predchádzajúci post
Funkcie vonkajšieho nábytku, nuance výberu odolných materiálov
Predchádzajúci článok
Funkcie vonkajšieho nábytku, nuance výberu odolných materiálov
next-post
Sprievodca remeselníckymi hojdačkami
Ďalší článok
Sprievodca remeselníckymi hojdačkami

Možnosti nábytku na verande a na terase, vlastnosti prevádzky

Možnosti nábytku na verande a na terase, vlastnosti prevádzky

Letné časti domu môžu byť vyzdobené tak pohodlne, že budú chcieť zostať aj v nepriaznivom počasí. Nábytok pre verandu a terasu je hlavným zameraním interiéru. Štýlový dizajn môžete vytvoriť pomocou domácich kresiel z paliet alebo pomocou exkluzívnej modulárnej skupiny teakov. Na nábytok bol pohodlný a útulný, musíte si zvoliť vhodný model.

Materiálne požiadavky

Výrobcovia ponúkajú taký veľký výber nábytku, že nie je ťažké vybrať si výrobky rôznych cenových kategórií a štýlov. Každá položka však musí spĺňať niekoľko požiadaviek:

 • Praktickosť - jednoduchá starostlivosť vám umožní oddýchnuť si a nemusíte sa obávať rozliatej šťavy alebo škvŕn na čalúnení;
 • Trvanlivosť - zariadenie je najviac žiadané iba v teplom období. Preto chcem, aby nábytok vydržal čo najdlhšie a nemusel každoročne aktualizovať súpravy;
 • Odolnosť proti extrémnym teplotám vám umožňuje neodstraňovať výrobky z verandy v dome. To znamená, že nábytok môže byť jednoducho vyrobený v rohu verandy a pokrytý poťahmi alebo plastovým obalom na ochranu pred prachom.

Pre uzavreté terasy sú kritériá trochu mäkšie, tu bude nábytok chránený pred spálením slnkom alebo zrážkami. Tu môžete nainštalovať prútený nábytok z vetvičiek, masívneho dreva a dokonca aj z mäkkých materiálov. Pre otvorené priestranstvá sú však vhodné iba výrobky, ktoré vydržia všetky negatívne vplyvy.

Čierna súprava vonkajšieho nábytku

Mäkká pohovka vínovej farby

Časti nábytku pre ulicu a verandu

DIY drevená stolička a stôl

Prútený nábytok na každodenné použitie

druh

Nábytok pre verandu je tak rozmanitý, že pri výbere modelov sa môžete zamerať na rôzne kritériá. Ak majitelia bývajú v dome nepretržite, nastavenie verandy / terasy je stanovené na začiatku teplého obdobia a je privádzané do miestnosti iba na zimu. Mnohí občania sa však rozhodnú opustiť chalupu iba na víkend a nechcú tráviť veľa času prípravou a upratovaním nábytku. Na základe týchto požiadaviek a vybraných položiek:

 • Stacionárny nábytok - inštalovaný na začiatku sezóny a celé obdobie je mimo domu. Takéto výrobky sú zvyčajne objemné a ťažké. Mäkké skupiny (sedacie súpravy, kreslá, obuvi) vytvárajú počas leta príjemnú atmosféru na mieste a veľa hostí môžete vždy posedieť pri veľkom jedálenskom stole;
 • Mobilný nábytok - je ľahký a skromný. Ak je to potrebné, nie je ťažké presunúť jedálenský stôl na iné miesto alebo rýchlo premiestniť dlhé lehátko do tieňa (najmä ak je vybavené kolieskami).

Podľa doby prevádzky môže byť nábytok zoskupený takto:

 • Odolný - spravidla sa jedná o drahé výrobky, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitných pevných materiálov, ktoré sú odolné proti zmenám teploty a vlhkosti;
 • „Jednorazové“ predmety zakúpené na jedno alebo dve sezóny. Sú lacné a nie je škoda rozlúčiť sa s nimi po chvíli.

V závislosti od použitých materiálov môže byť nábytok určený pre vonkajšie alebo vnútorné priestory:

 • Vonkajší nábytok ľahko znáša priame slnečné žiarenie a vydrží dlhodobé daždivé počasie. Nemusíte sa obávať o bezpečnosť plastového alebo kovového nábytku;
 • Objekty „milujúce tieň“ sú citlivejšie na slnečné žiarenie a vysokú vlhkosť. Výrobky z viniča sa preto inštalujú na verande alebo na krytú terasu.

Kreatívne modely dodávajú webom neštandardný zaujímavý vzhľad. Deti a mládež oslovia bezrámový nábytok vo forme nafukovacích mäkkých puzdier. Populárnym trendom je inštalácia hojdacej siete (vo forme visiacej stoličky / lavice). Dizajn je upevnený na stojane alebo na strop verandy.

Pohodlný exteriérový nábytok pre nepretržité používanie

Použitie ratanu na výrobu záhradného nábytku

Ako zorganizovať obed na terase

Rohová mäkká pohovka

Prútený hnedý nábytok chránený pred dažďom

Výrobky z dreva

Je to drevený nábytok, ktorý sa najviac organicky hodí do prostredia verandy alebo terasy. Zostava produktov je veľmi veľká. Výrobcovia ponúkajú zákazníkom jednotlivé položky (stoličky, kreslá, lavice, stoly) a nábytkové súpravy.

Najdostupnejším materiálom na výrobu produktov je borovica. Medzi prestížne modely patria kúsky nábytku z dubu, jaseňa, javora. Všetky veci sa spracúvajú špeciálnymi zlúčeninami, ktoré na povrchu dreva vytvárajú film, ktorý chráni materiál pred hmyzom, vlhkosťou a hubami.

Najodolnejší a najdrahší je teakový nábytok (ako na fotografii), ktorý môže byť vonku po celý rok. Pri priamom slnečnom svetle môže prírodný odtieň dreva vyblednúť a stať sa mierne sivastým odtieňom. Táto funkcia by sa však nemala považovať za nevýhodu.

Jedálenský nábytok v japonskom štýle

Záhradné posedenie

Praktické tabuľky na usporiadanie verandy

Aký nábytok dať na terasu

Taliansky pouličný nábytok

Univerzálny plast

Umelý nábytok získava stále viac fanúšikov. Lacné predmety sú ľahké, ľahko skladateľné, odolné extrémnym teplotám a vlhkosti. Tento materiál si dizajnéri veľmi obľúbili. Nábytok môže mať tradičný domáci vzhľad alebo originálne zaujímavé tvary. Kvalitné lisované plastové výrobky nie sú lacné, ale zachovávajú si svoj pôvodný vzhľad aj po niekoľkých rokoch. Najčastejšie sú stoličky, stoličky, kreslá, stoly vyrobené z plastu.

Plastový záhradný nábytok

Plastová terasová nábytok

Výhody použitia plastov na ulici

Nábytok vyrobený z odolného plastového ratanu

Aký je rozdiel medzi plastovým stolom

Kovový nábytok

Pre letnú verandu je ľahké vyzdvihnúť zaujímavé kovové prostredie. Okrem toho je lepšie uprednostňovať výrobky, ktoré majú kovový rám a nie sú celkom vyrobené z plechov. Základňa je spravidla vyrobená z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka. Najobľúbenejšie sú stoly a stoličky. Zvláštnou výhodou nábytku je, že osoba s hmotnosťou akejkoľvek hmotnosti môže ležať na kovovom lehátku.

Pri výrobe nábytku sa najčastejšie kombinujú rôzne materiály. Sedadlo stoličiek je vybavené prírodnou alebo umelou kožou a pre dosku je zvolené sklo alebo drevo. Kovový nábytok je ťažké poškodiť aj pri silnom používaní. Na zabránenie korózie sú predmety potiahnuté špeciálnym náterom. Kovový nábytok dokonale zapadá do prostredia zakrytej verandy aj do voľného priestoru na otvorenej terase.

Kovový nábytok pre verandu

Terasa biely nábytok

Originálny značkový nábytok

Mäkké kachľové kovové stoly a stoličky

Stolička na terasu

Optimálne pokrytie

Aké príjemné je posedieť na otvorenej verande a pozerať sa na hviezdy v tichom večere a vychutnať si čerstvú vôňu kvetov. Nikto samozrejme nechce narýchlo zostaviť nábytok a vziať ho do domu pred spaním. Preto sa pre vonkajšie tŕne vyberajú produkty, ktoré nepoškodzujú náhly letný dážď alebo jasné ranné slnko.

Umelé plátna

Na čalúnenie čalúneného nábytku sa používajú špeciálne syntetické tkaniny, ktoré dokonale tolerujú pôsobenie vlhkosti alebo priameho slnečného žiarenia. Materiály sú vyrobené z akrylových vlákien.Špeciálne impregnácie dávajú látkam odpudzujúce vodu a nečistoty. Takéto plátna sú odolné proti opotrebeniu, prakticky nezmiznú, sú na dotyk veľmi príjemné.

Moderné materiály už dlho nesúvisia s tmavou plachtou. Výrobcovia vyrábajú plachty rôznych farieb - od príjemných pastelových odtieňov po nasýtené jasné farby. Textúra akrylovej textúry pripomína bežné textílie.

Červená akrylová tkanina

Kované kreslá pre stoličky

Záhradné posedenie z kovu

Prírodné drevo

Nábytok na verandu a terasu je vyrobený z dreva špeciálne ošetreného vodou riediteľnými nátermi. Takéto formulácie zahŕňajú prírodné oleje, ktoré chránia materiál pred hubami a plesňami. Zmesi nevydávajú nepríjemný zápach, sú šetrné k životnému prostrediu, bezpečné pre ľudí a zvieratá. Špeciálny film v priebehu času nepraská, neexfoluje a slúži ako vynikajúca ochrana pred atmosférickými zrážkami.

plastický

Výrobcovia vyvinuli také pokrokové technológie na výrobu nábytku z plastu, že je niekedy ťažké určiť materiál - drevo alebo plast. Preto je nábytok na terase vyrobený z plastu čoraz obľúbenejší. Prútené vzory majú veľmi sofistikovaný vzhľad a skutočne vytvárajú pocit odpočinku, relaxácie. Je príjemné sedieť na visiacej stoličke nainštalovanej na verande a počúvať vták alebo čítať knihu. Pretože prútený nábytok z prútika alebo ratanu je veľmi citlivý na zmeny teploty a vlhkosti, je lepšie zvoliť výrobky pletené syntetickým vláknom. Predmety s takýmto dekoratívnym povlakom môžu byť otvorené po celý rok. Ale na zimu je lepšie priviesť ich do miestnosti.

Plastové stoličky

Nábytok z plastu pre ulicu

Pravidlá starostlivosti

Pokrýva nábytok na otvorenú verandu, ktorý sa dá umývať v aute, bielený a dokonca hladený. Na odstránenie škvŕn z čalúnenia nábytku stačí obyčajný tekutý prací prostriedok a špongia. Na čistenie nábytku zdobeného tkanými syntetickými vláknami je žiaduce používať kefy - prach a nečistoty sa tým lepšie odstránia.

Aby sa zabránilo vysušeniu dreveného nábytku a nestrateniu krásy prírodnej textúry, používajú sa rôzne kompozície. Prostriedky sa vyberajú osobitne pre konkrétny druh dreva:

 • Nábytok z lakovaného borovice sa čistí jemnými čistiacimi prostriedkami, ktoré neobsahujú abrazívne prísady. Ak sú na výrobkoch škrabance alebo úlomky, môže sa toto poškodenie natrieť. Hlavnou vecou je zvoliť zloženie zodpovedajúceho odtieňa;
 • Na čistenie nenatretých výrobkov môžete použiť aj tekuté čistiace prostriedky. Po vyčistení je nábytok určite suchý a je potiahnutý olejovou zmesou. Ak chcete absorbovať olej, je potrebné vydržať určité obdobie. Zvyšok zmesi sa čistí mäkkou suchou handričkou. Takéto spracovanie výrobkov sa odporúča vykonávať najmenej dvakrát ročne - na začiatku a na konci teplého obdobia.

Z dôvodu ochrany nábytku pred prachom sú všetky predmety počas skladovania pokryté textíliou. Je dôležité, aby látka bola „priedušná“, ale hustá. Terasový nábytok sa musí vyberať pomaly. Je potrebné rozhodnúť, ako sa bude voľný priestor využívať, či sa plánuje príjem hostí alebo či atmosféra na verande bude vždy doma - „pre vaše vlastné“. Ak niet jasného nápadu, môžete pre začiatočníkov dať iba pár lacných stoličiek a malý stôl. Takáto atmosféra vám umožní užiť si prírodu a bude ľahké ju aktualizovať alebo doplniť ďalšími objektmi.

Ako urobiť záhradu krásnou

Veľká veranda dekorácie

Biele stoličky a stoly

Jedáleň s terasou

Terasy v súkromnom dome s praktickým nábytkom

fotografie

Červený drevený záhradný nábytok

Krásne zdobená terasa

Pohodlný záhradný nábytok

Prútené stoličky

Výstavba vilovej štvrti

Terasový nábytok na báze paliet

Terasa kaviareň

Štýlové nábytkové prvky pre verandu alebo terasu

Záhradný nábytok odolný voči vlhkosti

Ratanový záhradný nábytok

Nábytok pre domácich majstrov

Lavičky na báze kameňa

Dve pohovky na verande súkromného domu

Možnosti čalúnenia pre čalúnený nábytok

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine