zvážte hlavné druhy stromov, ich farby a vlastnosti, aby ste si vybrali materiál pre nábytok v kúpeľoch.

plemeno farby goodies cons
Borovica Svetlé odtiene: krémová, žltá, piesok Borovica obsahuje veľké množstvo živice, vďaka čomu je odolná voči vlhkosti. Pri uvoľňovaní živíc je povrch stromu pokrytý ochrannou vrstvou. Pri rezaní tohto ihličnatého kmeňa sú viditeľné krásne zakrivené vzory, ktoré sa hodia pre akýkoľvek nábytok do vane. Nepoužívajte borovicu v parnej miestnosti: pri vystavení vysokým teplotám strom uvoľňuje veľa dechtu, ktorý spôsobuje popáleniny kože.
fešný Biela červená Hlavnou výhodou tohto plemena je rýchle a ľahké spracovanie. V časti smreka nájdete veľké množstvo bizarných prsteňov a vzorov. Smrek má prijateľné náklady. Prítomnosť uzlov a tendencia k hnilobe vám neumožní inštaláciu predmetov v umývacej alebo parnej miestnosti. Materiál je vynikajúci pre relaxačnú miestnosť.
smrekovec žltý Smrekovec je chránený pred nepriaznivými vplyvmi okolitej teploty. Má krásny vzor a vysokú hustotu. Drevo tohto plemena je ťažké a ťažko spracovateľné, takže nábytok z smrekovca bude drahý.
dub Bohatá paleta od svetlo šedej po hnedú Strom je odolný voči agresívnym prostrediam, má nezvyčajnú textúru a odtiene farby. Dub má vysokú pevnosť, takže nábytok z neho je silný. Zložitosť spracovania zvyšuje náklady na výrobky, dub je navyše príliš masívny. Optimálne sa používa na nábytok v šatni.
Popolník Biele alebo olivové Má vysokú odolnosť proti opotrebeniu, nepraská, je ohybný. Jeho štruktúra vám umožňuje vytvárať nábytok zo zrubov so vzorom. Nie je odolný voči extrémnym teplotám a vysokej vlhkosti
topoľ piesok Je ľahký a ľahko sa s ním manipuluje. Rýchlo hnijúce.
osika žltý Toto plemeno je odolné voči vode, ale z toho nemôžete urobiť veľký nábytok - rýchlo sa stane nepoužiteľným. Aspen je ideálny pre vane a plechovky. Nábytok časom mení farbu na tmavé odtiene.
vápno béžový Nábytok pre lipovú kúpeľ má príjemnú vôňu. Linden je odolný proti vlhkosti, dobre sa spracováva. Je považovaný za najvhodnejšie plemeno do kúpeľňového nábytku.

Po preštudovaní informácií je potrebné urobiť záver, že nábytok vyrobený z lipového dreva je pre saunu najvhodnejší. Má liečivú vôňu vápna, ktorá v spojení s vysokými teplotami priaznivo pôsobí na ľudské telo, dodáva pokožke sviežosť a mladosť. Fotografie nábytku z lípy sú uvedené nižšie.

Drevo v interiéri
dub
Budovy v krajine
osika
Využitie dreva pre letné chaty a súkromné ​​domy
vápno
Borovicový nábytok do kúpeľa
Borovica
Pevný popolčekový kúpeľ
Popolník
Nábytok horský topol
topoľ
Použitie smreku do domácnosti
fešný
Nábytok z smrekovca
smrekovec

Výberové kritériá

Vyberte si výrobky z dreva podľa vašich vlastných preferencií. Na úvod je potrebné kúpiť si všetky potrebné veci, bez ktorých sa nezaobíde ani jedna sauna. Potom môžete začať s výberom iného príslušenstva, ktoré podľa majiteľov harmonicky doplní situáciu.

Odporúča sa venovať pozornosť týmto kritériám:

 1. Bezpečnosť - pretože nábytok na relaxáciu vo vani bude v kontakte s ľudským telom, celý povrch nábytku by mal byť dokonale hladký. Nemalo by mať drsnosť ani vyčnievajúce prvky. Ak bude nábytok vyrábaný samostatne - musí sa starostlivo obrúsiť najlepším brúsnym papierom;
 2. Šetrnosť k životnému prostrediu - dreviny by nemali emitovať decht škodlivé pre organizmus. Je potrebné opýtať sa výrobcu na zloženie dreva, ktoré vyžaduje osvedčenia o kvalite. Nábytok z drevotrieskových dosiek by sa mal inštalovať iba v toalete;
 3. Štýl - v závislosti od smeru, v ktorom bude sauna usporiadaná, je vhodné uprednostniť výrobky, ktoré sú v súlade s celkovým dizajnom. Ak je vaňa vyrobená v starom štýle - vyberte si výrobky so vzormi, zaoblenými tvarmi. Na fotografii bude taký nábytok vyzerať originálne a bohatý. V prípade klasického sauny si vyberte diskrétne modely priameho nábytku.

Po zakúpení stola do salóniku nezabudnite zvoliť vhodné stoličky. Na zabezpečenie príjemnej zábavy je lepšie uprednostniť mäkké stoličky.Vybavením kúpeľne pre seba môžete vždy tráviť čas s priateľmi a príbuznými. Liečivé vlastnosti pary a horúcej vody majú priaznivý vplyv na telo a nábytok z prírodného dreva harmonicky dopĺňa obraz. Kvalitný nábytok bude mať dlhú životnosť a poteší hostí.

fotografie

Čo je potrebné zvážiť pri usporiadaní kúpeľa

Pohodlná lavica

Rohový nábytok

Tmavý nábytok

Stoličky a kreslá

Stolárske výrobky

Stôl a stoličky na usporiadanie vane

Lavička na kúpanie

Lavičky a lavičky na kúpanie

Sauna a jej usporiadanie

Skladacia stolička

Priestranná lavica

Príklady nábytku

police

Výzdoba interiéru domácnosti

Originálny drevený nábytok

Usporiadanie kúpeľa

Malá moderná stolička

Mäkké prvky vo vani

Nábytok pre domácich majstrov

Nábytok do vane a sauny

Nábytok v saune Skrine nábytok

Aký druh kúpeľňového nábytku je potrebný

Ako vytvoriť interiér kúpeľne vlastnými rukami

Ako zariadiť praktický kúpeľ

Ako krásne vytvoriť interiér vo vani

Ako používať drevo v interiéri

Ako si vybrať kvalitný dekor

Interiér dreveného kúpeľa

Možnosti umiestnenia nábytku

Možnosti umiestnenia nábytku Možnosti interiéru

Veľký drevený šatník

Kúpeľňové doplnky

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine