predchádzajúci post
Prehľad nábytku pre altánky, nuansy správneho výberu
Predchádzajúci článok
Prehľad nábytku pre altánky, nuansy správneho výberu
next-post
Funkcie vonkajšieho nábytku, nuance výberu odolných materiálov
Ďalší článok
Funkcie vonkajšieho nábytku, nuance výberu odolných materiálov

Účel nábytku futurki, nuansy voľby

Účel nábytku futurki, nuansy voľby

Kvalitu nábytkových výrobkov počas celého obdobia ich používania určuje nielen materiál a povrchové opláštenie, ale aj bezproblémová prevádzka predného a vnútorného montážneho hardvéru. Dôležitú úlohu pri spájaní častí konštrukcie zohráva nábytok futurka, ktorý je najjednoduchšou súčasťou, ktorá zaisťuje tuhosť a stabilitu skladacím prvkom.

vymenovanie

Spojovací výrobok je vďaka svojim konštrukčným vlastnostiam dôležitým prvkom pri montáži a opravách nábytku. Nábytok je kovanie s metrickým vnútorným závitom a vonkajšou skrutkou. To je široko používané pri inštalácii police do skrinky, kuchynského nábytku, ako základňa pre háčiky.

Táto časť je vhodná na spájanie zložitých rovín, najmä s obdĺžnikovým koncovým poterom, pri montáži a demontáži nábytku z drevotriesky, MDF a mäkkého dreva. Táto časť, ktorá poskytuje spoľahlivé upevnenie, je pomerne technologicky vyspelá, má správny rozstup závitu, veľkosť priemeru, nízku mieru drsnosti povrchu a tesnosť.

Hlavným účelom časti je priskrutkovanie alebo vjazd do pripraveného otvoru na povrchu. Hardvér, ktorý sa zhoduje s priechodom pozdĺž priemeru, závitu, poskytuje presné a trvalé spojenie, neumožňuje medzery a deformácie medzi spojovacími prvkami. Produkt, aj keď sa zväčšuje kontaktná plocha, dobre znáša zaťaženie.

Produkt je technologicky pokročilý vo svojich konštrukčných vlastnostiach: účinne znižuje časové náklady a prispieva ku kvalite výroby a opráv nábytku. Na zlepšenie odolnosti proti korózii sú časti potiahnuté chrómom alebo zinkom.

Životnosť všetkého nábytku závisí od kvality produktu. Nesúlad závitu alebo priemeru dokonca aj milimeter môže spôsobiť poruchu posuvných, roztiahnuteľných, transformujúcich sa častí.

Nábytkové puzdro

Funkcie excentrického poteru nábytku, pravidlá inštalácie

druh

Produkt pre rôzne typy spojení môže mať rôzne veľkosti a priemery. Odlišný tvar, smer vnútorných a vonkajších vlákien, kombinujúci utajenie, poskytuje viacnásobnú demontáž výrobku, čím bráni jeho deformácii. Malá časť, ktorá môže byť vyrobená z rôznych materiálov, slúži ako držiak a predstavuje:

 • hardvér s drážkou pre šesťhranný kľúč alebo skrutkovač;
 • rozpínací a rozpínací adaptér, pre samořeznú skrutku, nylon;
 • noha so západkou na pripevnenie podpier nábytku;
 • kovanie s rozpernou guľou, pre excentrické kužeľové spojky, pomocou tyče, skrutky.

Dnes je špeciálne miesto obsadené plastovou poličkou na nábytok. Lacný hardvér, ľahko použiteľný, ľahko rezný do otvoru na povrchu, nedeformuje sa kvôli zvláštnemu usporiadaniu závitu a jeho smeru. Hlavnou výhodou je spoľahlivosť a vysoká nosnosť.

Hardware s drážkovým nábytkom
Hardvér s drážkou
Hardware s nábytkom z dištančnej gule
Hardware s dištančnou guľou
Nábytkový nábytok s rozperným rámom
Rozperná podpera rámu
Nábytkový zámok so zámkom
Uzamknite pomocou západky

Materiály výroby

Závitové výrobky pre rôzne typy spojov sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, mosadze, zliatin neželezných kovov s niklom, eloxovaním, zinkom, chrómovaním, vysokopevnostnými plastmi, hliníkom. Najčastejšie sa pri demontáži, montáži, oprave nábytku používajú oceľové nožičky na nábytok. Ako spoľahlivé prvky pre spojovacie prvky majú niekoľko výhod:

 • vysoká pevnosť počas celého prevádzkového obdobia;
 • zvýšená odolnosť proti korózii v dôsledku vysokého obsahu legovacích prvkov;
 • ľahká inštalácia, ktorá prispieva k tesnému pripojeniu;
 • mať malé percento chyby;
 • podrobnosti sú stabilné proti teplotným rozdielom.

V dnešnej dobe sa výroba nábytku považuje za menej žiadanú. Majú vysokú odolnosť proti opotrebeniu, spoľahlivosť a môžu ľahko nahradiť kovové výrobky. Plastový hardvér má dobrú húževnatosť a mechanickú pevnosť, nízku hmotnosť, hustotu, vydrží rôzne zaťaženia bez toho, aby zmenil svoj tvar, bez toho, aby vyžadoval zvláštne úsilie v spojení.

Rozmery puzdra na skrutky, matice, skrutky, samorezné skrutky, tyče, čapy sú závislé od povahy vykonanej práce a vlastností upínacích prvkov, nábytkového materiálu. Ich hodnota by nemala zasahovať do inštalácie iných armatúr.

Plastová noha
plastický
Oceľová noha
oceľ

Nuance upevnenia

Adaptér s priechodným otvorom, bez ohľadu na materiál výroby, umožňuje rotačnú činnosť vykonávať rovnomerne, translačne, bez veľkého napätia. Hlavným problémom pri montáži dielca je udržiavanie vysokej presnosti pri vŕtaní otvorov.

Pri používaní dielca sa osobitná pozornosť venuje jeho vonkajšiemu a vnútornému priemeru, stúpaniu závitu. V kontakte s hardvérom so závitom musia byť kombinované. Pri inštalácii chodidla je potrebné, aby:

 • stredy pristávacej diery a časti, ktorá sa má spojiť, boli koaxiálne, aby nedošlo k ich zlomeniu, aby nedošlo k narušeniu pevnosti spojovacích prvkov;
 • pri ručnom vŕtaní nepriechodného otvoru sa dbalo na to, aby nedošlo k poškodeniu čela formácie;
 • Pri skrutkovaní dielca do tvrdého dreva sa na uľahčenie skrutkovania použil špeciálny tuk alebo vosk. Uťahovacia sila sa reguluje vyčnievaním prebytočných látok;
 • diera bola vyvŕtaná kolmo na povrch panelov, ktoré sa majú spojiť, aby sa zabránilo ich popínavosti počas inštalácie poteru.

Pri práci so spojovacími prvkami sa zvyčajne používa elektrická vŕtačka s funkciou mäkkého štartu, ktorá je pre výrobcov vŕtania veľmi obľúbeným vodičom nábytku. Použitím jedinečného upínača sa vŕtanie upevňovacích prvkov a kovania vykonáva s vysokou presnosťou a rýchlosťou, čo umožňuje správne upevnenie chodidla.

Hlavným konštrukčným prvkom je objímka určená na vedenie vŕtačky. Nástroj je vyrobený z dreva, MDF, drevotriesky, kovového plastu, čo výrazne uľahčuje montáž závitových tvaroviek vyrobených z rôznych skupín materiálov.

Upevňovacie materiály

závitové

video

Odkaz na hlavnú publikáciu

sedacie súpravy

Postele

skrine